4 : 3 sn
(1:1, 0:1, 2:1 — 0:0)
HC Nové Zámky

HC Košice — HC Nové Zámky 4:3 sn (1:1, 0:1, 1:1 — 0:0)

Góly a asistencie: 13. Klhůfek (Mráz, Růžička), 41. Pospíšil, 59. Růžička – 16. Bajtek (Holovič, Okoličány), 39. Rogoň (Ondrušek), 58. Hain (Västalä, Obdržálek), rozh. sám. nájazd: Pospíšil

Vylúčení: 8:5 na dve min., presilovky: 0:1 oslabenia: 2:0, rozhodovali: D. Konc st., Orolin — Durmis, Šoltés (všetci SVK)

HC Košice: Sedláček (Riečický) — Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák (A), Deyl (A), Mudrák — Chovan (C), Pospíšil, Jenyš — Milý, Mráz, Klhůfek — Belluš, Frič, Jokeľ — Krasničan, Havrila, Džugan — Réway

HC Nové Zámky: Lackovič (Kiviaho) — Hain, Fereta, Ligas, Västilä, Šeliga, Drtina, Mikuš (A), Giľák — Jurík (C), Seppänen, Obdržálek — Bajtek, Holovič, Okoličány — Rogoň (A), Ondrušek, Andrisík — Barto, Embrich, Rehák

Úvod zápasu medzi Košičanmi a Novozámčanmi sa niesol v mimoriadne opatrnom duchu. Úvodné minúty priniesli skôr spoznávanie sa so súperom a poznačilo ich množstvo nepresností na oboch stranách. Prvý náznak šance prišiel napriek tomu pomerne rýchlo, keď si pred bránkovisko nakorčuľoval v druhej minúte Milý. Ten si ešte vypýtal puk, ale prihrávka bola zblokovaná a k adresátovi sa nedostala. Na ďalšiu šancu sa čakalo dlhých 11 minút, no na radosť domácich prišla na ich strane — a mala aj gólovú bodku. Po zaváhaní novozámockej defenzívy sa dostal do úniku Klhůfek. Sám síce ešte Lackoviča neprekonal, puk sa ale následne viackrát poodrážal a hostia si ho napokon sami sklepli do vlastnej siete. Reagovať tak chceli o štyri minúty neskôr, keď sa na modrej čiare uvoľnil Hain. Nevyšlo im to ale podľa predstáv, Sedláček sa presunul včas a na príklep si dal dostatočný pozor. Vyrovnanie pred prestávkou ale napokon predsa len prišlo. Nové Zámky si v 16. minúte podali košickú obranu, no a osamotený Bajtek už dokázal zakončiť ponad Sedláčkovu lapačku. Po úvodných 20 minútach bol tak stav nerozhodný — 1:1.

Ani úvod prostrednej časti zápasu veľa dôvodov na radosť neprinášal. Oba celky mali problém s prechodom cez útočnú modrú čiaru, keďže defenzívy súpera ich vykrývali. Novozámčanov to mohlo mrzieť o to viac, že po prestávke nevyužili dve presilové hry. Vážnejšie šance prišli až po piatich minútach hry. Z Michalčinovej práve najskôr ťažil Slovák, ktorý vyprášil Lackovičove. betóny, ale puk do jeho siete nedostal. Zdalo sa, že druhá tretina napokon bude časťou dvojminútových trestov a nevyužitých presilových hier. Šance si postupne vypracovali Embrich, ktorý sa obtočil okolo Sedláčka a po ľade zakončil do jeho betónov a Chovan, ktorý to zasa na opačnej strane skúšal presilovkovou bombou od modrej čiary. Nič z toho ale v sieti neskončilo. Stav sa tak menil po tretíkrát až v polovici 39. minúty. Nové Zámky sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, v ktorom sa navyše Pavlin v páde zrazil so Sedláčkom. Rogoň tak zakončoval už do prázdnej bránky. Aj vďaka jeho gólu Nové Zámky po dvoch tretinách viedli 2:1.

Keďže viedol priebežný líder tabuľky pred treťou časťou len o jediný presný zásah, zverenci trénera Šťastného vstupovali do záverečnej tretiny s jednoznačným úmyslom — zápas minimálne vyrovať. Proti bola novozámocká defenzíva, ktorá sa snažila Lackovičovi pomáhať v maximálnej možnej miere. Dlho sa jej to ale nedarilo, keďže hostia inkasovali po šanci z konca 41. minúty. Do samostatného úniku sa vtedy dostal Pospíšil, ktorý si puk prehodil na bekhend a oklamal Lackoviča. Stav bol opäť vyrovnaný. Na konci 47. minúty mohli ísť domáci aj do vedenia, keď sa v predbránkovom priestore podarilo tečovať strelu spoza kruhu dvojici Pospíšil — Milý. Puk ale popri bránkovisku preskackal až k mantinelu. Zápas sa napokon nezlomil v absolútnom závere. Nové Zámky síce využili presilovku piatich proti trom, na Hainov gól ale ešte dokázal zareagovať na konci 59. minúty Růžička. Smerovali sme tak do predĺženia.

Ani ďalších päť minút ale víťaza určiť nedokázalo. Na rad tak museli prísť samostatné nájazdy. V nich sa za Košice presadili Chovan a Pospíšil, za hostí skóroval len Bajtek. Druhý bod si tak na svoje konto pripísali domáci hokejisti.