(0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Stav série: 4:2
HK Dukla Ingema Michalovce

HC Košice – HK Dukla Ingema Michalovce 2:1pp  (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)

Góly: 51. Pereskokov (Volgin), 75. Chovan (Parshin, Klhůfek) - 25. Regenda (Ross)

Vylúčenia 6:6 na 2 min, Presilovky: 0:0, Oslabenia: 0:0

Rozhodovali: Orolin, Goga – D. Konc ml., Synek.

HC Košice: Košarišťan (Jurčák) – Volgin, Šedivý, Snuggerud, Saucerman, Deyl, Romančík, Jacko – Klhůfek, Chovan, Pereskokov – McPherson, Ihnačák, Bartánus – Parshin, Slovák, Mrázik – Rogoň, Havrila, Milý

HK Dukla Ingema Michalovce: Williams (Vošvrda) – Pavlin, Ross, Doherty, Macejko, Mudrák, Bokroš, Mihalik – Suja, Camenaresi, Žitný – Regenda, Galamboš, Faith – Mráz, Buc, Kukuča – Galbavý, Mašlonka, Przygodzki

Už od úvodu sa hralo nervózne a bolo vidno, že v zápase ide o veľa. V 3. minúte mali Oceliari príležitosť presilove hry po chybnom striedaní Michaloviec. Nedokázali ju však využiť. V 7. minúte bol v šanci hosťujúci Kukuča, no ten sa snažil vytvoriť si lepšiu streleckú pozíciu a nakoniec nevystrelil. V 12. minúte bol pri puku náš útočník Parshin ale jeho strela bola zblokovaná. V ďalšej časti sa hra prelínala zo strany na stranu. Pred koncom prvej tretiny mal veľkú šancu útočník Líšiek Jakub Suja, ktorý sa ocitol sám pred Košarišťanom ale puk strelil iba do jeho náručia.

Druhá tretina začala peknou spoluprácou Michala Mrázika a Denisa Parshina. Po Mrázikovej prihrávke sa sám ocitol pred hosťujúcim brankárom Parshin, ten si stiahol puk no k jeho prekonaniu chýbalo pár centimetrov. Následne však prišla šanca na druhej strane, keď si Pavol Regenda nakorčuľoval do strely spoza bránky a prekonal nášho brankára. V ďalšej časti hry sa Košičania snažili dobýjať hosťujúcu bránu ale nedarilo sa im. Výraznejšiu šancu si  nevypracovali a do šatní sme tak šli za stavu 0:1.

V tretej tretine sme od začiatku šli za vyorvnaním. V 46. minúte pálil spomedzi kruhov Marek Bartánus no gól nedal. O minútu neskôr prišla nebezpečná strela od hosťujúceho Galamboša no Košarišťan si s ňou poradil. V 50. minúte vypálil od modrej Vadim Pereskokov a puk skončil až v hosťujúcej bráne, 1:1. Od tejto chvíle boli Košice jasne lepším mužstvom. V 55. Minúte našiel Allan McPherson peknou prihrávkou Mareka Bartánusa no ten Williamsa neprekonal. Do konca tretiny sme ešte mali tlak na bránu hostí, no gól z toho nepadol. Po troch tretinách bol stav vyrovnaný a išli sme do predĺženia.

V predĺžení sme mohli vidieť niekoľko príležitostí na oboch stranách. Obe mužstvá mali výhodu presilovej hry, kde mohli prikloniť misky váh na svoju stranu. Napokon o všetkom rozhodol kapitán Michal Chovan a poslal Oceliarov do semifinále.

Vyjadrenia trénerov na tlačovej konferencii:

Dan Ceman, hlavný tréner HC Košice: ,,Bola to neuveriteľná a dramatická séria. Videli sme hokej najvyššieho levelu - v posledných zápasoch rozhodovali absolútne detaily. Bol to obrovský boj - môj rešpekt si zaslúžia všetci hráči a členovia realizačných tímov. Mali sme isté problémy aj vo štvrtom zápase, ale dnes sme ich napravili a tlačili sme na súpera v predĺžení až do streleného gólu. Bola to fantastická séria a špeciálne pre Chovyho, ktorý často bojoval sám so sebou, no dnes sa mu podarilo skórovať úžasný gól. Košo chytal prvé dva zápasy výborne, potom mal tiež slabé chvíle, no dnes opäť prezentoval neuveriteľné výkony. Skvelá séria!"

Tomek Valtonen, hlavný tréner HK Dukla Michalovce: ,,Bola to skutočne veľmi dobrá séria. Košice si zaslúžili postup do semifinále. Samozrejme, som hrdý na svoj tím. Na začiatku sme nemali veľa hráčov, ale som hrdý na to, že sme to dotiahli až do šiesteho zápasu. Dnes to bolo veľmi vyrovnané, no Košice si zaslúžili víťazstvo. Som hrdý aj na to, ako sme hrali dnes, a že sme prezentovali svoje hodnoty. Niekedy sa vyhráva a niekedy sa jednoducho prehráva. Musíme akceptovať výsledok a poblahoželať Košiciam k postupu."