5 : 2
(1:1, 3:1, 1:0)
HK DUKLA Trenčín

HC Košice – HK Dukla Trenčín 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)

Góly a asistencie: 8. Jääskeläinen (Campbell), 23. Chovan (Campbell, Jääskeläinen), 27. Watling (Southorn, Slovák), 34. Southorn (Jääskeläinen), 45. Olsson (Southorn, Chovan) – 13. Čacho (Thelin, Petráš), 28. Sloboda (Čacho, Martiška).

Vylúčení: 3:6 na dve min. (+ 1:0 na 5 min. a 1:0 na 20 min.), presilovky 2:1, oslabenia: 0:0, Moller, Novák – Knižka, Valo (všetko SVK) – Lauff (videorozhodca)

HC Košice: Košarišťan (Riečický) – Southorn, Olsson, Šedivý, Ferenc, Deyl, Romančík, Bartoš A. – Jääskeläinen, Campbell, Bartánus – Leskinen, Chovan, Tybor – Watling, Slovák, Lamper – Havrila, Rogoň, Linet

HK Dukla Trenčín: Borák (LaCouvée) – Nemčík, Ozols, Ulrych, Pietroniro, Starosta, Petrovický, Martiška – Valach, Čacho, Petráš – Sloboda, Thelin, Jakubec – Hudec, Sojčík, Belluš – Krajčovič, Gaťár, Stahoň

Druhé extraligové stretnutie v Crow aréne sa rozbiehalo pomaly. Vyrovnaný úvod stretnutia zlomil až otvárací gól z hokejky Jääskeläinena v 8. minúte. Už o minútu mohli po zaváhaní LaCouvéeho Košičania viesť o dva góly, ale Linetovo nahodenie napokon kanadský gólman upratal do bezpečia. V 12. minúte Romančík nekompromisne narazil na mantinel Jakubca za čo si vyslúžil trest 5 minút + do konca zápasu. Najprv Košarišťan v dlhom oslabení zmaril príležitosť Čacha, no onedlho oceliari pykali. V 13. minúte po divokých prihrávkach vyrovnal Čacho strelou do odkrytej časti brány. Ku koncu tretiny si mužstvá striedali hru v presile, ale gól z nej nevyťažili.

V úvode druhého dejstva sa sám pred Košarišťanom ocitol Valach, ale brankár oceliarov sa zaskvel zákrokom. Následne mohli domácich poslať do vedenia hráči tretieho útoku, ale moment prišiel až v presilovke. V 23. minúte zužitkoval Campbellovu prihrávku kapitán Chovan – 2:1. O štyri minúty Košičania viedli o dva góly – z dorážky sa presadil Watling. Prešlo len pol minúty a hostia znížili zásluhou Slobodu. Nebezpečné projektily Trenčanov po 30. minúte vystriedali presilovkové šance Košíc. V 33. minúte nedokázal do prázdnej časti brány zakončiť Watling. V ďalšej presilovke stačilo oceliarom len 18 sekúnd na gól – od modrej vyslal tvrdú ranu Southorn a tá zahniezdila v rohu.

Záverečnú tretinu odštartovali Košičania opäť aktívnejšie. Hrozili Slovák aj Jääskeläinen, ale gól prišiel až z hokejky Olssona. Švédsky obranca puk poslal spoza kruhov do horného rohu. O šiesty gól sa snažil aj Lamper, ktorý sa tlačil do bránkoviska. Po ňom si šancu vypracoval Havrila. Oceliari zvládli aj nepríjemné oslabenie. Až do 50. minúty hostia tlačili, ale akoby bez myšlienky. Košické útoky žiarili väčšou efektivitou po celý zápas. Frustráciu prejavovali hostia aj pokusmi o roztržky. V presilovke mohol pridať šiesty kúsok do siete LaCouvéeho Bartánus, ale tutovku nepremenil. V závere sa domáci hokejisti dostali ešte k mnohým strelám, ale skóre sa už nezmenilo.