2 : 1
(1:1, 0:0, 1:0)
HC SLOVAN Bratislava

HC Košice — HC Slovan Bratislava 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Góly a asistencie: 3. Vrábeľ (Jokeľ, Zeleňák), 46. Suja (Majdan, Zeleňák) – 8. Petráš (Žitný)

Vylúčení: 3:1 na dve min., presilovky: 0:0 oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Štefik — J. Konc, D. Konc ml., 8347 divákov

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) — Koch (A), Čížek (A), Zeleňák, Slovák, Repe, Růžička — Haščák, Skokan (C), Majdan — Klhůfek, Suja, Květoň — Belluš, Bortňák, Rapáč — Jokeľ, Vrábeľ, Milý

HC Slovan Bratislava: Habal (Sabo) — Bačík, Sersen (C), Štajnoch, Meszároš (A), Šedivý, Hudec, Demo — Puliš, Zigo, Abdul — Žitný, Viedenský, Petráš — Kukumberg (A), Kytnár, Kormúth — Bondra, Urbánek, Sloboda

V Košiciach sa odohral absolútny šláger Štefanského kola. V súboji dvoch najväčších rivalov to tak vrelo už od jeho začiatku. Oba celky sa totiž od úvodných sekúnd snažili pretlačiť pred súperovu bránku a ohroziť jeho gólmana. Ako prvým sa to podarilo Košiciam — a hoci až na konci tretej minúty, je dôležité povedať, že šlo hneď o gólovú akciu. Slovanisti striedali, následne sa v obrannom pásme nedokázali sformovať. Ideálnym spôsobom to využil Vrábeľ, ktorý pred Habalom zvolil niekoľko sťahovačiek a napokon ho presným švihom prekonal. Košice viedli 1:0. O minútu neskôr to pritom mohlo byť z ich pohľadu ešte veselšie. Niekoľko sťahovačiek si totiž dovolil aj Klhůfek. Ten sa dostal do veľkého uhla, napriek tomu ale vypálil. Habalov betón však vystrelil včas a bratislavský celok tak podržal. Hra sa následne mierne upokojila, ďalšiu väčšiu šancu sme videli až v polovici siedmej minúty. A opäť v nej mali prsty Ocelari. Puk sa po osi Haščák — Zeleňák mal dostať pred bránkovisko až ku Květoňovi, ale český legionár si napokon streleckú pozíciu nevypracoval. O minútu tak prišiel trest. Smerom dopredu sa vydali aj Slovanisti, ktorí sa natlačili do pásma i pred Košarišťana. Ten bol už proti Petrášovmu zakončeniu bezmocný. Od ôsmej minúty tak bolo znova vyrovnané. A keďže sa už v ďalšom priebehu prvej tretiny oba celky sústredili na taktické bránenie stredného pásma, pred prestávkou sa stav viac nemenil. Do šatní sa tak šlo za remízy 1:1.

V druhej tretine chceli oba celky nadviazať na pozične dobrý hokej, taký, aký sme videli v úvodnej časti. Zároveň si pritom dávali pozor, aby svoj tím zbytočne neoslabili — veď v prvej tretine sme nevideli ani jedno vylúčenie. Ako prví napokon do štvorice šli Košičania, a to hneď dvakrát. Tresty Suju a Kocha ale Slovan potrestať nedokázal, aj keď mal na to viacero príležitostí. Meszárošova rana z konca 24. minúty vystrašila všetkých prítomných, ale puk napokon preletel tesne ponad Košarišťanovu svätyňu a cinkla na plexiskle. Slovan mohol skórovač aj o tri minúty neskôr, keď sa pred bránkou nešťastne zrazili dvaja domáci korčuliari. Navyše, preč z bránky bol aj Košarišťan. Puk síce cez nebezpečnú zónu presvišťal, ale hostia ho do siete neupratali. Šance prišli aj na opačnej strane ľadovej plochy. V 34. minúty dostal Haščák dobrú prihrávku medzi kruhy, a tak volil okamžité zakončenie švihom. Habal ho však dobre prečíal a puk podržal vo svojej moci. Zo súboja rovnakých mužov vyšiel Habal víťazne aj v 39. minúte. Slovanisti v tom čase na trestnú lavicu odprevadili Puliša, ktorý si začal odpykávať dve minúty za hákovanie. A keďže už Košičania pred prestávkou  neskórovali, v tretej tretine mali k dispozícii ešte 32 presilovkových sekúnd.

Pulišov trest ostal napokon nepotrestaný, a tak bolo v tretej tretine ešte všetko otvorené. Nemuselo byť, veď už po 30 sekundách hry sa o zaujímavý teč pokúšal Suja. Pred Habala však prikorčuľoval neskoro. Ak by tam bol o sekundu skôr, mohol narobiť brankárovi Slovana poriadne problémy. Každopádne, štastena rovnakému hráčovi dopriala v 46. minúte. Suja sa dostal k odrazenej strele od modrej čiary a v bránkovisku puk upratal do Habalovej siete. Košice viedli po druhýkrát v zápase. A hoci sa na to ešte Slovan snažil všemožne zareagovať, tým najlepším možným spôsobom, vyrovnávajúcim gólom, sa mu to už nepodarilo. Košičania si tak na svoje konto pripísali jedenástu výhru v rade, opäť trojbodovú. Na čele tipsportligovej tabuľky tak majú už 7-bodový náskok.

Peter Draisaitl, tréner Košíc: „Naším najväčším problémom bol prechod stredným pásmom. Mali sme problém v ofenzíve, aj preto sme museli brániť viac, ako sme zvyknutí. Slovan ukázal, že má kvalitu. Brankár Košarišťan pochytal viacero veľkých šancí. Je to výhra vôle a charakteru.“

Roman Stantien, tréner Slovana: „Ja to nemienim hodnotiť. Zápas čo zápas sa nám stáva to isté. Nebudem komentovať to, čo som videl v závere zápasu.“