4 : 3 pp
(2:0, 1:2, 0:1 – 1:0)
HK Spišská Nová Ves

HC Košice – HK Spišská Nová Ves 4:3 pp (2:0, 1:2, 0:1 – 1:0)

Góly a asistencie: 9. Saucerman (Pereskokov, Paršin), 14. Chovan (Šedivý, Snuggerud), 30. Pereskokov (Paršin, Saucerman), 65. Klhůfek (Snuggerud, McPherson) – 36. Podlipnik (Giľák, Ordzovenský), 38. Nieminen (Oulelet-Beaudry, Romaňák), 46. Salituro (Nieminen, Vrábeľ)

Vylúčení: 4:7 na dve min., presilovky 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Smrek, Snášel – Beniač, Valo (všetci SVK)

HC Košice: Košarišťan (Riečický) – Snuggerud, Novota, Cibák, Saucerman, Jacko, Šedivý – Klhůfek, Chovan, Rogoň – McPherson, Ihnačák, Bartánus – Paršin, Slovák, Pereskokov – Jokeľ, Mrázik, Milý – Havrila

HK Spišská Nová Ves: Surák (Jančura) – Malina, Atwal, Romaňák, Beaudry, Podlipnik, Ordzovenský, Chatrnúch, Česánek – Salituro, Vrábeľ, Nieminen – Rapáč, Kuru, Giľák – Hamráček, Vartovník, Štrauch – Džugan, Ščurko, Tomala

Zápas medzi Košicami a Spišskou Novou Vsou sa rozbiehal pomaly. V úvode boli oba celky opatrné a vychádzali zo zabezpečených defenzív, preto to mali útočné rady mimoriadne ťažké. Na prvú väčšiu šancu sme si tak museli počkať do piatej minúty. Domáci sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému. Puk si v ňom musel Bartánus prikopnúť, preto stihol Surák na následnú strelu včas zareagovať. Počas siedmej minúty sa na trestnú lavicu pobral Ščurko, čo domáci patrične využili. Pereskokovu prihrávku za kruhy zúročil Saucerman, ktorý dostal oceliarov do vedenia. O päť minút neskôr sa domáci radovali po druhýkrát. Tentokrát sa mohol tešiť ich kapitán Chovan. Ten prepálil Suráka z ľavej strany aj so šťastím, keď sa musel puk za bránkovú čiaru dokotúľať. Po 20 minútach hry platil stav 2:0.

Oceliari v úvode prostrednej časti ešte dohrávali svoju presilovú hru. Počas minúty prevahy na ľade toho ale veľa nevymysleli a do šance sa nedostali. Podobné to bolo aj na opačnej strane pri vylúčení Ihnačáka. Trikrát pálil Štrauch, ani jeden jeho pokus za Košarišťanom neskončil. Napriek tomu sme v druhej tretine videli tri presné zásahy. Najskôr zúročil Paršinovu prihrávku Pereskokov. Ten upravoval počas skrátenej presilovej hry už na 3:0 pre Košice. Potom však prišli dva presné zásahy Spišiakov. V 36. minúte sa presadil Podlipnik a o dve minúty neskôr aj Nieminen. Po dvoch tretinách sa tak do šatní odchádzalo za stavu 3:2.

Domáci hokejisti sa chceli v úvode tretej časti súperovi opäť vzdialiť na rozdiel viacerých gólov. Podariť sa im to mohlo v 42. minúte, bomba Klhůfka ale rozvlnila len vonkajšiu sieť brány Spišiakov. Tí sa o štyri minúty neskôr dočkali vyrovnania, keď poslal puk do košickej siete Salituro. Keďže sa už pred koncom stav nemenil, muselo sa predlžovať.

V nadstavenom čase rozhodol o výhre Košíc nekompromisnou ranou do rohu brány Klhůfek.