(1:0, 0:0, 2:1)
Stav série: 2:2
HC Slovan Bratislava

HC Košice – HC Slovan Bratislava 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Góly: 2. Rogoň (Volgin, Šedivý), 60. Parshin (Chovan, Pereskokov), 60. Ihnačák (McPherson, Šedivý) – 51. Jääskeläinen (Harris, Breton).

Vylúčení: 2:2 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc, Stano – Gegáň, Jedlička (všetko SVK), Lauff (videorozhodca)

HC Košice: Riečický (Košarišťan) – Šedivý, Volgin, Romančík, Snuggerud, Saucerman, Deyl – Parshin, Chovan, Klhůfek – Rogoň, Ihnačák, McPherson – Lapšanský, Slovák, Pereskokov – Milý, Havrila, Jokeľ

HC Slovan Bratislava: Peters (Hlavaj) – MacKenzie, Breton, Sersen, Gachulinec, Maier, Valach – Yogan, Rapuzzi, Haščák – Takáč, Harris, Jääskeläinen – Matoušek, Zigo, Fominykh – Chalupa, Kytnár, Belluš

Aktívny štart domácich Oceliarov vyšperkoval druhý gól Patrika Rogoňa v tejto sérii. Úvodné minúty sa niesli v znamení viacerých šancí Košíc. Nebezpečne zakončovali aj Ihnačák, McPherson a Marek Slovák. Prevahu domácich hokejistov nedokázali Belasí prelomiť ani po desiatich minútach. V tom čase ešte hostia nemali na konte ani jednu strelu. Za Košičanov mohol po šikovnej prihrávke Klhůfka skórovať Michal Chovan, ale puk nenasmeroval presne. Na opačnej strane klziska pálil z veľkej diaľky Valach, čo Riečický ukontroloval bez problémov. Oceliari napádali vysoko každú rozohrávku a sršali aktivitou od prvej po poslednú päťku. V 14. minúte si na malom priestore vytvoril príležitosť Rapuzzi, ktorý zvolil prihrávku na Haščáka – košický gólman však puk vykryl. V záverečných minútach dejstva sa hra prelínala z jedného konca na druhý. Nebezpečnejšie príležitosti si však stále vypracovávali Košičania. Belasí zintenzívnili v útoku, ale košická defenzíva pracovala spoľahlivo a podieľala sa na priaznivom stave po prvej tretine.

Motiváciu prezentovali domáci aj na začiatku druhej tretiny – Šedivý opečiatkoval Petersovu bránu. O sebe dal vedieť aj Haščák z radov hostí, lenže Riečický nestratil pozornosť. Postupne si vytvorili tlak aj hráči Slovanu. Množstvo zakázaných uvoľnení Košíc a veľa povinností v obrane ohrozovalo ich vedenie. Až v 25. minúte sme videli prvý trest v zápase – presilovku si zahrali Belasí, ale v útočnom pásme sa vôbec neusadili. V 29. minúte vyslal Maier nepríjemnú strelu na košického gólmana, ale ani Takáčova dorážka nenašla správny smer. Presilovku si po zbytočnom faule Belluša zahrali aj Košičania. Oceliari hrali odzadu dopredu, no tiež nehýrili veľkou aktivitou v početnej výhode. V 35. minúte Belasí prekombinovali situáciu pred košickým brankárom a vyšli z nej naprázdno. O dve minúty neskôr mohol  zvýšiť aj McPherson, no nepodarilo sa mu to. V následnej akcii vybojoval Juraj Valach trestné strieľanie, ktoré však Haščák nepremenil. Napriek stúpajúcej ofenzívnej aktivite hostí Košičania odvážne bránili, vďaka čomu si aj po druhej tretine udržali najtesnejšie vedenie.

Tretiu tretinu začali domáci už horšie – do oslabenia sa dostali po neúmyselnom faule, ale akčnú početnú nevýhodu ustáli. V 45. minúte Riečickému vypadol puk a zastavil ho až tesne pred bránkovou čiarou. Snaha bratislavských hokejistov v útoku neutíchala a Košičanom ostávalo puky len odstreľovať a vyhadzovať. Vážnosť ich šancí s pribúdajúcim časom stúpala. Tlak eskaloval až do 51. minúty, keď sa strelou spoza kruhov presadil Jääskeläinen. Po tomto góle sa sily vyrovnali. Do hry boli zapájané už len prvé 3 formácie mužstiev a hral sa opatrnejší hokej. Komplikácie Belasým spôsobilo vylúčenie Gachulinca necelé tri minúty pre sirénou. 55 sekúnd pred poslednou sirénou rozhodol Denis Parshin, ktorý zakončoval po nádhernej presilovkovej kombinácii. V hre bez brankára Slovan inkasoval ešte aj z hokejky Briana Ihnačáka a Košičania vyrovnali stav série pred odchodom do metropoly na 2:2.

Patrik Rogoň, útočník HC Košice: "Začali sme hrať lepšie, viac sme napádali, súper robil viac chýb, ktoré sme využili. Pár hrubiek bolo aj na našej strane, ale nevyužili to lebo nás podržal Riči. Dali sme o 2 góly viac čo rozhodlo. V druhom zápase sme pokračovali v našej hre, nedali sme im nič a využili sme opäť naše šance. V Bratislave je potrebné zopakovať domáce výkony, bude to zase o niečom inom ale ak budeme hrať jednoducho a napádať máme šancu na úspech."