1 : 4
(1:2, 0:2, 0:0)
HK Poprad

HC Košice — HK Poprad 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)

Góly a asistencie:  20. McPherson (Snuggerud) – 13. Ully (Rymsha, Vandas), 13. Bjalončík (Valigura, Brejčák), 29. Skokan (Arniel, Drgoň), 32. Arniel (Rymsha, Vandas)

Vylúčení: 4:4 na dve min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krajčík, Müllner – Ševčík, Gegáň (všetci SVK). Diváci: bez divákov.

HC Košice: Košarišťan (Kaľavský) – Snuggerud, Deyl, Šedivý, Romančík, Cibák, Saucerman, Jacko, Novota – McPherson, Slovák, Pereskokov – Paršin, Chovan, Klhůfek – Rogoň, Mrázik, Bartánus – Jokeľ, Havrila, Milý

HK Poprad: Čiliak (Tomek) – Brejčák, Drgoň, Rymsha, Dalhuisen, Novajovský, Ulrych, Hudec – Livingston, Skokan, Svitana – Vandas, Arniel, Ully – Jevoš, Mlynarovič, Paločko – Petráš, Bjalončík, Valigura

Úvodné minúty východniarskeho súboja medzi Košicami a Popradom boli opatrné, preto z nich nepramenili žiadne vážnejšie šance na jednej či druhej strane. Prvá prišla až po takmer 200 sekundách hry, keď sa do nej z protiútoku dostali hostia. Na konci ich akcie stál Livingston, pálil však len do pripraveného Košarišťana. Podobné to bolo aj o štyri minúty neskôr na opačnej strane, tentokrát neprekonal Snuggerud Čiliaka. Na úvodný gól sme si napokon museli počkať do 13. minúty. Popradčania najskôr nevyužili presilovú hru piatich proti štyrom, následne sa však presadili bezprostredne po nej. Z kruhu vystrelil zabudnutý Ully priamo do siete. Hostia sa presadili v rovnakej minúte ešte raz, tentokrát ich potešil nepokrytý Bjalončík. Oceliarom sa podarilo na dva zlepené góly reagovať dve sekundy pred úvodnou pauzou presným zásahom do šatne. McPherson si po individuálnom prieniku narazil puk so Snuggerudom a napokon prepálil Čiliaka. Poprad viedol po prvej dvadsaťminútovke 2:1.

Prakticky identický obraz, ako v prípade prvej časti, sme mali možnosť sledovať aj v úvode prostrednej tretiny. Počas otváracích troch minút boli oba celky opatrné, potom si však vypracoval veľkú šancu Poprad. Ten si dokázal v pásme viackrát dobre prihrať, Brejčák už však premrhal ideálny strelecký moment. V 28. minúte sa nepresadil ani Skokan, ktorý v úniku neprekonal Košarišťana z pravého kruhu. Rovnaký muž sa ale presadil o minútu neskôr, keď za Košarišťana doklepol vlastný teč strely od modrej. Navyše, v 32. minúte využil neprehľadnú situáciu pred bránkou Arniel aj na štvrtý popradský presný zásah. Oceliari sa ešte pred prestávkou pokúsili zareagovať, ale márne. Zaujímavý bol najmä Saucermanov pokus z 39. minúty, ktorý presvištal okolo konštrukcie Čiliakovej svätyne.

Aj keď sa ešte oceliari v záverečnej časti riadnej hracej doby snažili rýchlym gólom do zápasu vrátiť, proti dobre organizovanej defenzíve Popradu to mali veľmi ťažké. Naopak, sami sa museli mať na pozore. V úvode 48. minúty si do dobrej šance nakorčuľoval Livingston, ktorý svoju prvú strelu aj sám dorážal. Košarišťan však zareagoval správne a puk do svojej siete prepadnúť nenechal. V rovnakej minúte reagoval protiútokom aj Slovák, aj v tomto prípade bol však úspešnejší gólman. To už bolo z oboch strán všetko, tri body do tabuľky si odviezol Poprad.