5 : 3
(1:1, 2:2, 2:0)
HK Nitra

HK Nitra – HC Košice 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)

Góly a asistencie: 19. Čaládi, 23. Bortňák (Majdan, Kerbashian), 28. Majdan (Kerbashian), 50. Kerbashian (McCormack, Lantoši), 59. Morrison - 15. Hričina (Haščák, Ignatuškin), 27. Koch (Nagy), 30. Ignatuškin (Koch),

Vylúčení: 8:7, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Nagy – Tvrdoň, Soltész, 3107 divákov

HK Nitra: Šimboch (Foltán) – Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Pupák, Versteeg, Korím, Sloboda – Lantoši, Slovák, Blackwater – Scheidl, Kerbashian, Majdan – Buček, Bortňák, Hrušík – Čaládi, Šiška, Pätoprstý

HC Košice: Habal (Škorvánek) – McDowell, Dudáš, Čížek, Šedivý, Pretnar, Koch, Šoltés, Pulli – Kafka, Brophey, Nagy – Haščák, Ignatushkin, Lušňák – Spilar, Suja, Hričina – Klíma, Galamboš, Petráš

Úvodné minúty duelu pod Zoborom priniesli opatrný hokej. Oceliarov naštartovali následné dve presilové hry, v ktorých si vypracovali niekoľko šancí, avšak bez gólového zakončenia. Prvú výraznejšiu robotu mal košický brankár Habal až v 9. minúte, keď si musel poradiť so zakončením domáceho útočníka Blackwatera. Nitriansky obranca Morrison však následne opäť fauloval a dal tak Oceliarom opäť možnosť na strelenie úvodného gólu. Avšak ani táto presilová hra nebola Košičanmi využitá.  V 15. minúte využil Hričina výbornú robotu ruského centra v službách HC Košice a spomedzi kruhov otvoril skóre duelu. Následne sa však košickí obrancovia Koch a Čížek dopustili v krátkom slede nedovolených priestupkov a Nitrania tak dostali k dispozícii presilovú hru 5 na 3. Túto obrovskú možnosť však domáci nevyužili, aj keď k streleniu gólu neboli ďaleko, pretože Buček opečiatkoval hornú tyčku. V 19. minúte si puk v strednom pásme prebral domáci útočník Čaládi, prešiel s ním do útočného pásma a takmer z bránkovej čiary vystrelil a prekvapil brankára Oceliarov – 1:1.

Vstup do druhej tretiny vyšiel lepšie domácim, keď v presilovej hre poslal Nitru prvýkrát do vedenia Bortňák, ktorý dokázal tečovať strelu Majdana. Následne sa pokúsil Šedivý vyrovnať, ale jeho pokus skončil iba na betóne nitrianskeho brankára Šimbocha.  V 27. minúte posunul kapitán Oceliarov puk na modrej čiare do jazdy Kochovi a ten predviedol elegantné zakončenie pomedzi betóny Šimbocha a vyrovnal stav stretnutia. Vyrovnané skóre vydržalo len 43 sekúnd, keď sa do samostatného úniku dostal Majdan a vychutnal si košického brankára Habala – 3:2. Hneď po góle mohli Nitrania viesť o 2 góly, keď sa snažil nedorozumenie medzi Galambošom a Dudášom využiť Slovák, avšak úspešný nebol. V polovici zápasu predviedli košickí hokejisti vynikajúcu akciu, na konci ktorej bol center druhého útoku Ingnatuškin. Po prihrávke od Kocha sa obtočil okolo Slováka a zadovkou namieril presne, čím vyrovnal stav stretnutia. Po tomto góle zareagovali na priebeh stretnutia lepšie domáci, hneď si vytvorili viacero šancí a nedovolili Košičanom ani vyjsť z pásma. Vynikajúcu príležitosť na skórovanie mal mladý útočník Nitry Lukáš Hrušík, ktorý sa sám rútil na brankára Habala, ale ten sa zahanbiť nenechal. Na konci prostredného dejstva dostali Košičania možnosť svojej štvrtej presilovej hry. A aj keď Nitranov zavreli v pásme celé dve minúty, gól z toho nevyťažili a do kabín sa šlo opäť za vyrovnaného stavu.

Galamboš mohol na začiatku záverečného dejstva poslať Košičanov opäť do vedenia, ale trafil len dobre postaveného Šimbocha. Nasledujúce minúty priniesli hokej na oboch stranách, mužstvá však nechceli súpera už k ničomu vážnejšiemu pustiť, a tak sa do vyložených šancí hráči veľmi nedostávali. Na konci 49. minúty sa proti pravidlám previnil Koch, keď nedovolene zastavil domáceho útočníka Slováka. Domáci túto šancu využili, pretože Kerbashian dokázal šikovne tečovať strelu od obrancu McCormacka. O vyrovnanie sa chcel neskôr postarať práve spomínaný obranca Oceliarov Koch, ale jeho strelu si dokázal Šimoch postrážiť. V 54. minúte Nitrania zle striedali, čo si všimli rozhodcovia a Oceliari dostali možnosť ďalšej presilovej hry, no napokon ani z tejto početnej výhody gól nevyťažili. Tesne po jej skončení sa dostal do brejku Majdan, avšak v strelení druhého gólu mu zabránil Habal. Košičania v závere zápasu ešte skúšali šťastie pri hre bez brankára, avšak gól z toho nestrelili. Naopak, domáci obranca Morrison v páde dokázal puk vystreliť tak, aby doplachtil do prázdnej bránky Oceliarov. V záverečných sekundách sa následne už nič nezmenilo a Košičania si tak ďalšie body do tabuľky nepripísali.