5 : 2
1:1, 1:1, 3:0
HK DUKLA Trenčín

HK Dukla Trenčín — HC Košice 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

Góly a asistencie: 10. Mikyska, 39. Bezúch (Mikyska), 42. Nemčík (Paukovček, Tybor), 49. Honzek (Valach, Paukovček), 60. Valach (Rehuš, Švšec) - 14. Bartánus (McPherson, Šedivý), 23. Bartánus (Slovák)

Vylúčení: 3:1 na dve min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Výleta, Novák — Orolin, Gegáň (všetci SVK), 1320 divákov

HK Dukla Trenčín: Valent - Lemcke, Kudla, E. Švec, Starosta, Crinon, Nemčík, Urban - Tybor, Mikyska, Bezúch - Valach, Paukovček, Honzek - Minárik, J. Švec, Sojčík - Krajč, Rehuš, Beták - Krajčovič

HC Košice: Košarišťan - Šedivý, Saucerman, Deyl, Tansey, Cibák, Romančík, Jacko - McPherson, Slovák, Bartánus - Paršin, Chovan, Pereskokov - Rogoň, Klhůfek, Lapšanský - Jokeľ, Havrila, Milý

V 9. kole Tipos extraligy sme zavítali do Trenčína, kde nás hostili trápiaci sa "vojaci", ktorý sa pred zápasom nachádzali na dne tabuľky. Žiaľ, ani na štvrtý pokus sme vonku nedokázali zvíťaziť, a tak odchádzame domov s prázdnymi rukami.

V prvej tretine mali hernú prevahu Košice ale otvárací gól súboja strelil center Dukly Josef Mikyska po desiatich minútach hry. Na tento gól pomerne rýchlo zareagoval náš útočník Marek Bartánus po spolupráci s Allanom McPhersonom a Eduardom Šedivým. Do šatní sme tak odchádzali za stavu 1:1. V prostrednej časti boli strelecky aktívnejší domáci hokejisti, no paradoxne boli sme to my, kto sa ujal vedenia. Vylúčenie Lukáša Paukovčeka pretavil do svojho druhého presného zásahu v zápase Bartánus. Všetko smerovalo k tomu, že do šatní pôjdeme za priaznivého stavu 2:1, no Bezúch gólom do šatne vyrovnal a dodal svojmu mužstvu potrebnú psychickú vzpruhu. V záverečnom dejstve na nás súper vyletel a v priebehu ôsmich minút sme po strelách Nemčíka a Honzeka dvakrát inkasovali. Skóre duelu sme sa ešte snažili zvrátiť, no "vojaci" nás k tomu nepustili. Naopak, v poslednej minúte ešte Valach poistil víťazstvo trenčianskej Dukly a stanovil konečný výsledok na 2:5.