2 : 3
(0:2, 2:1, 0:0)
MHC Nové Zámky

MHC Nové Zámky - HC Košice 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)

Góly a asistencie: 21. Ručkay (Zbořil, Jurík), 26. König (Štrauch, Nejezchleb) – 3. Lenďák (Klíma, Hričina), 17. Kafka (Pretnar), 34. Nagy (McDowell)

Vylúčení: 3:4 na dve min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Goga - Výleta, D. Konc

MHC Nové Zámky: Košarišťan (Glosár) – Kudla, Andersons, Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, König – Štrauch, Hruška, Nejezchleb– J. Jurík, Zbořil, H. Ručkay – Rogoň, Videlka, Bajtek – Ondrušek, Fábry, Jakúbek

HC Košice: Habal (Škorvánek) – Čížek, Dudáš, Pretnar, Koch, McDowell, Pulli, Lenďák – Netík, Brophey, Kafka – Haščák, Suja, Nagy – Spilar, Galamboš, Šoltés – Žitný, Klíma, Hričina - Krajňák

Košickí korčuliari si od úvodu zápasu vytvárali šance, čo sa prejavilo aj na ich pomerne rýchlom góle. V polovici druhej minúty síce skončil tvrdý projektil Pulliho len na zadnom mantineli, približne o minútu neskôr už ale Oceliari šli do vedenia. Udialo sa tak po tom, čo to od modrej čiary skúsil Lenďák. Ten prekvapil Košarišťana a potešil tak svojich spoluhráčov. Na gól chcel nadviazať aj Haščák, avšak tentokrát bol betón brankára v plnej permanencii a letiaci puk zastavil. Na opačnej strane to z podobnej pozície skúšal Novák, ten mieril na hruď Habala. Náš gólman nezaváhal a hru včas prerušil. Zaujímavý bol aj výpad košického kapitána Nagya, ktorého sa podarilo zastaviť až Kudlovi. V polovici sedemnástej minúty puk prepadol ku Kafkovi, ktorý pohotovým zakončením rozvlnil Košarišťanovu sieť po druhýkrát. Udialo sa tak počas našej presilovej hry, a tak sa vrátil Jakúbek na ľad predčasne. Stav sa už v prvej tretine viac nemenil, oba celky sa v záverečných sekundách sústredili predovšdtkým na kvalitnú defenzívnu činnosť. Po 20 minútach hry tak Oceliari viedli pomerom 2:0.

Nemenej zaujímavý hokej priniesla aj druhá tretina. Tentokrát mali viac dôvodov na úsmev priaznivci Nových Zámkov, ktorí sledovali góly svojho tímu. Ten prvý prišiel už po 57 sekundách hry, keď sa k prihrávke spoluhráča dostal Henrich Ručkay, ktorý strelou z ideálneho priestoru nedal Habalovi šancu na úspešný zákrok. Len o 30 sekúnd neskôr sa snažil odpovedať po individuálnom prieniku Spilar, toto ale na presný zásah nestačilo. Hra následne nabrala rýchly spád, čo sa snažil po zakončení Nováka využiť Bajtek. Nepodarilo sa mu to, no hráč domáceho celku dlho smútiť nemusel. V 26. minúte totiž prišiel vyrovnávajúci gól, keď na seba vzal počas presilovky zodpovednosť skúsený obranca König a postavil tak domácich priaznivcov na nohy. V ďalšom priebehu zacítil príležitosť aj Hain, avšak jeho pokus od modrej čiary nenarobil Habalovi absolútne žiadne problémy. Naopak, puk musel zo svojej siete loviť po tretíkrát Košarišťan. Tentokrát sa tak udialo po individuálnom prieniku Nagya, keď náš kapitán svoju strelu ešte šikovne skryl za obrancu. Viedli sme tak aj po 40 minútach hry, avšak už pomerom 3:2.

Bolo jasné, že prítomným divákom bude mať čo ponúknuť aj záverečná časť riadnej hracej doby. A presvedčili sme sa o tom už od jej úvodných sekúnd. Po aktivite Suju sa totiž k puku dostal Kafka, ktorý sa snažil okamžite presadiť. Celú situáciu si však novozámocká defenzíva psotrážila, a tak smerovala rana českého strelca v službách Košíc len do korčule pripraveného obrancu. Hra následne nabrala taktickejší charakter, keď sa síce oba celky tlačili do svojich zakončení, zároveň však boli v defenzívnej činnosti mimoriadne opatrné. Presvedčil sa o tom aj Suja, ktorý neprepálil Haina, a tak jeho zakončenie skončilo len na ochrannej sieti. Novým Zámkom sa začal čas na vyrovnanie výrazne krátiť, čo vytušil aj Zbořil. Ten mal na konci 54. minúty puk na svojej čepeli, a tak to skúšal strelou spoza obrancu. Aj tentokrát vyšiel z mikrosúboja víťazne Vladislav Habal. Domáci sa ešte v závere snažili o vytvorenie si tlaku, z ktorého by mohol prameniť vyrovnávajúci presný zásah, avšak defenzíva Oceliarov pracovala spoľahlivo a na všetko si dala pozor. Košice si tak po víťazstve v pomere 3:2 potvrdili prvé miesto v tabuľke, súťažou pokračujú naďalej bez straty bodu.