1 : 2 sn
(0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
HK Dukla Trenčín

HK Dukla Trenčín — HC Košice 1:2 sn (0:1, 0:0 1:0 — 0:0)

Góly a asistencie: 56. Bezúch (Lapšanský, Mikyska) — 3. Milý (Jokeľ, Růžička) — rozh. sam. nájazd: Haščák (KOS)

Vylúčení: 3:4 na dve min., presilovky: 1:0 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Štefik — Synek, J. Konc ml., 3120 divákov

HK Dukla Trenčín: Tomek – Starosta, McCormack, Štach, Bokroš, Kajínek, Sládok, Stacha – Bezúch, Mikyska, Alderson – Hecl, Sádecký, Bartovič – Lapšanský, Balán, Valach – Sojčík, Švec, Chromiak – Džugan

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) - Růžička, Čížek, Cibák, Slovák, Koch, Michalčin – Haščák, Bortňák, Květoň – Klhůfek, Skokan, Rapáč – S. Nagy, Vrábeľ, Belluš – Jokeľ, Suja, Milý

Trenčania síce zamýšľali vstúpiť do zápasu aktívne, no nevyšlo im to podľa predstáv. Aj keď úvodná akcia patrila domácej Dukle, Staroste z nej presne nevypálil a na ľahký puk Mikysku si dal Košarišťan dostatočný pozor. Veľa práce nemal na opačnej strane ani Tomek, ktorý krotil zakončenie Haščáka. Už to ale neplatilo v tretej minúte, keď Trenčín chyboval v obrannom pásme, v dôsledku čoho dostal ideálny puk pred bránku Milý. Dravý útočník v košickom drese ho následne dokázal dopraviť až do siete, Oceliari tak viedli 1:0. Dobrý vstup do zápasu sa snažila využiť aj dvojica Koch — Skokan. Prvý menovaný bránku netrafil, dorážka Skokana zasa skončila v Tomekovej lapačke. V ďalšom priebehu prvej časti hry diváci sledovali bojovný hokej s minimom šancí, oba celky sa sústredili na pozorné bránenie. V prvej sekunde poslednej minúty ešte síce prišlo vylúčenie Haščáka, no Dukla už z neho v prvej tretine neťažila a po 20 minútach hry prehrávala 0:1.

V úvode druhej tretiny dohrával Trenčín presilovku z predchádzajúcej dvadsaťminútovky, ale výraznejšiu šancu si v nej nevypracoval a brankár Košarišťan mohol ostať pokojný. Po zvyšok prostrednej časti riadnej hracej doby rozhodcovia vylučovali ešte štyrikrát, takže diváci pod hradom Matúša Čáka videli až osem minút hry v početnej nerovnováhe. Žiadnemu z tímov sa totiž presilovku využiť nepodarilo, aj keď niekoľko šancí by sa dalo označiť ako gólových. Jednu takú mal v 33. minúte na hokejke Květoň, keď po Bortňákovej prihrávke zakončoval od žrde, ale rýchleho Tomeka neprekonal. Na opačnej strane hasil problém o dve minúty neskôr aj Košarišťan, ktorý musel zneškodniť Aldersonovu ranu spomedzi kruhov. Tesne pred prestávkou zahodil šancu aj hosťujúci Rapáč, ktorý sa v bezprostrednej blízkosti snažil rozhýbať Tomeka, ale neúspešne. Do šatní sa preto po druhej tretine odchádzalo za rovnakého stavu ako po tej prvej.

Ak ešte chceli domáci v zápase prehovoriť, museli zmeniť taktiku a v ofenzíve skúsiť vymyslieť niečo nové. Stacha s Heclom sa rýchlo presunuli medzi kruhy, no chýbala tomu koncovka. Prakticky identické momenty sme pred Košarišťanom sledovali aj v ďalších minútach, keďže košická defenzíva si svoje povinnosti plnila vzorne a súpera do gólových príležitostí takmer nepúšťala. Náznak šance pre Trenčín prišiel v 39. minúte, no ani toto nebola jasne gólová situácia. Sojčík sa musel po puku naťahovať a priestor troch žrdí minul. Na opačnej strane mohlo byť rozhodnuté päť minút pred koncom. Pred bránkou ostal osamotený Květoň, ale Tomek svoj tím výrazne podržal. V prospech Dukly však následne hovorilo Cibákovo vylúčenie. A domáci ho náležite potrestali, keď na konci 56. minúty na 1:1 vyrovnal Bezúch. Ten tak Dukle zariadil predĺženie.

Ani ďalších päť minút ale zápas nerozhodlo. Na rad tak museli prísť samostatné nájazdy. V nich sa viac darilo Košiciam, ktoré získali zásluhou Haščáka aj druhý bod.

Ján Pardavý, tréner Trenčína: „Berieme bod, zodpovedá tomu priebeh zápasu a naša predvedená hra. Bol to zvláštny zápas, nedokázali sme sa dostať do tempa. Košičania nás dnes nepúšťali do útoku a chybovali sme aj vo vlastných presilovkách. Potešil ma však výkon nášho gólmana. V závere sme sa pobili o dobrý výsledok, dokonca sme mohli aj zvrátiť stav. Košice boli v zakončení v nájazdoch nekompromisnejšie, preto vyhrali.“

Peter Draisaitl, tréner Košíc: „V závere sme si vytvorili zbytočnú drámu, pretože 50 minút sme mali zápas pod kontrolou. Vypracovali sme si viacero šancí a zápas sme mohli rozhodnúť skôr. Mali sme vyhrať za tri body. Tímový výkon ma dnes potešil, ale už niekoľkokrát sme zbytočne spravili z jasného duelu drámu.“