Slovenský pohár
2 : 8
(0:0, 2:3, 0:5)
HK Martin

Druhý duel Slovenského pohára sme proti kvalifikantovi z Martina zvládli podľa očakávaní. Už od úvodu sme diktovali tempo hry, vďaka čomu sa nám podarilo vybudovať trojgólové vedenie a jedine za stavu 2:3 mali domáci príležitosť pomýšľať na zvrátenie výsledku. Naši chlapci však zostali verní nastavenému hernému systému, čo sa v tretej tretine pretavilo do ďalších piatich presných zásahov a po osemgólovej kanonáde si tak z Turca odnášame povinné, ale cenné tri body.

HK VITAR Martin - HC Košice 2:8 (0:0, 2:3, 0:5)

Góly: 35. Nizhnikov (Gagnon, Dírer), 40. Nizhnikov – 24. Klhůfek (Chovan, Pereskokov), 31. Pereskokov (Chovan, Jokeľ), 35. Saucerman (Jokeľ, Chovan), 44. McPherson (Bartánus), 52. Slovák (McPherson), 56. Saucerman (McPherson, Slovák), 57. Cibák (Lapšanský, Romančík), 60. Belluš (Chovan)

HK VITAR Martin: Maťovčík (Glosár) – Dvořák, Pacalaj, Lavička, Gagnon, Burzík, Bartoš A., Belica, Grega – Murček, Linet, Poliaček – Juščák, Dírer, Nizhnikov – Nauš, Toma, Smidžár – Cerda, Babka, Ďurina

HC Košice: Riečický (Košarišťan) – Saucerman, Cibák, Tansey, Romančík, Deyl, Novota, Jacko, Kiss – Bartánus, Slovák, McPherson – Pereskokov, Chovan, Jokeľ – Lapšanský, Klhůfek, Belluš – Milý, Havrila, Frič

Rozhodovali: Hronský, Žák – Durmis, Hajnik

Kalle Kaskinen, hlavný tréner HC Košice: "Aj napriek menšiemu klzisku sme mali možnosť vidieť rýchlu hru. Už po zápase s Michalovcami sme vedeli, že domáci majú veľmi rýchlych korčuliarov, o čom sme sa mali možnosť sami presvedčiť už v úvodnej tretine. V druhej tretine to bola vyrovnaná hra, avšak s veľkými chybami na našej strane v jej závere. Súper sa dostal do stretnutia, museli sme začínať akoby od začiatku. V tretej tretine sa naša hra zlepšila, puk sme mali častejšie pod našou kontrolou. Takisto sa prejavila skúsenosť našich hráčov, z čoho pramenili góly. Teší nielen víťazstvo ale aj vysoký počet hráčov, ktorí dnes dokázali skórovať. Ak by som mal porovnať Extraligu s 1. ligou, myslím si, že v nižšej súťaži je vidieť vyššiu rýchlosť. Je to oveľa jednoduchší hokej, kedy hráč s pukom okamžite strieľa. Hráči sú inak mentálne nastavení, čo sme mali vidieť i počas nášho vedenia o tri góly. Nikdy sa nevzdávajú, než sme sa nazdali, inkasovali sme dva góly. Takisto som si všimol, že tímy majú veľa talentovaných hráčov, ktorí sa určite v hokeji nestratia. Som veľmi rád, že sme na menšom klzisku mohli mnohé veci odskúšať, keďže v Košiciach to na veľkom klzisku pred začiatkom súťaže nestihneme. Tímy na Východe túto sezónu vsadili na fínskych trénerov, čo pramení aj hokejovej blízkosti našich krajín. Vo Fínsku pracujeme najmä s mladými hráčmi, čo je pravdepodobne aj dôvodom, prečo sme tu. Košice majú nový, mladý tím, s ktorým môžeme pracovať. Osobne mám veľmi rád slovenský hokej. Nielen kvôli rýchlosti ale aj kvôli tomu, že je tu možné stretnúť veľa talentovaných hráčov i ľudí, ktorí sa hokeju dlhodobo venujú."