5 : 4 pp
(1:0, 2:3, 1:1 — 1:0)
DVTK Jegesmedvék Miskolc

HC Košice — DVTK Jegesmedvék Miškovec 5:4 pp (1:0, 2:3, 1:1 — 1:0)

Góly a asistencie: 17. Klhůfek (Poirier, Belluš), 21. Lapšanský (Belluš, Růžička), 26. Milý (Jokeľ, Růžička), 50. Klhůfek (Réway, Chovan), 61. Klhůfek (Jokeľ, Pavlin) – 25. Wehrs (Walker, Vas), 28. Csányi (Szirányi, Magosi), 31. Rokaly (Kiss, Rundqvist), 50. Osterberg (Rundqvist)

Vylúčení: 0:2 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali:  Müllner, Šefčík — Hercog, Stanzel (všetci SVK)

HC Košice: Riečický (Vay) — Pavlin, Deyl, Michalčin, Růžička, Slovák, Cibák, Novota — Réway, Chovan, Lapšanský — Belluš, Poirier, Klhůfek — Milý, Eliaš, Jokeľ — Jenyš, Havrila, Frič — Krasničan

DVTK Miškovec: Adorján (B. Kiss) — Wehrs, Bukor, Szirányi, D. Kiss, Láda, Vojtkó, Göz, Révész — Walker, Vas, Anderson — Rokaly, Rundqvist, Osterberg — Csányi, Galanisz, Magosi — Löwei, Miskolczi, Ritó

Zápas medzi Košicami a MIškovcom priniesol mimoriadne opatrný úvod, počas prvej minúty sa do pásma nedostal bez väčších problémov prakticky ani jeden z tímov. Ako prví sa však pozviechali hostia, ktorí v polovici druhej minúty preverili Riečického pozornosť. Postaral sa o to Szirányi, ktorý nechal vyniknúť lapačku košického gólmana. Na opačnej strane sa musel mať na pozore aj Adorján, keď riešil v úvode štvrtej minúty Lapšanského švih spomedzi kruhov. Po vzore svojo oponenta si však pripísal dôležitý prvý zákrok aj on. Oceliari sa mohli vedenia ujať v 13. minúte, keď našiel Poirier korčuľujúceho Klhůfka. Ten doslova vletel do šance, ale v pohybe napokon Adorjánovu bránku tesne minul. Rovnakí hokejisti zapracovali aj o štyri minúty neskôr a bol z toho jediný gól prvej tretiny. Opäť prihrával Kanaďan Poirier, ktorý tentokrát obkorčuľoval okolo miškoveckej bránky a českého legionára v službách Košíc našiel v medzikruží. Tam už Klhůfek príliš nepremýšľal a skúsil vystreliť, čo sa mu napokon aj oplatilo. Adorján totiž musel puk loviť až zo svojej siete. Ešte pred prestávkou mali domáci výhodu presilovej hry, ale veľa toho pri hre piatich proti štyrom nevymysleli. Po úvodnej dvadsaťminútovke tak nad svojím maďarským súperom viedli pomerom 1:0.

Prostredná časť riadnej hracej doby bola z pohľadu gólov mimoriadne zaujímavá. Všetko odštartoval po 30 sekundách hry Lapšanský, ktorý tečoval Bellušovo zakončenie a Košičanov poslal po prvýkrát v zápase do dvojgólového vedenia. Na konci 25. minúty prišla miškovecká odpoveď, po úspešnom buly sa v predbránkovom priestore presadil Wehrs. Gól padol aj o dvadsať sekúnd neskôr — po tretíkrát do Adorjánovej siete. Hostia sa zabudli pri modrej čiare, čo využil Milý a Košiciam prinavrátil dvojgólové vedenie. Od tohto momentu až do prestávky ale skórovali už len hostia. V 28. minúte sa to podarilo Csányimu, ktorý bol na konci miškoveckého tlaku, v úvode 31. minúty sa zasa ku gólovej dorážke dostal Rokaly. Stav v Steel aréne bol tak po 40 minútach hry nerozhodný — 3:3.

Oba celky tak boli pred treťou časťou k trom bodom rovnako blízko aj ďaleko. Otázkou tak ostávalo, či sa ešte niektorému z nich podarí strhnúť vedenie na svoju stranu v riadnej hracej dobe. Šancí na to mali oba tímy hneď niekoľko, tá prvá prišla po piatich minútach hry pri košickej presilovej hre, keď sa k bližšej žrdi natlačil Lapšanský. Na štvrtý gól v Adorjánovej sieti to ale neplatilo. Gól mohol padnúť aj v 46. minúte, keď sa do úniku dostával Anderson. Dôležitým zákrokom sa však prezentoval aj Riečický. Zdalo sa, že dôležitý moment prišiel v úvode 50. minúty, keď zúročil Réwayovu prácu Klhůfek, ktorý posielal Košice opäť do vedenia. Po 17 sekundách hry však bolo opäť vyrovnané, o čo sa postaral Osterberg. V 58. minúte mohol zápas definitívne svojím tretím gólom zlomiť Klhůfek, ale proti bola konštrukcia Adorjánovej bránky. Bolo tak jasné, že v zápase sa bude hrať o päť minút navyše.

Napokon však oceliarom stačilo šesť sekúnd po riadnej hracej dobe. Pavel Klhůfek vyhral buly, vyštartoval smerom dopredu a svojím tretím gólom v zápase rozhodol o tom, že bonusový bod pôjde na košické konto.