6 : 2
(2:1, 2:0, 2:1)
HKM Zvolen

HC Košice - HKM Zvolen 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)

Góly a asistencie: 4. Tansey (Paršin, Chovan), 12. McPheson (Slovák, Saucerman), 21. Slovák (McPherson, Šedivý), 34. Tansey (Saucerman, McPherson), 57. Deyl (McPherson), 60. Klhůfek (Chovan, Paršin) – 7. Török (Leskinen, Marcinek), 46. Roy (Krieger)

Vylúčení: 5:7 na dve min., navyše: Hraško (ZVO — 10 min za nešportové správanie sa), presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Snášel, Moller — Ordzovenský, Šoltés

HC Košice: Riečický (Košarišťan) — Saucerman, Šedivý, Tansey, Deyl, Romančík, Cibák, Jacko — Bartánus, Slovák, McPherson — Pereskokov, Chovan, Paršin — Belluš, Klhůfek, Lapšanský — Milý, Havrila, Jokeľ

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) — Hain, Kotvan, Roy, Meliško, Kubka, Hraško, Barcík, Ďuriš — Jedlička, Mikúš, Zuzin — Török, Krieger, Ully — Saracino, Marcinek, Leskinen — Chlepčok, Gubančok, Csányi

Košičania začali v úvode zápasu aktívne. Už po necelej minúte hry Paršin s pukom na hokejke obkrúžil bránku a zakončoval z hranice kruhov, ale neúspešne. Na gól však diváci dlho nečakali. V štvrtej minúte zabudla zvolenská defenzíva medzi kruhmi na Tanseyho, ktorý dostal prihrávku od Paršina a už mu stačilo iba presne zamieriť. Košičania potom hrali presilovku. Počas nej boli aktívni, ale hostia dobré strelecké pozície blokovali. Iba niekoľko sekúnd po návrate vylúčeného hráča však domáci tím pykal za svoju nepozornosť. Török si to z trestnej lavice namieril priamo do útočného pásma a vyrovnal na 1:1. Vzápätí bol v dobrej šanci aj hosťujúci Krieger, ale Riečický si jeho pokus potrážil. Na tretí gól si Steel aréna počkala do polovice dvanástej minúty, keď nedôsledne pokrytý McPherson pred bránkou využil prihrávku od zadného mantinelu. Ešte v úvodnej tretine mali k dispozícii presilovku aj Košičania, aj Zvolenčania, ale gól z toho nebol a do šatní sa odišlo za stavu 2:1.

Druhá dvadsaťminútovka sa začala expresným presným zásahom domáceho tímu. Útočnú akciu založil McPherson, ktorý v pásme našiel Slováka. Ten sa do strely oprel veľmi tvrdo a prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Hostia potom mali priestor na vyrovnanie v presilovke po vylúčení Klhůfka, ale Riečického výraznejšie neohrozili. V 27. minúte sa do úniku dostal Lapšanský, ale v situácii jeden na jedného zvolenského gólmana Rahma neprekvapil. V druhej desaťminútovke strednej periódy hral Zvolen ďalšiu presilovku. Počas nej zakončoval po krížnej prihrávke z ľavého kruhu Mikúš, ale domáci gólman sa opäť stihol presunúť. Po faule Zuzina sa potom viac ako minútu a pol hralo vo štvoriciach na oboch stranách. Viac priestoru však gól neprinieslo. Ten videli diváci až v krátkej dohrávanej presilovke v závere 34. minúty. Po prudkej strele Saucermana od modrej čiary tečoval puk Tansey a Rahm ho vyťahoval iba zo siete. V samom závere tretiny spálili dobré šance Slovák s Pereskokovom a do šatní sa odišlo za stavu 4:1.

Posledná tretina sa začala zvolenskou aktivitou, ale bez výraznejších šancí. Po piatich minútach mali hostia možnosť presilovky pri vylúčení Romančíka a ponúknutý priestor využili už po piatich sekundách strelou Roya od modrej čiary. Za stavu 4:2 ale aktivitu prevzali do rúk Košičania a zápas pohodlne dotiahli do víťazného konca. V polovici 52. minúty mohol zvýšiť Chovan, ale pred bránkou neuspel. Na opačnej strane potom dobré šance zahodili Ully aj Jedlička. Nádej na možný bodový zisk na východe Slovenska vykresalo Zvolenu vylúčenie Cibáka v 57. minúte. Hosťujúci tréner si zobral oddychový čas a po ňom stiahol brankára. Ani šiesti korčuliari ale HKM nestačili, pretože gólom do prázdnej bránky zvýšil na 5:2 Deyl a v poslednej minúte zápasu skóroval na konečných 6:2 Klhůfek.

Kalle Kaskinen, hlavný tréner HC Košice: ,,Veľmi dobrý zápas z našej strany. Tak ako v piatok sme boli veľmi sústredení. Stále pracujeme na sústredenosti a tímovej hre. Bol to dobrý týždeň, na oba zápasy sme sa dostatočne dobre pripravili. Opakujem sa, no opäť som si veľmi dobre naštudoval ako hrá Zvolen. Mám veľký rešpekt pred ich štýlom hry, korčuľovaním, zručnosťou a tímovosťou. Snažili sme sa tomu prispôsobiť a myslím, že sme to dnes zvládli, zaslúžene vyhrali a odohrali dobrý zápas.“

Peter Oremus, hlavný tréner HKM Zvolen: ,,Z našej strany to dnes bolo naozaj dosť slabé. Keby sme chceli byť úspešní v Košiciach, tak by sme sa museli vyrovnať tým posledným piatim zápasom, ktoré sme vyhrali. Náš dnešný výkon nebol adekvátny na to, aby sme v Košiciach boli úspešní. Košice vyhrali zaslúžene. My sme mali jedine v 3. tretine 10-minútovku, ktorá sa približovala k tomu, ako sme dnes chceli hrať. V dnešnom zápase nebol z našej strany pohyb, nebola tam agresivita a toto všetko nám chýbalo.“