1 : 2
(0:1, 0:1, 1:0)
HC Nové Zámky

HC Nové Zámky — HC Košice 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly a asistencie: 55. Stupka (Drtina) — 6. Majdan (Haščák, Chovan), 31. Haščák (Chovan)

Vylúčení: 7:10 na dve min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Novák, Stano – Jedlička, Frimmel

HC Nové Zámky: Kristín (Pavlas) – Hain, Drtina, Mikuš, Dlugoš, Ordzovenský, Hatala, Šmach – Stupka, Vešutkin, Andrisík – Jurík (C), Urban, Bajtek – Mikula, Fábry, Rogoň – Števuliak, Bečka, Múčka

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) – Koch, Slovák, Repe, Čížek, Zeleňák, Růžička, Bučko – Haščák, Chovan, Majdan – Bezúch, Skokan, Klhůfek – Belluš, Bortňák, Rapáč – Jokeľ, Suja, Milý

Po prehre so Slovanom mysleli Oceliari na jediné — zdolať Nové Zámky v ich tohtosezónnej premiére a do tabuľky si tak pripísať prvé tri body. Na začiatku štvrtej minúty si tak svojou aktivitou vypýtali presilovú hru, ktorú tesne pred jej koncom pretavili v otvárací presný zásah. Predchádzal tomu presilovkový kolotoč, ktorý roztočil Belluš. Ten hľadal Rapáča, no jeho strela sa neujala. Domáci tak chceli poslať puk von z obrannej tretiny, ale cez dobre postaveného Repeho sa im to nepodarilo. Celá situácia tak napokon vyústila do gólovej bodky v podaní Majdana. Novozámockí hokejisti sa následne snažili odpovedať zvýšenou aktivitou, ale v okolí Košarišťanovej bránky toho veľa nevymysleli. To platilo až do 13. minúty. Počas Bellušovho trestu za seknutie vypálil tvrdo Urban a Košarišťan mal čo robiť, aby ten puk skrotil. Podarilo sa mu to, stav sa tak nemenil. Nanešťastie to platilo aj po veľkej šanci Haščáka z 15. minúty, keď náš útočník vo výhodnej pozícii nenašiel recept na Kristína. Za Košičanov to ešte skúšali Zeleňák aj Repe, no Majdanov gól sa ukázal pred prestávkou ako jediný. Po 20 minútach hry Oceliari viedli 1:0.

Druhá tretina priniesla bleskovú šancu Košíc. Domáci korčuliari chybovali pri rozohrávke, čo znamenalo prečíslenie troch proti jednému v podaní Oceliarov. Chovan však dostal puk príliš neskoro, a tak ho už nemal z veľkého uhla kadiaľ Kristínovi prestrčiť do siete. Na opačnej strane to proti Košarišťanovi skúšal Vešutkin, ale domácim stále chýbal moment prekvapenia. Aj tento zákrok bol tak pre košického gólmana takpovediac z kategórie povinných. Neplatilo to v 29. minúte, keď sa obaja „kohúti“ stretli zoči-voči znova. Tentokrát už pálil Vešutkin zo značne výhodnejšej pozície, naptiek tomu mu ale Košarišťan nedal šancu skórovať. Nezmenený stav tak platil do 31. minúty, počas ktorej sa presadili po druhýkrát Košice — a nezabránil im v tom ani fakt, že hrali v početnej nevýhode. Naopak, vybojovali si vzadzovanie pred Kristínom, ktoré Chovan vyhral a nabil do ideálnej pozície Haščákovi. Ten sa už presadil bez najmenších problémov. Oslabenie čakalo po návrate Slováka aj domácich, ktorí sa tak museli mať na pozore. Našťastie pre zverencov trénerského tandemu Milan Jančuška — Jerguš Bača tentokrát Oceliari neskórovali, aj keď sa o to pokúšali Koch s Repem. V záverečnej minúte sme ešte sledovali nahodený puk na Kristína, no nešlo už o nič vážne. Počas prostrednej časti riadnej hracej doby tak hokejisti z metropoly východného Slovenska navýšili svoj náskok o ďalší gól.

Ak ešte chceli novozámockí hokejisti pomýšľať na úspech, v tretej tretine sa potrebovali prebrať k lepšiemu výkonu. A zdalo sa, že tréner Milan Jančuška prehovoril počas prestávky svojim zverencom poriadne do duše. Minimálne sa to snažil svojou aktivitou potvrdiť Jurík, ktorý však stroskoral na Kochovi. Domáci celok tak dostal viac priestoru pri následnom vylúčení Zeleňáka. A hoci sa vtedy usadili v útočnom pásme, nie na dlho. Repe sa totiž dostal k puku a poslal ho ďaleko od Košarišťanovej bránky. Navyše, Urban bol pri následnom pokuse o návrat do pásma prichytený v postavení mimo hry. na obraze hry nezmenili nič ani tresty Skokana a Kocha. Domáci mali počas nich niekoľko úsekov, počas ktorých hrali v prečíslení o dvoch mužov, no nepomohlo im to. A keďže pokračovali v útočnom trápení aj v nasledujúcich minútach, Košičania mohli byť pokojní. Všetko ešte zdramatizoval presilovkový gól Stupku z 55. minúty, ten dal ale zároveň výsledku aj konečnú podobu. Košice si už svoj náskok postrážili a do tabuľky si pripísali prvé tri body.

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: „Dnes to nebola hokejová krása, skôr boj. S našou hrou som do kontaktného gólu nemohol byť spokojný. Málo sme korčuľovali, boli sme slabí na puku. Posledných päť minút sme boli lepší, gól nám dodal impulz, ktorý sme tak veľmi potrebovali. Ak by prišiel skôr, vyzeralo by to  možno inak.“

Peter Draisaitl, tréner Košíc: „Myslím si, že až do poslednej tretiny sme mali zápas plne vo svojej moci a hru sme kontrolovali. Potom prišli fauly z premotivovanosti a to rozhodne nie je to, čo potrebujeme za stavu 2:0 v náš prospech. Dnes však predviedol veľmi dobrý výkon Košarišťan a dobre sme zvládli aj oslabenia. To boli dva hlavné dôvody, vďaka ktorým sme to zvládli.“