(0:0, 2:0, 0:2 – 1:0)
Stav série: 4:2
HC Slovan Bratislava

HC Slovan Bratislava – HC Košice 3:2pp (0:0, 2:0, 0:2 – 1:0)

Góly a asistencie: 25. Harris (Takáč, Gachulinec), 39. Rapuzzi (Matoušek, Valach), 62. Zigo (MacKenzie) – 47. Deyl (Ihnačák, McPherson), 47. Parshin (Chovan).

Vylúčení: 2:3 na dve min., presilovky 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Stano, Štefik – Konc ml., Durmis (všetko SVK), Konc st. (videorozhodca)

HC Slovan Bratislava: Peters (Hlavaj) – MacKenzie, Breton, Sersen, Gachulinec, Maier, Valach, Golian, Šotek – Zigo, Rapuzzi, Haščák – Takáč, Harris, Jääskeläinen – Matoušek, Kytnár, Yogan – Chalupa, Bezák, Lukošik

HC Košice: Riečický (Košarišťan) – Šedivý, Volgin, Romančík, Snuggerud, Saucerman, Deyl – Parshin, Chovan, Klhůfek – Bartánus, Ihnačák, McPherson – Rogoň, Slovák, Pereskokov – Milý, Havrila, Mrázik

Hneď v prvej akcii zápasu nepríjemne pálil na košického brankára Samuel Takáč. Košičania často napádali až na zadnom mantineli, vďaka čomu si vytvorili tlak. Postupne sa situácia otočila a Slovan mal navrch. Najaktívnejším domácim strelcom bol Takáč. Siedmy zápas rozhodujú aj detaily – Košičania vyhrávali buly, no viac strieľali belasí. Hralo sa takmer bez prerušení a na oboch stranách sa v prvej tretine tvorili skrumáže. Pozvoľný meter rozhodcov sa zaslúžil o to, že v prvom dejstve sa vylučovalo až na jej konci aj napriek veľmi fyzickej hre. Paradoxne sa hralo opatrne strategicky. V 17. minúte sa po pekných rýchlych prihrávkach belasí dostali do ďalšej veľkej šance, ktorú zmaril len Dominik Riečický. Pred odchodom do šatne mohol skórovať Romančík, ale prihrávka ruského legionára Pereskokova nenašla adresáta. Do šatní sa odišlo za bezgólového stavu.

Druhé dejstvo sa začalo opäť šancami na oboch koncoch klziska. V 25. minúte otvoril skóre Brant Harris tečom Takáčovej strely spoza kruhov. Zápas sa rozbehol a navrch mali domáci. Košičania nestrieľali na Petersa takmer vôbec. Na druhej strane stál veľmi zamestnaný Riečický, ktorý odolával tlakom belasej ofenzívy. Oceliari dokázali na súpera zatlačiť len chvíľkovo. Chyby v obrane Košíc mohli trestať Jääskeläinen či Bezák. Napokon prišiel gól na 2:0 v nečakanej chvíli – počas oslabenia domácich. Zmyselnú kombináciu zužitkoval William Rapuzzi v samostatnom nájazde. Puk zavesil do ľavého horného rohu. Na konci tretiny sa navyše zbytočne nechal vylúčiť Radek Deyl.

Oslabenie Košičanov stálo veľa energie – domáci tlačili. Aktivitu hostí v útoku rozprúdili najmä Bartánus so Šedivým. Postupne prebrali iniciatívu v ofenzíve aj ostatní oceliari, no len niekoľko kontier belasých vyvolalo veľký rozruch pred Riečickým. V 47. minúte vystrelil od modrej Radek Deyl a puk napol sieť. Tento gól motivoval Košičanov natoľko, že si o pár sekúnd dovolil Parshin obkrúžiť celé pásmo a bekhendom vyrovnať stav zápasu. Náhle dostal siedmy duel série úplne iný význam. V 51. minúte sa podarilo domácim nastreliť žrď. Sedem minút pred treťou sirénou domáci vybojovali faul Rogoňa. V presilovke bolo pred košickou bránou dusno, ale oceliari odolali, aj keď posledné sekundy početnej výhody boli infarktové. V 57. minúte mal gól na hokejke McPherson po peknej zadovke od Ihnačáka. Zatlačili aj domáci, ale všetky ich strely blokovali telá hráčov oboch farieb. Záver dejstva patril domácim, ale vyrovnaný stav zápasu znamenal jediné – gól v predĺžení bude zlatým gólom, ktorý pošle jeden z tímov do finále.

V úvode predĺženia urobili Košičania niekoľko  chýb. Po dvoch neúspešných strelách napokon rozhodol Tomáš Zigo. Slovan Bratislava postúpil do finále.

Michal Chovan, kapitán HC Košice (hokejportal.sk): "Veľmi nás to bolí, boli sme gól od finále. Ale na druhej strane, každý sa môžeme pozrieť do zrkadla. Bojovali sme ako tím, jeden za druhého sme nechali na ľade srdce. Som hrdý, že som bol súčasťou tejto organizácie. Slovanu treba pogratulovať, bola to fantastická séria."