(0:0, 1:0, 0:0)
HK Dukla Trenčín

HC Košice — HK Dukla Trenčín 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Góly a asistencie:  37. Milý (Klhůfek, Mráz)

Vylúčení: 7:4 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Adamec — Hercog, Šoltés (všetci SVK)

HC Košice: Sedláček (Riečický) — Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák (A), Deyl (A), Cibák — Chovan (C), Pospíšil, Jenyš — Milý, Mráz, Klhůfek — Belluš, Eliaš, Jokeľ — Krasničan, Havrila, Frič — Džugan

HK Dukla Trenčín: Valent (Trutt) — Starosta (C), Rajnoha, Ackered, Bokroš (A), E. Švec, Mesikämmen, Stacha — Bezúch, Kettunen, Kukuča — Hecl (A), Valach, Chromiak — Okuliar, J. Švec, Vayryne — Krajč, Ferenyi, Ďurina — Vaňo

Slovenské hokejové „El Clásico“ odštartovalo v mimoriadne opatrnom duchu, čo sa podpísalo na obraze hry v jeho úvodných minútach. Oba celky hrali v defenzíve pozorne, a tak sa väčšiu šancu nepodarilo založiť ani Rajnohovi, ani Bellušovi. Na konci tretej minúty hrala Dukla v početnej výhode, ani toto ale na výraznejšie ohrozenie súperovej bránky nestačilo. Také prišlo na rad výrazne neskôr, až na konci 11. minúty. Mráz sa vtedy dostal k odrazenému puku a spomedzi kruhov prekorčuľoval bližšie k Valentovi. Tam ale nemal dostatok manévrovacieho priestoru, preto nechal dobrým zákrokom vyniknúť trenčianskeho gólmana. Oceliari sa nepresadili ani o šesť minút neskôr, keď zrýchlil v strednom pásme Frič. Ten sa dostal k puku a následne aj do samostatného úniku, avšak aj on bol na Valenta prikrátky. V tejto chvíli už bolo jasné, že brankári dnes budú základným pilierom vedúcim k úspechu. V závere úvodnej časti si ešte presilovku vyskúšali aj Košice, v 20. minúte sa po nedovolenom bránení v hre pobral na trestnú lavicu Starosta. Domáci sa ešte pokúsili o jedno zakončenie spoza kruhu, ale do nôh trafili len Mesikämmena. Po úvodnej časti tak platil stav 0:0.

Oceliari z východného Slovenska vstupovali do prostrednej tretiny stále s jedným mužom navyše — Starosta si musel odsedieť ešte viac ako polovicu zo svojho dvojminútového trestu. Zverenci trénera Jana Šťastného to chceli využiť na strelenie otváracieho gólu, to sa im však nepodarilo. Naopak, iniciatívu prebrala na svoju stranu trenčianska Dukla, ktorá bola počas druhej tretiny aktívnejším tímom. Prejavilo sa to pri jej šanciach z 23. a 24. minúty. V prvom prípade sa dostal k dobrému krátkemu švihu Hecl, ale Sedláček vystavil hosťujúcemu útočníkovi parádny semafór. Nepresadil sa ani Kukuča, ktorý to skúšal proti českému legionárovi v košickom drese bekhendom. V úvode 34. minúty sa po dvojminútových trestoch do hry zapojili Košičan Michalčin a Trenčan Ferenyi. Práve druhý menovaný sa pritom dostal do príležitosti, keď korčuľoval spolu so svojím spoluhráčom proti osamotenému Sedláčkovi. Ferenyi vzal zodpovednosť na seba, ale do listiny strelcov sa nezapísal. Stav sa po prvýkrát menil až v polovici 37. minúty. Milý bol síce faulovaný, ale aj v páde dokázal poslať puk za Valenta. Košice po 40 minútach viedli 1:0.

Do záverečnej časti tak mohli domáci vkročiť s miernou psychickou výhodou, no jeden gól im výhru automaticky nezabezpečoval. Trenčania sa to snažili demonštrovať svojou zvýšenou útočnou aktivitou, no pozor si museli dať aj v obranných radoch. Košice si totiž v úvodnej päťminútovke vypracovali hneď dve veľké šance. Pred Valenta sa najskôr natlačil Chovan, ktorý bekhendom priestor troch žrdí minul. Následne sa puk odrazil s trochou šťastia pred Belluša, ktorý zakončoval obdobne. Tentokrát sa dobrým zákrokom vyznamenal padajúci gólman. Vyrovnané mohlo byť v 48. minúte, keď si pred bránkovisko nakorčuľoval ako blesk z jasného neba Kettunen. Na Sedláčka to ale bolo primálo. A keďže sa už stav v ďalšom priebehu zápasu nemenil, Košice si po výsledku 1:0 do tabuľky pripísali tri body.