3 : 2
(0:0, 2:1, 1:1)
HK Nitra

HC Košice – HK Nitra 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Góly a asistencie: 25. Snuggerud (Slovák), 26. Pereskokov (McPherson), 52. Ihnačák (Pereskokov) – 33. Raskob (Tvrdoň), 56. Krivošík (Buček, Nemec)

Vylúčení: 6:5 na dve min., presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Smrek, Snášel – Ordzovenský, Šoltés (všetci SVK)

HC Košice: Košarišťan (Riečický) – Volgin, Šedivý, Snuggerud, Saucerman, Novota, Deyl, Jacko – Paršin, Slovák, Bartánus – Klhůfek, Chovan, Pereskokov – McPherson, Ihnačák, Rogoň – Jokeľ, Havrila, Milý

HK Nitra: O'Connor (Honzík) – Mezei, Nemec, Švarný, Raskob, Vitáloš, Bodák, Rais – Buček, Buncis, Krivošík – Holešinský, Rockwood, Varga – Tvrdoň, Bajtek, Hrnka – Molnár, Sýkora, Pupák

Zápas medzi Košicami a Nitrou ponúkal vo svojom úvode opatrné obrázky. Oba celky sa sústredili predovšetkým na pozornú defenzívu a hoci sa snažili kombinovať aj v predbránkovom priestore súpera, pramenilo z toho minimum vážnejších striel. Na väčšiu šancu tak museli diváci čakať až do 13. minúty. Vypracovala si ju Nitra, keď Tvrdoň z otočky našiel korčuľujúceho Sýkoru. Ten bol však prirýchly a v bezprostrednej blízkosti Košarišťana si puk z bekhendu neprehodil. Košickú bránku tak minul. O štyri minúty neskôr sa mohol stav meniť na opačnej strane. Do samostatného úniku sa dostal Pereskokov, aj on si ale musel vystačiť s nepresvedčivým bekhendom. Aj preto platil po prvej dvadsaťminútovke v košickej Steel aréne nerozhodný stav 0:0.

Prostredná časť riadnej hracej doby už bola divácky značne atraktívnejšia, čo podčiarkli najmä tri vsietené góly. Všetko odštartoval v 25. minúte Snuggerud, ktorý nedal z priestoru medzi kruhmi parádnou strelou do horných partií šancu na úspešný zárkok O'Connorovi. O 61 sekúnd navyše lovil hosťujúci gólman zo svojej siete aj druhý puk, tentokrát ho prekonal Pereskokov. Tento presný zásah ešte musel Košičanom odobriť videorozhodca. Nitrania ožili najmä v druhej polovici druhej tretiny, čo demonštrovali aj svojím kontaktným gólom. Švih v podaní Raskoba si našiel horný roh Košarišťanovej svätyne. Po dvoch tretinách platil v Steel aréne priebežný stav 2:1.

Z pohľadu hostí, ktorí v ostatných šiestich kolách neprehrali, tak nebolo ešte stále nič stratené. Zverenci trénera Tima Saarikoskiho však boli rozhodnutí dotiahnuť zápas do víťazného konca. Dopomôcť im k tomu mohla aj dohrávaná presilová hra zo záveru prostrednej časti, ale Košiciam sa počas nej skórovať nepodarilo. Oceliari mohli odskočiť súperovi na rozdiel dvoch gólov opäť v 45. minúte, keď sa počas vlastného oslabenia dostali do prečíslenia troch proti dvom. Zodpovednosť na seba prebral Bartánus, ktorý to poslal  O'Connorovi do nohy. Zlom prišiel na konci 52. minúty, keď upravil na 3:1 z košického pohľadu Ihnačák. Nitrania ešte zásluhou Krivošíka znížili, viac sa toho ale neudialo. Tri body tak ostali na košickom ľade.