4 : 1
(0:0, 2:1, 2:0)
HK Nitra

HC Košice — HK Nitra 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Góly a asistencie: 34. Belluš (Klhůfek, Rapáč), 39. Haščák (Skokan, Klhůfek), 52. Skokan (Belluš) 57. Haščák (Skokan, Michalčin) — 25. Csányi (Graham, Čaládi)

Vylúčení: 7:9 na dve min., navyše: Šimun (NIT — 5+DKZ za vrazenie mantinel), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin (SVK), Kókai (HUN) — Šoltés (SVK), Soltész (HUN), 5108 divákov

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) – Růžička, Čížek, Koch, Michalčin, Repe, Bučko, Cibák – Haščák, Chovan, Belluš – Skokan, Murček, Klhůfek – Jokeľ, Suja, Rapáč – Vrábeľ, Bortňák, Milý

HK Nitra: Šimboch (Sklenár) – Morrison, Mezei, Graham, Olsen, Pupák, Versteeg – Scheidl, Kerbashian, Blackwater – Rác, Kollár, Buček – Csányi, Lušňák, Fominych – Šimun, Minárik, Čaládi – Hrušík, Rácz

Úvod do zápasu bol z oboch strán mimoriadne opatrný. Nitra sa síce v prvej minúte snažila o rýchle prenesenie hry do svojho útočného pásma, ale úmysel hosťujúcich hráčov prečítal výborne Belluš, ktorý im nedal v rohu klziska šancu kombinovať. Obraz hry sa následne nemenil dlhé minúty, defenzívy oboch celkov dobre a obetavo bránili súperovi v šanciach. Až napokon prišla siedma minúta, počas ktorej bol Bortňák sám pred brankárom Šimbochom. Do celej situácie ale ešte napokon predsa len priskočili obrancovia, a tak sa košický útočník nepresadil. Vzápätí si puk na hokejku vypýtal Buček, ktorý dobre zrcýhlil a vytváral si samostatný únik. Oceliari sa ale oklamať nenechali, vo dvojici sa vrátili do vlastného pásma a mladého hokejistu Nitry včas zastavily. V 9. minúte to myslel dobre aj Repe, ktorý posielal puk od mantinelu. Csányi nezareagoval ideálne a zakončenie tečoval, našťastie pre Corgoňov len tesne vedľa Šimbochovej svätyne. Gól nepadol ani po Chovanovej aktivite z úvodu pätnástej minúty. Hráč so zlatou prilbou dostal ideálny puk pred bránku, odkiaľ sa ho snažil okamžite upratať k žrdi. Šimboch sa ale veľmi rýchlo presunul a všetko zneškodnil. A keďže podávali gólmani dobré výkony aj počas posledných piatich minút prvej tretiny, do šatní sa šlo za stavu 0:0.

Úvod druhej tretiny poznamenal nepríjemný moment, keď v piatej sekunde štvrtej minúty dohral pri mantineli Šimun tvrdo Chovana. Košický útočník ostal po súboji ležať na ľade, z ktorého ho museli zdravotníci odniesť až na nosidlách. Šimun sa poberal z ľadu tiež, inkasoval totiž päťminutový trest spolu s trestom do konca zápasu. Na gól si diváci museli napokon počkať do 25. minúty — a bol veru poriadne kuriózny. Švihom najskôr vypálil Graham, ktorý trafil Košarišťana do masky. Košický gólman sa následne dožadoval prerušenia, no v hre sa pokračovalo. Využil to Csányi, ktorý už puk upratal prakticky do odkrytej bránky. Nitra viedla 1:0, čo platilo až do 34. minúty. Práve v tomto čase totiž Košice zavreli súpera v obrannom pásme a aj keď počas presilovky neskórovali, mrzieť ich to nemuselo. Bezprostredne po početnej výhode totiž prišla rana Belluša k žrdi, na ktorú nemal Šimboch absolútne žiaden nárok. Navyše, do prestávky inkasoval rovnaký muž ešte raz. Tentokrát z hokejky Haščáka, keď Košice v úvode 39. minúty využili presilovku o dvoch hráčov. V poslednej sekunde prostrednej časti sa do seba ešte pustili Repe s Kerbashianom, boli z toho štyri trestné minúty pre oboch kohútov.

Keďže ale išlo o vzájomné vylúčenie, pomer síl na ľade sa nemenil. Platilo to do 44. minúty, keď si k Repemu na lavicu hanby prisadol aj Haščák. Ak ešte chcela Nitra pomýšľať na zisk bodov, mala ideálny priestor na vyrovnanie. Hokejistom spod Zobora sa ale počas presilovky príliš nedarilo, Oceliari sa dokázali niekoľkokrát dobre oslobodiť. Mimoriadne dôležitý moment prišiel v 50. minúte, keď dostal Versteeg ideálny puk od Bučka priamo pred bránku. Snažil sa to využiť, lenže v obrovskej šanci neskóroval — famóznym zákrokom sa totiž prezentoval Košarišťan. Ten už do konca zápasu neinkasoval. Stav sa však menil na opačnej strane, v 52. minúte Nitra doplatila na Skokanovu aktivitu, keď košický kapitán na dvakrát puk poslal až do siete. Na finálnych 4:1 zasa upravil zakončením od modrej čiary v 57. minúte Haščák, pre ktorého to bol druhý presný zásah v zápase. Košice si tak do tabuľky pripísali tri body.

Peter Draisaitl, tréner Košíc: „Je to trochu paradox, ale nakopol nás práve ten nešťastný moment. Dnes sme mali ťo, čo nám v iných zápasoch chýbalo. Na šance to bolo viac-menej vyrovnané, my sme ale súperovi odskočili a dokázali sme streliť rozdielový bod. Získali sme tak cenné tri body.“

Marián Bažány, tréner Nitry: „Predošlý zápas sme hrali na úzkom ľade Detvy, teraz na širokom košickom. Potrebovali sme sa do toho dostať, ale v druhej tretine sme už hrali pekný hokej. Šli sme aj do vedenia, ale doplatili sme na vylúčenia, ktoré nás stáli množstvo síl. Domáci sa dostali do tlaku, strelili góly a rozhodli.“