4 : 1
(2:0, 0:1, 2:0)
HK DUKLA Trenčín

HC Košice — HK Dukla Trenčín 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Góly a asistencie: 9. McPherson (Pereskokov, Klhůfek), 18. Klhůfek (Pereskokov), 45. Paršin (Chovan, Šedivý), 59. Saucerman (Chovan) – 27. Valach (Bezúch)

Vylúčení: 4:4 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel ml., Moller — Jurčiak, Ordzovenský  (všetci SVK)

HC Košice: Košarišťan (Jurčák) — Saucerman, Snuggerud, Romančík, Šedivý, Deyl, Cibák, Štec — Pereskokov, McPherson, Klhůfek — Rogoň, Mich. Chovan, Paršin — Lapšanský, Slovák, Mrázik — Milý, Havrila, Jokeľ

HK Dukla Trenčín: Bowns (Valent) — Kudla, Lemcke, Crinon, Starosta, Nemčík, Mar. Chovan, Stránsky, E. Švec — Mikyska, Paukovček, Tybor — Bezúch, Honzek, Valach — Berisha, J. Švec, Hudec — Beták, Rehuš, Krajč

Zápas medzi dvomi tradičnými hokejovými baštami — Košicami a Trenčínom — priniesol obojstranne mimoriadne opatrný úvod. Oba celky sa prezentovali pozornou defenzívnou činnosťou, z nej však pramenilo viacero nepresností v útočných radoch. Prvú väčšiu šancu si tak dokázal vypracovať až Lapšanský na konci siedmej minúty. Puk si vtedy stiahol z pozície pravého krídla do medzikružia, odkiaľ to skúsil švihom. Bownsova lapačka ale bola v správny čas na správnom mieste. Neplatilo to o dve minúty neskôr, keď sa dostal po Pereskokovovom priťuknutí do samostatného úniku McPherson. Ten nedal trenčianskemu gólmanovi žiadnu šancu a poslal svoj tím do vedenia. V 14. minúte mohol vyrovnať Honzek. Mikyska mu poslal rýchly puk k bližšej žrdi, kde ešte prišlo k miernemu teču. Priestor troch žrdí ale hostia nezasiahli. O tri minúty neskôr šiel do úniku aj Valach, ten zakončoval do protipohybu Košarišťana. Brankár Košíc si s týmto pokusom poradil. V polovici 18. minúty navyše prišiel druhý gól oceliarov. Pridal ho Klhůfek, ktorý zúročil skvelú prihrávku Pereskokova spoza Bownsa. Pre českého ostrostrelca to bol 100. presný zásah v našej najvyššej hokejovej súťaži. Aj vďaka nemu viedli Košice po 20 minútach hry 2:0.

Aj začiatok druhej časti sa niesol v podobnom duchu. Košičania ešte dohrávali svoju presilovú hru, príliš veľa však počas nej pred Bownsom nevymysleli. Naopak, v 25. minúte sa do šance dostal Martin Chovan. Ten zakončoval z vonkajšej hranice kruhu na vhadzovanie, jeho pokus si dobre postrážil Košarišťan. Trenčania znížili o dve minúty neskôr, udialo sa tak po chybe košických obrancov. Valach dostal pred bránkou príliš veľa priestoru a bez problémov prepálil ležiaceho Košarišťana. Tréner Kaskinen reagoval oddychovým časom. Do šance šli následne aj domáci, udialo sa tak v 33. minúte. Počas oslabenia bol pred Bownsom osamotený Klhůfek, na druhý gól v stretnutí mu to však nestačilo. Dukla mohla stav vyrovnať o štyri minúty neskôr. Vtedy bol Košarišťan vysoko zo svojho bránkoviska, čo sa snažil využiť Bezúch. Pred košickou svätyňou však neuspel. Aj preto oceliari po 40 minútach hry viedli 2:1.

Do tretej časti riadnej hracej doby vstúpili lepšie domáce Košice. V 45. minúte to urobil dobre ich kapitán Chovan, ktorý si prehodil súpera a pred bránkou našiel Paršina. Ruský útočník to využil a upravil stav stretnutia na 3:1. V 48. minúte mali oceliari k dispozícii presilovú hru, počas ktorej to skúšal Lapšanský. Jeho zakončenie z bezprostrednej blízkosti ale zneškodnil Bowns. V ďalšom priebehu tretej tretiny si už Košice stav len kontrolovali. Na konečných 4:1 stav uzavrel necelé dve minúty pred koncom gólom do prázdnej bránky Saucerman.