6 : 1
(3:1, 2:0, 1:0)
HK Orange 20

HC Košice - HK Orange 20 6:1 (3:1, 2:0, 1:0)

Góly a asistencie: 13. Hričina (Pretnar, Spilar), 14. Žitný (Klíma, Krajňák), 20. Haščák (Šoltés), 25. Netík (Kafka, Pretnar), 30. Dudáš (Klíma, Lenďák), 51. Klíma – 16. Brincko (Švec, Kollár)

Vylúčení: 7:6 na dve min., presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: M. Korba, Orolin - Bogdaň, Gajan, 2519 divákov

HC Košice: Habal (Škorvánek) – Pretnar, Dudáš (C), Čížek, Koch, McDowell, Pulli, Lenďák – Netík, Brophey, Kafka – Spilar (A), Suja (A), Hričina – Haščák, Galamboš, Šoltés – Žitný, Krajňák, Klíma

HK Orange 20: Pavličko (25. Kostelný) – Brincko, Švec, Maňák (A), Golián, Boldižár, Kupec, Romaňák, Nahálka – Urbánek, Kollár (C), Fafrák (A) – Džugan, Köver, Juščák – Lunter, Giertl, Havrila – Zahradník, Čenka, Svitana

Úvod stretnutia sa niesol v duchu opatrného hokeja, ani jeden z celkov nechcel zbytočne riskovať rýchly gól vo svojej sieti. Na prvú väčšiu šancu sme si tak museli počkať do konca druhej minúty, keď Šoltés poslal puk do jazdy Pullimu. Ten si nakorčuľoval medzi kruhy a zakončil, Pavličko si ale pripísal dôležiťý úspešný zákrok. To už neplatilo na začiatku 13. minúty. Jeden z brániacich mladíkov prišiel o svoju hokejku a aj keď si ich mladíci umne povymieňali, nestačilo im to. K puku sa totiž dostal Hričina, ktorý už Oceliarov do vedenia poslal. Skórovali sme aj v 14. minúte, keď si položil gólmana Žitný. Ten popri jeho tele zasunul pokojne až do siete. HK Orange 20 hral následne presilovú hru, počas ktorej sa mu podarilo vsietiť kontaktný gól. Na konci úspešnej akcie stál Brincko. V 17. minúte mohlo byť 2:2, súperovi sa totiž črtalo prečíslenie dvoch proti jednému. Finálna prihrávka ale napokon veľa vzrušenia nepriniesla, Habal mohol ostať pokojný. Ešte pred prestávkou prišiel presný zásah Haščáka. Ten zakončením švihom prekvapil Pavlička a upravil na 3:1. Do šatní sa tak šlo práve za tohto stavu.

Aj prostredná časť riadnej hracej doby priniesla pozorné defenzívne výkony oboch tímov. Chudobnejšia bola aj na góly, ktoré počas nej padli dva. Ten prvý prišiel na začiatku 25. minúty, keď sa Košičanom podarilo potrestať vylúčenie Romaňáka. Presadil sa Tomáš Netík, ktorého presný zásah ešte musel odobriť videorozhodca. Oceliari skórovali aj po druhýkrát, tentokrát prekonali už Jakuba Kostelného. Ten bol v bráne od 25. minúty a v tej 30. inkasoval z čepele Dudáša. Pred prestávkou ešte prišli vylúčenia dvoch Košičanov i jedného hráča v tíme hostí. Tieto tresty už ale ani jeden z celkov na strelenie ďalšieho gólu nevyužil, aj preto platil po 40 minútach hry stav 5:1. Ak ešte chceli mladíci pomýšľať na bodový zápis, v šatni museli vymyslieť účinnejšiu taktiku.

V úvode tretej tretiny dohrával náš súper presilovú hru, navyše, prakticky pri návrate vylúčeného Pretnara na ľad mieril opačným smerom Haščák. Oceliari tak boli v početnej nevýhode ďalšie dve minúty. Ani to ale Košičanom neprekážalo a dostali sa do šance. Dobrým tečom sa prezentval Hričina, tentokrát mu to ale na gól nestačilo. Puk totiž trafil zadný mantinel. Následne si šance vypracovali aj Suja a Dudáš, ani jeden z nich ale nedokázal trafiť bránku HK Orange 20. Aj nasledujúce minúty potvrdili, že záverečná časť prinesie hru predovšetkým pred bránkou nášho súpera. V tej sa dobre pohyboval Kostelný a znemožňoval tak strelcom skórovať. Darilo sa mu to pomerne dlho - až do 51. minúty. Práve vtedy unikol počas košického oslabenia Klíma, ktorý strelou zápästím zavŕšil gólový poltucet v sieti nášho súpera. Keďže sa už skóre nemenilo, Košice zvíťazili a "ukončili set" pomerom 6:1.