4 : 1
(2:1, 1:0, 1:0)
DVTK Miskolc

HC Košice — DVTK Miškovec 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Góly a asistencie:  13. Klhůfek (Baránek, Růžička), 19. Klhůfek (Réway), 35. Klhůfek (Jokeľ), 53. Baránek (Pavlin) – 5. Rokály (Wehrs, Egle)

Vylúčení: 5:5 na dve min., navyše: Deyl (KOS — 10 min. za napadnutie hlavy a krku), presilovky: 0:0 oslabenia: 1:0, rozhodovali: D. Konc st., Žák — J. Konc ml., Ordzovenský (všetci SVK)

HC Košice: Sedláček (Riečický) — Pavlin, Baránek, Mudrák, Růžička, Slovák (A), Deyl (A), Novota — Vopelka, Chovan (C), Réway — Milý, Pospíšil, Klhůfek — Belluš, J. Eliaš, Jenyš — Krasničan, Havrila, Jokeľ — Frič

DVTK Miškovec: Rajna (Kiss) — Wehrs, Szirányi, Wolff, Vojtkó, Göz, Láda — Egle, Vas, Rokaly — Flick, Osterberg, Lövei — Révész, Miskolczi, Csányi — Farkas

Úvod zápasu vyšiel lepšie Miškovcu. Hostia sa síce v úvodných sekundách dopustili zakázaného uvoľnenia, ešte do konca prvej tretiny si však vypracovali dobrú šancu. Medzi kruhy si nakorčuľoval z druhej vlny Osterberg, ktorý to skúšal technickým zakončením, ale Sedláčkovu bránku minul.  Ďalšia šanca prišla až v piatej minúte, pričom sa skončila aj gólom. Jenyš poslal puk na modrú čiaru, odkiaľ prepadol len do stredného pásma. Znamenalo to protiútok Miškovca, na konci ktorého bol s presným zásahom Rokály. Košice mohli vyrovnať o päť minút neskôr, keď narobilia prievan v pásme DVTK trojica Milý — Pospíšil — Klhůfek. Gólovo sa však nepresadili. Milému sa to nepodarilo ani v polovici 13. minúty, keď vyprášil z bezprostrednej blízkosti brány na dvakrát len Rajnove betóny. Oceliari však skórovali o 10 sekúnd neskôr. Rajna sa tentokrát nestihol presunúť ku svojej ľavej žrdi, vďaka čomu mohol ruky nad hlavu zodvihnúť Klhůfek. Rovnaký muž sa navyše tešil aj v minúte 19. Košice to už nestihli počas Wolffovho vylúčenia, Klhůfek sa však presadil počas hry piatich proti piatim. Po prvej tretine tak jeho zásluhou Oceliari viedli 2:1.

Prostredná časť zápasu priniesla o poznanie opatrnejší hokej. Hoci sa v úvodných desiatich minútach dostali k viacerým zakončeniam oba celky, ani jedno z nich gólové parametre nemalo. Také prišlo až v polovici 31. minúty. Do prečíslenia dvoch proti jednému sa rútili Rokaly s Vasom a hoci im ho Košičania zmarili, druhý menovaný ešte pálil nebezpečne z ľavého kruhu. Sedláček musel jeho pokus rukavicou zraziť na ochrannú sieť. V 35. minúte založil jednu z mnohých košických akcií spoza vlastnej brány Slovák. Oceliari poľahky prenikli pred Rajnu, odkiaľ ich však Miškovec vyhnal k mantinelom. Tam sa hostia prezentovali nedovoleným zákrokom, na trestnú lavicu musel odísť Miskolczi. Hosťom sa pritom toto vylúčenie poriadne vypomstilo. K puku sa totiž dostal Klhůfek, ktorý zavŕšil svoj hetrik. V závere druhej tretiny sa ešte Miškovec mohol vrátiť do zápasu, keď si vypracoval veľkú šancu počas vlastného oslabenia. Do samostatného úniku sa dostal Vas, ktorý si puk prehodil v rozhodujúcej chvíli na bekhend. Z bezprostrednej blízkosti už ale Sedláčka prekonať nedokázal. Oceliari tak po 40 minútach hry viedli 3:1.

Ak ešte chcel Miškovec s výsledkom niečo urobiť, potreboval čo najskôr streliť kontaktný gól. V neprospech hostí však hrala aj výrazná strelecká dominancia Oceliarov, ktorí sa v tretej časti brániť nechystali. Naopak, sami si vypracovali viacero zaujímavých šancí. Ideálnu príležitosť dostali hostia deväť minút pred koncom, keď si museli Košice odsedieť trest za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche. Miškovec to navyše skúsil hrou bez brankára, no želaný úspech mu to neprinieslo. Naopak, inkasoval po štvrtýkrát, tentokrát z hokejky Baránka. Ten napokon stanovil výsledku aj konečnú podobu, Košice Miškovec zdolali pomerom 4:1.