1 : 9
(0:3, 1:5, 0:1)
MHk 32 Liptovský Mikuláš

MHK 32 Liptovský Mikuláš — HC Košice 1:9 (0:3, 1:5, 0:1)

Góly a asistencie:  29. Štrauch (Uhrík, Huna) – 4. Klhůfek (Chovan, Réway), 10. Réway (Chovan), 10. Klhůfek (Baránek, Réway), 22. Milý (Poirier), 28. Belluš (Mráz, Milý), 31. Poirier (Eliaš, Belluš), 32. Klhůfek (Chovan, Baránek), 32. Klhůfek (Réway, Chovan), 57. Klhůfek (Deyl, Vaculík)

Vylúčení: 6:4 na dve min., navyše: Pavúk (LMI — 10 min. za napadnutie hlavy a krku), presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Tvrdoň, Štefik — Junek, Kacej (všetci SVK)

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kozel (32. Bátory) – Kurali, Nemec, Mezovský, Pavúk, Rusina, Valtola, Droppa, Kapičák – Štrauch, Uhrík, Huna Rud. – Kiss, Surový, Michalík – Kalousek, Haluška, Vybíral – Dunčko, Parobek, Židek

HC Košice: Vay (Riečický) – Pavlin, Baránek, Nemčík, Růžička, Slovák, Petran, Deyl – Reéway, Chovan, Klhůfek – Belluš, Mráz, Milý – Jenyš, Eliaš, Poirier – Jokeľ, Havriľa, Frič — Vaculík

Zápas medzi Liptovským Mikulášom a Košicami sa začal vo vysokom tempe, keď oceliari už v úvodnej minúte preverili pozornosť Kozela v domácej svätyni. Vtedy si ešte gólman Liptákov pripísal úspešný zákrok, no o tri minúty neskôr už inkasoval po prvýkrát. Klhůfek totiž zúročil prihrávku Chovana a strelou pomedzi betóny nedal gólmanovi šancu. V siedmej minúte sa úspešný strelec pobral na lavicu hanby, čo mohol domáci celok využiť a stav zápasu vyrovnať, no počas početnej výhody sa do vážnejšej šance nedostal. Naopak, po Klhůfkovom návrate na ľad naservíroval Chovan pred Kozelom ďalšiu ideálnu prihrávku — tentokrát ňou našiel Réwaya, ktorý sa taktiež nemýlil. Navyše, v desiatej minúte inkasovali hostia hneď dvakrát, a to v priebehu 13 sekúnd. Elitná košická formácia totiž ostala na ľade, čo využil na svoj druhý presný zásah v zápase český ostrostrelec Klhůfek. V druhej polovici prvej tretiny už strelci mlčali, hoci oba celky si dokázali vypracovať viacero zaujímavých príležitostí. Za Liptovský Mikuláš spomeňme napríklad tú Surového z 18. minúty, keď prešiel cez košickú defenzívu, ale pohorel na pripravenom Vayovi. Aj preto oceliari po úvodnej dvadsaťminútovke viedli 3:0.

Skutočné gólové hody však prišli počas prostrednej časti riadnej hracej doby. Oceliari ich odštartovali tentokrát ešte skôr, keď sa bezprostredne po prestávke na trestnú lavicu pobral Huna. Využil to Milý, ktorý dokázal v predbránkovom priestore trafiť vyrazený puk a poslal ho za Kozlov chrbát. Oceliari viedli 4:0. V 28. minúte sa do štatistík zapísal aj Belluš, ktorý utešenou strelou prepálil Kozla po Mrázovej prihrávke. Potom síce prišiel gól domáceho Štraucha, no Košičanov inkasovaný gól nezastavil. V gólových hodoch pokračovali v 31. minúte zásluhou presného presilovkového zakončenia Poiriera. Presilovkový gól padol aj o minútu neskôr, v tom čase už trojgólový Klhůfek vyhnal z bránky Kozela, jeho miesto zaujal Bátory. Liptovskému Mikulášu to však príliš nepomohlo, naopak, inkasoval aj o 16 sekúnd neskôr. Bátory sa ešte puku nestihol ani dotknúť a už ho musel po štvrtom Klhůfkovom góle loviť zo svojej siete. Aj preto Košice po 40 minútach hry viedli na ľade Liptovského Mikuláša vysoko 8:1.

Do tretej tretiny už vstúpili oba celky s vedomím, že o víťazovi zápasu je dávno rozhodnuté. Otázkou bolo, akým konečným výsledkom sa toto stretnutie skončí. Domáci celok bol totiž motivovaný sa ešte Košičanom čo najviac priblížiť, naopak, oceliari boli pri chuti a v gólových hodoch chceli pokračovať. Už však padol len jediný gól — po piatykrát v zápase sa presadil Pavel Klhůfek, ktorý stavnovil výsledku konečnú podobu. Košice rozstrieľali Liptovský Mikuláš pomerom 9:1.

Marcel Šimurda, hlavný tréner Košíc: „Chcel by som poďakovať chlapcom, že stopercentne pristúpili ku všetkým svojim povinnostiam, ktoré sme si rozobrali na rannom mítingu a všetko splnili do bodky. Okrem dvoch striedaní v druhej tretine, v ktorých neboli dotiahnuté všetky detaily, sme zápas kontrolovanou a rozumnou hrou dotiahli do víťazného konca. Pre nás sú to ďalšie tri dôležité body do tabuľky. Som rád, že sa nám podarilo skórovať z presilových hier. Myslím, si že sme hrali kombinačný hokej a s celkovým výkonom mužstva som spokojný.“