15.kolo
1 : 6
(0:2, 0:3, 1:1)
MHk32 Liptovský Mikuláš

V nedeľu sme sa v 15. kole predstavili  na ľade Liptovského Mikuláša. V prvom vzájomnom zápase sme Liptákov porazili v Steel Aréne 5:2 a aj na základe tabuľkového postavenia sme boli pred zápasom papieroví favoriti.

Od začiatku zápasu sme si svojou aktivitou vytvárali šance a snažili sme sa čo najskôr otvoriť skóre. Domácich sme zahltili strelami a pribrzdili nás len oslabenia, ktoré našťastie ostali nevyužité.  Naopak v 9. minúte zápasu sa v presilovke 5 na 3 presadil Vadim Pereskokov a otvóril skóre stretnutia. V následnej presilovke 5 na 4 Pavel Klhůfek pridal druhý košický gól. Domáci sa len sporadicky dostávali pred brankára Riečického a väčšinou sa hralo v našom útočnom pásme. Po tom čo sme využili svoje presilovky a domáci nie sme odchádzali do šatne za stavu 2:0.

Druhá tretina mala rovnaký začiatok ako tá prvá. Opäť sme si svojou hrou vytvárali šance a v 22. minúte Kevin Tansey zvyšoval už na 3:0 keď spomedzi kruhov prestrelil brankára Vošvrdu po prihrávke Denisa Parshina. Po polovici zápasu to vyzeralo s Mikulášom zle nedobre, keďže si nedokázal vytvárať skoro žiadne šance. Košičania svojou hrou domácich takmer k ničomu nepustili a boli sme to my kto udával tempo hry. Hneď ako sa hra preklopila do druhej polovice obranca Kevin Tansey pridal svoj druhý gól v zápase a zvyšoval už na 4:0 keď mu opäť prihrával ruský útočník Denis Parshin. O pár minút neskôr mal Liptovský Mikuláš možnosť na skorigovanie ale Marek Slovák bol proti a po asistencii Juraja Milého pridal v oslabení piaty košický gól. Po druhej tretine sme tak odchádzali do kabín za stavu 5:0 pre náš tím.

Do tretej tretiny nastúpili obe mužstvá trochu vlažnejším tempom a videli sme kopu nepresností. V 44. minúte sa po vyrazenej strele najlepšie zorientoval pred bránkou Košíc Martin Kriška a znížil  tak na 1:5 z pohľadu domácich.  Po góle mal ďalšiu šancu Uhrík ale ďalší gól do Riečického brány nepridal. V 54. minúte sme opäť využili svoju početnú výhodu keď svojim druhým gólom v zápase zvýšil Pavel Klhůfek na konečných 6:1.

Po perfektnom výkone si odvážame z Liptova víťazstvo a pripisujeme si tak dôležité body do tabuľky.

Liptovský Mikuláš: Klimčák (Vošvrda) – Droppa, Ventelä, Mezovský, Ilenčík, Nemec, Kurali, Krempaský, Haluška – Kriška, Hovorka, Obdržálek – Michalík, Petráš, Jurík – Dunčko, Urban, Uhrík – Paločko, Walega, Chuvilov

HC Košice: Riečický (Košarišťan) – Saucerman, Šedivý, Tansey, Deyl, Romančík, Cibák, Jacko – McPherson, Slovák, Bartánus – Paršin, Chovan, Pereskokov – Rogoň, Klhufek, Lapšanský – Jokeľ, Havrila, Milý