4 : 1
(0:0, 3:1, 1:0)
HK Poprad

HC Košice – HK Poprad 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Góly a asistencie: 24. Leskinen (Campbell, Southorn), 30. Deyl (Olsson), 32. Chovan (Bartánus, Watling), 57. Campbell (Deyl)  – 31. Paločko (Svitana, Meliško).

Vylúčení: 5:4 na dve min., presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Smrek – Tvrdoň, Durmis (všetko SVK) – Gajan st. (videorozhodca)

HC Košice: Riečický (Durný) – Southorn, Šedivý, Deyl, Olsson, Novota, Ferenc, Bartoš A. – Jääskeläinenn, Campbell, Leskinen – Watling, Chovan, Bartánus – Tybor, Slovák, Rogoň – Havrila, Linet, Milý

HK Poprad: Peters (Valluš) – Drgoň, Kotvan, Bokroš, Brincko, Meliško, Mešár M. – Yogan, Bubela, Záborský – Svitana, Skokan, Paločko – Kukuča, Paukovček, Petráš – Suchý, Mlynarovič, Valigura

Spočiatku boli aktívnejší hostia. V 5. minúte sa do kontry dostali oceliari – Campbell strieľal len do Petersa a ani dorážka Leskinena nestačila. Dosť práce mali Košičania počas dvoch oslabení, no bránili statočne a kamzíkov nepustili do žiadnej veľkej príležitosti. Hlavy fanúšikov sa otáčali na popradskú bránu až v hre piatich proti piatim. Skóre mohol otvoriť Tybor, ale nevyužil prihrávku do ohňa od Rogoňa. V 13. minúte sa útočnou tretinou po osi preboril Bartánus a po kľučke zakončoval bekhendom, avšak neúspešne. V presilovke hľadal Chovan pred bránou Campbella, ktorý nedokázal puk sklepnúť do brány. Záver tretiny bol síce ako na hojdačke, ale ani na jednej bráne sa sieť nerozvlnila.

Skóre otvoril až v 23. minúte Leskinen, ktorý v presilovke zachytil odrazený puk a poslal ho do siete. Košičania udreli aj druhýkrát – prihrávku Olssona od bočného mantinelu našiel Deyl a puk švihom vyslal do protismeru brankára – 2:0. Spŕšku gólov doplnil aj hosťujúci Paločko. O minútu oceliari opäť odskočili na rozdiel dvoch gólov. Upracovaný úspech zavŕšil kapitán Michal Chovan. V 34. minúte sa útočným pásmom prebojoval kamzík Petráš. Na opačnej strane preveril pozornosť gólmana Popradu Leskinen. Pred bránou sa raz ocitol sám aj Watling, ale Peters ukázal nádherný semafor. Pred druhou sirénou zopakoval Petrášovu akciu jediný popradský strelec Paločko. Štvrtý kúsok Košíc mohol pridať Bartánus, no jeho prudkú strelu švihom spoza kruhov Peters upratal.

Aj tretie dejstvo začali lepšie hostia a urobili rušno pred Riečickým. V 42. minúte pálil spoza kruhov nebezpečne Tybor. V košickej presilovke aktívne pálil na Petersa Jääskeläinen, ale skóre ostalo nezmenené. Minúty podtatrancom ubiehali rýchlo. Mužstvá zrýchlili až v posledných 8 minútach. Košičania ešte raz dvíhali ruky nad hlavu, ale po ofsajdovej akcii. V presilovke mohol ešte zvyšovať Watling po inteligentnej prihrávke Bartánusa, ale nestalo sa – Peters sa opäť ukázal v dobrom svetle. Popradčania inkasovali ešte raz po odvolaní brankára z hokejky Campbella.