(0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Stav série: 0:2
HK Poprad

HC Košice  – HK Poprad 1:2 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Góly a asistencie: 56. Nagy (Koch, Slovák) – 56. Belluš (Karalahti), 65. Erving (Salija)

Vylúčení: 7:6 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Stano – Rojík, Gajan, 5707 divákov

HC Košice: Habal (Laco) – Slovák, Koch, Derluj, Šedivý, Čížek, Dudáš (A), Pulli – Sýkora, Brophey, Nagy (C) – Spilar (A), Suja, Petráš – Šerbatov, Ignatuškin, Haščák – Jokeľ, Klíma, Lušňák – Žitný

HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Miner, Brejčák (A), Fabian (C), Petran, Erving, Salija, Karalahti, Paločko – Bondra, Mlynarovič, Svitana (A) – Takáč, Zagrapan, Buzzeo – Miller, Heizer, Abdul – Macík, Paukovček, Belluš

Prvá tretina priniesla obraz typického play-off zápasu, počas ktorého bola najdôležitejšou zložkou defenzívna práca. Napriek tomu si oba celky vypracovali niekoľko zaujímavých príležitostí, v ktorých mohli poslať svoj tím do vedenia. Tú prvú mal na čepeli už v polovici druhej minúty Petráš. Proti jeho strele nezakročil Vošvrda so stopercentnou istotou, no napokon mu to stačilo. Gól nepadol ani o minútu neskôr. Šerbatov sa rýchlym pohybom zbavil súpera a na hranici kruhov si vytváral streleckú pozíciu. Našťastie pre Poprad mu do zakončenia vložil čepeľ v hodine dvanástej Miner. Šancu na otvorenie skóre mal aj Poprad. V deviatej minúte dostával Miller ideálny puk na pravú stranu, v bránke sa mu otváral priestor. Ani toto ale Kamzíkovi na gól nestačilo. Pokračovalo sa za stavu 0:0, čo platilo aj po 15. minúte. Ignatuškin síce dobre tečoval košické zakončenie od modrej čiary, puk ale stratil razanciu a za Vošvrdov chrbát napokon neprepadol. A keďže sme už do konca úvodného dejstva svedkami ďalších vyložených šancí neboli, do šatní sa korčuľovalo za stavu 0:0.

Do prostrednej časti riadnej hracej doby vstúpili aktívnejšie Košice, no Derljuk stratil potrebnú stabilitu, preto sa napokon rozhodol hru upokojiť za Habalom. Odtiaľ založil peknú útočnú akciu Slovák, no na jej konci bola len strela do pripraveného Vošvrdu. Tempo hry po tomto pokuse mierne opadlo, oba celky totiž výborne vykrývali stred poľa, a tak bolo pre útočníkov len veľmi ťažké preniknúť pred bránku súpera. Napriek tomu sme ešte pred prestávkou vyložené gólové šance videli. V 31. minúte sa dosral Popradčan Bondra do samostatného úniku, no nepremenil ho. Pokračovali sme tak za stavu 0:0. To platilo aj po košickej presilovke. Nagyov pokus síce na bránku prepadol, Vošvrda si dal ale veľký pozor na to, aby mu puk neprepadol aj za chrbát. Ešte pred prestávkou prišla jedna šanca Popradu. Pred Habalom tentokrát stáli Mlynarovič i Miller, ani jednému z nich sa ale košického gólmana prepáliť nepodarilo. Aj po 40 minútach hry sme tak museli skonštatovať, že sme zatiaľ presný zásah nevideli.

Pred treťou tretinou mali oba celky rovnako veľkú motiváciu - konečne skórovať a výrazne sa tak priblížiť zisku bodu do štvrťfinálovej série. Bolo však jasné, že cez výborne hrajúce defenzívy na oboch stranách to bude len veľmi ťažké. Na prvú väčšiu šancu sme si tak museli počkať až do polovice 46. minúty. Šedivý vtedy dostal ideálny puk na vnútornú hranicu ľavého kruhu, no po krátkom švihu Vošvrdovu bránku prepálil. Košice mohli o svojej výhre rozhodnúť aj na konci 54. minúty. Puk sa vtedy so šťastím odrazil k Pullimu. Ten to mal síce na dlhú čepeľ, no napriek tomu zakončiť do odkrytej časti bránky stihol. Každopádne, Popradčania jeho jemnú strelu zachytili ešte pred bránkovou čiarou. Poriadne šialenstvo následne priniesla 56. minúta. Belluš totiž poslal Poprad do vedenia, no už o osem sekúnd neskôr Ladislav Nagy vyrovnal na 1:1. A keďže sa už v riadnej hracej dobe stav nemenil, na rad muselo prísť predĺženie.

To sa odohralo vo formáte štyroch proti štyrom a priniesol niekoľko zaujímavých momentov. Aktivitou sa najskôr prezentoval Spilar, no na strelu to nemal. K zakončeniu sa ale neskôr dostal Suja. Ten volil strelu zápästím, ktorú sa Vošvrdovi podarilo udržať v lapačke. Nepodarilo sa to už Habalovi, ktorého prepálil Erving. Ten tak rozhodol o tom, že Poprad navýši svoje vedenie v štvrťfinálovej sérii.

Roman Šimíček, tréner Košíc: „Po včerajšom zápase padli v kabine ostré slová. Povedali sme si, že musíme byť dôraznejší, bojovnejší. To sa nám aj darilo, ale nestačilo to. Sme vo veľmi ťažkej situácii, potrebujeme sa namotivovať. Do Popradu ideme bojovať. Nebude to o krásnom hokeji, ale o tom, kto do toho dá viac obetavosti. K Lacovi Nagyovi sa musí niekto pridať, musíme viac skórovať. Z Popradu sa chceme vrátiť za stavu 2:2 na zápasy.“

Roman Stantien, tréner Popradu: „Vedeli sme o tom, že Košice na nás budú chcieť vyletieť - a tak sa aj udialo. Zvládli sme dôležitú prvú tretinu, počas ktorej boli domáci lepším tímom. Opäť nás dnes podržal gólman, ako aj výborná defenzívna hra. Tieto faktory rozhodujú play-off zápasy. V predĺžení sme mali aj trochu šťastia.“