5 : 3
(1:0, 1:2, 3:1)
HK Dukla Ingema Michalovce

HC Košice — HK Dukla Ingema Michalovce 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)

Góly a asistencie: 14. Mrázik (Saucerman, Šedivý), 31. Saucerman (Šedivý, Chovan), 56. McPherson (Saucerman), 57. Klhůfek (Paršin), 60. McPherson (Klhůfek, Slovák) – 22. Regenda (Žitný, Cameranesi), 40. Suja (Stripai, Buc), 55. Regenda (Buc, Galamboš)

Vylúčení: 4:4 na dve min., presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Krajčík — Valo, Hajnik (všetci SVK)

HC Košice: Košarišťan (Jurčák) — Deyl, Snuggerud, Romančík, Šedivý, Saucerman, Cibák, Jacko — Pereskokov, Slovák, McPherson — Klhůfek, Chovan, Paršin — Bartánus, Mrázik, Rogoň — Milý, Havrila, Jokeľ

HK Dukla Ingema Michalovce: Williams (Kaarlehto) — Bokroš, Macejko, Mudrák, Bača, Pavlin, Mihalik, Stripai — Žitný, Cameranesi, Keränen — Regenda, Suja, Faith — Galamboš, Erkinjuntti, Kukuča — Mašlonka, Buc, Chalupa

Východniarske derby medzi Košicami a Michalovcami ponúkalo mimoriadne zaujímavé obrázky už od svojho úvodu. Prvá šanca prišla už po 20 sekundách hry, keď si robil priestor pred Košarišťanom Keränen. Na gól mu to však nestačilo. Nasledovali dlhé minúty bez prerušenia, počas ktorých sa hral rýchly hokej zo strany na stranu. V 12. minúte využil Keränen zmätočnú situáciu v košickom obrannom pásme a nahodeným pukom pred Košarišťana hľadal Žitného, ten sa v stopercentnej šanci k zakončeniu nedostal. Jediný gól prvej časti padol v 14. minúte. Už v jej úvode si oceliari vypracovali tri veľké šance. Dvakrát stál pred Williamsom osamotený Paršin, dorážal aj Chovan. Nič z toho však v sieti neskončilo. Desať sekúnd pred koncom spomínanej 14. minúty našiel predsa len recept na hosťujúceho gólmana Mrázik. Po prvej tretine tak Košice viedli nad Michalovcami 1:0.

Michalovčania dohrávali v úvode prostrednej časti riadnej hracej doby svoju presilovú hru, ktorú aj patrične využili. Sekundu pred návratom Klhůfka na ľad sa podarilo skórovať Regendovi. Nasledujúcich 9 minút sa nieslo v duchu viacerých vylúčení a premiestňovania puku zo strany na stranu. Ani jeden z celkov si nedokázal vypracovať vyloženú šancu. Všetko sa zmenilo v čase 30:31. Šedivý posunul puk od čiary za ľavý kruh, odkiaľ ho na Williamsa napálil nekompromisne Saucerman. Jeho rana zapadla priamo do šibenice michalovskej bránky a Košice vďaka tomu opäť viedli. Tridsať sekúnd pred prestávkou zmenil všetko Suja, keď tečoval za Košarišťana Stripaiovu strelu od modrej čiary.

V tretej časti hry sa tak začínalo od nuly. Oba celky mali k výhre rovnako blízko aj ďaleko, oba o nej chceli zároveň rozhodnúť ešte počas riadnej hracej doby. Uvedomovali si však, že inkasovaný gól by mohol zápas definizívne zlomiť v ich neprospech. Aj preto sa snažili vychádzať vždy zo zabezpečených defenzív a v maximálnej možnej miere tak pomáhať svojmu gólmanovi. Napriek tomu padli počas tretej tretiny štyri góly. V 55. minúte poslal Michalovčanov po prvýkrát to vedenia svojím druhým gólom v zápase Regenda, už o minútu a pol ale z vonkajšej hranice kruhu vyrovnal na 3:3 McPherson. Navyše, v 57. minúte využil prácu Paršina Klhůfek, ktorý poslal Košice po tretíkrát do vedenia. V poslednej minúte spečatil konečný výsledok gólom do prázdnej bránky McPherson. Oceliari tak na domácom ľade ukončili sériu troch prehier. Naopak, Michalovčania prehrali po štvrtýkrát v rade.