(1:2, 0:4, 1:0)
Stav série: 3:1
HK Dukla Ingema Michalovce

HC Košice – HK Dukla Ingema Michalovce 2:6 (1:2, 0:4, 1:0)

Góly a asistencie: 1. Ihnačák (McPherson, Snuggerud), 58. Slovák (Bartánus, Pereskokov) – 13. Galbavý, 16. Regenda (Ross, Cameranesi), 23. Ross (Erkinjuntti, Cameranesi), 24. Mudrák (Buc), 28. Buc (Macejko, Doherty), 30. Buc (Erkinjuntti, Cameranesi)

Vylúčení: 8:7 na dve min., presilovky 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Baluška – Kacej, Šoltés (všetci SVK)

HC Košice: Košarišťan (30. Jurčák) – Šedivý, Volgin, Saucerman, Snuggerud, Novota, Deyl, Jacko – Rogoň, Chovan, Klhůfek – Bartánus, Ihnačák, McPherson – Pereskokov, Slovák, Paršin – Milý, Mrázik, Jokeľ – Vaculík

HK Dukla Ingema Michalovce: Williams (Vojvoda) – Ross, Pavlin, Macejko, Doherty, Bokroš, Mudrák, Mihalik – Kukuča, Cameranesi, Erkinjuntti – Faith, Galamboš, Regenda – Keränen, Buc, Galbavý – Mašlonka, Mráz, Przygodzki

Dnešný zápas sa začínal presne tak, ako sa končil ten včerajší – viac z hry mali Košičania, ktorí boli vpredu aktívni a pomerne rýchlo sa aj ujali vedenia. Udialo sa tak presne po minúte hry, keď napol sieť za Williamsom Ihnačák. O minútu neskôr mohlo byť vedenie oceliarov už dvojgólové, Chovan však ponúknutý priestor pred tromi žrďami nevyužil. V 11. minúte sa na opačnej strane nepresadil Cameranesi, ale líšky to príliš mrzieť nemuselo. O dve minúty neskôr totiž prišiel kuriózny hokej. Domáci hrali počas avizovaného trestu pre hráča hostí bez gólmana a po chybnej rozohrávke v strednom pásme poslal puk do opustenej košickej bránky Saucerman. Bolo vyrovnané. Navyše, Michalovčania na tento gól reagovali aj druhým presným zásahom ktorý pridal v 16. minúte Regenda. Michalovce viedli vôbec po prvýkrát v sérii.

Tento fakt dodal hosťom krídla, preto prišiel z ich strany počas prostrednej časti riadnej hracej doby gólový uragán. Všetko odštartoval na začiatku 23. minúty Ross. Puk sa k nemu so šťastím odrazil, no michalovský legionár s ním na čepeli absolútne nezaváhal. O necelú minútu a pol neskôr sa po tvrdej strele od modrej čiary presadil aj Mudrák a keď upravoval Buc na konci 28. minúty už na 1:5, s košickým celkom to vyzeralo zle-nedobre. Navyše, rovnaký muž sa presadil aj na prelome prvej a druhej polovice riadnej hracej doby. To už Košarišťan smeroval na hráčku lavicu, jeho miesto zaujal mladý Jurčák. Pred prestávkou sa už stav viac nemenil, Michalovce si držali pohodlné vedenie.

Bolo jasné, že tretia tretina sa bude viac-menej už len dohrávať. Hoci domáci zbrane neskladali, proti rozbehnutým líškam to mali len veľmi ťažké. Hra sa často prelievala zo strany na stranu a diváci videli minimum vyložených šancí. Aj preto sa už stav menil len raz. Na konečných 2:6 upravil dve a pol minúty pred koncom počas presilovej hry Slovák. Po tomto výsledku sa tak séria sťahuje opäť na Zemplín.

Dan Ceman, hlavný tréner HC Košice: ,,Začali sme veľmi dobre, no nepáčilo sa mi, že sme prvý gól dosiahli tak rýchlo, pretože koncentrácia niektorých hráčov bola už na voľné dni. Neskôr sme si dali nešťastný vlastný gól. Druhú časť zápasu sme nezvládli dobre. Michalovce nabrali momentum a vytvorili si tlak. My sme ich už nedokázali zatlačil späť. Michalovčania mali viac šťastia aj pri obkľúčení bránky a naši hráči strely neblokovali, nezatlačili ich hráčov. Michalovce si dnešné víťazstvo zaslúžili - boli lepším tímom, no naozaj nikto neočakával, že ich porazíme v štyroch zápasoch. Z dnešného večera sa musíme niečo naučiť a napredovať ďalej."

Tomek Valtonen, hlavný tréner HK Dukla Ingema Michalovce: ,,Bol to typický zápas play-off. V našej hre sme nezmenili prakticky nič. Pracovali sme tvrdo aj v posledných troch zápasoch. Neviem či je to len o šťastí, ale dnes sme boli veľmi ofenzívni a toto bol náš spôsob ako vyhrať zápas. Hráči podali dobrý výkon - som na nich hrdý. Nikto nestratil vieru na úspech vo štvrtom zápase série a na ľade to aj ukázali."