3 : 6
(0:1, 0:3, 3:2)
HK DUKLA Trenčín

HK Dukla Trenčín – HC Košice 3:6 (0:1, 0:3, 3:2)

Góly a asistencie: 42. Hudec (Luhový, Dlouhý), 49. Sádecký (Hecl, Krejči), 50. Gula (Krejči, Sádecký) – 18. Suja (Slovák), 21. Brophey, 25. Sýkora (Brophey), 40. Galamboš (Kafka, Sýkora), 59. Haščák (Šerbatov), 60. Spilar (Derljuk)

Vylúčení: 4:7 na dve min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Adamec (SVK), Soós (HUN) - Výleta (SVK), Kis-Király (HUN), 3236 divákov

Dukla Trenčín: Valent – Starosta, Rýgl, Frühauf, Cebák, Krejči, Bohunický, Gula – Mikula, Ölvecký, Hlinka – Hecl, Sádecký, Bartovič – Švec, Radjenovic, Varga – Luhový, Dlouhý, Hudec

HC Košice: Habal – Šedivý, Dudáš, Koch, Slovák, Derljuk, Čížek, McDowell – Suja, Brophey, Spilar – Šerbatov, Ignatuškin, Haščák – Kafka, Galamboš, Sýkora – Lušňák, Klíma, Hričina – Petráš

Trenčania mohli zažiť úvod ako z ríše snov, keď sa už po niekoľkých sekundách hry dostal do samostatného úniku Mikula. Ten síce prekonal Habala, no gólovou ranou sa, paradoxne, neprezentoval. Puk totiž opečiatkoval len konštrukciu košickej bránky. V 10. minúte sa zasa český brankár v košických službách obzeral po strele Ölveckého, no letiaci puk zovrel dostatočne, a tak za jeho chrbát neprepadol. Neudialo sa tak ani v 15. minúte, keď našiel Švec pri kruhoch rozbehnutého Bartoviča. Ten si ešte nakorčuľoval bližšie k bránke, no ani toto nebola pozícia, ktorá by pre Duklu Trenčín znamenala gól. V 17. minúte sa do šance dostali aj Oceliari. Haščákovu prvú ranu Valent len vyrazil, preto sa ešte košický útočník pokúšal nájsť svojho spoluhráča. To sa mu síce podarilo, no aj s Ignatuškinovou dorážkou si trenčiansky gólman poradil. Na presný zásah tak napokon museli diváci čakať o minútu dlhšie. Suja sa v čase 17:51 vydal do samostatného úniku, ktorý ukončil nielen efektnou bekhendovou kľučkou, ale v neposlednom rade aj  gólovým zakončením. A keďže sa už stav pred koncom prvej tretiny viac nemenil, Košičania šli do šatne s vedením 1:0.

Aj úvod prostrednej časti riadnej hracej doby sa niesol v aktívnom duchu, i keď o poznanie odlišnejšom - tentokrát boli aktívnejší Košičania. Tí sa už v 21. minúte zásluhou Bropheyho dostali k puku, a tak nemal náš kanadský útočník najmenší problém nakorčuľovať si medzi kruhy a razantným zakončením prekonať Valenta. 2:0 pre Košice. To však platilo len do 25. minúty, keď Oceliari zúročili aj výhodu presilovej hry. Brophey tentokrát prihrával Sýkorovi, ktorý sa presadil zakončením z pravého kruhu. Valent bol prekonaný po tretíkrát. Všetko sa snažil v 26. minúte zvrátiť Radjenovic, ktorý sa síce dostal do šance, no Habala si nerozhýbal ideálne a, navyše, ani puk mu nedosadol celkom na čepeľ. Lepšie zakončenie sme tak v tomto prípade postrádali. Na dlhé minúty sa následne hra ustálila a aj keď sa oba celky dostávali k svätyniam svojho súpera pomerne často, dialo sa tak bez výraznejších gólových príležitostí. Spomenúť však možno napríklad aktivitu Šerbatova, ktorý v súboji s Heclom využil svoju rýchlosť a pretlačil sa až k zakončeniu. Šerbatov prinútil brankára hru prerušiť. Pred prestávkou sa stav napokon menil ešte raz, keď Kafka zvládol rýchlostný súboj s Bohunickým, spoza Valenta puk šikovne vrátil pred trenčiansku bránku a tam už nemal najmenší problém skórovať Galamboš. Košičania tak po 40 minútach hry viedli jednoznačne 4:0.

Dve tradičné slovenské hokejové bašty priniesli nemenej zaujímavý súboj o body aj v záverečnej časti riadnej hracej doby. V jej úvode boli šťastnejší Trenčania, ktorí sa pred Habalovou bránkou dostali k odrazenému puku, a tak Hudec v 42. minúte upravil z pohľadu svojho celku na 1:4. Dramatizácia zápasu pokračovala presným zásahom zo 49. minúty, keď Sádecký počas presilovej hry svojho mužstva tečoval letiaci puk za bezmocného Habala. O minútu neskôr to navyše bolo ešte zaujímavejšie, ranu od modrej čiary vyslal Gula a tento puk sa zatrepotal až v košickej sieti. Vedenie Oceliarov sa tak scvrklo len na rozdiel jediného presného zásahu. Stav sa už však v ďalšom priebehu poslednej tretiny menil len v trenčiansky neprospech, keď po vyhodení, o ktoré sa postaral Rus Šerbatov, trafil odkrytú bránku Dukly Haščák. Navyše, na konečných 6:3 z košického pohľadu upravil - rovnako gólom do prázdnej bránky - Spilar. Platilo tak, že z hokejového El Clásica si tri body odniesol metropolitný klub z východného Slovenska.

Peter Oremus, tréner Trenčína: „Spokojný som dnes predovšetkým s predvedenou hrou, s pohybom a tým, ako sme si dokázali vytvárať šance. Horšie to už ale bolo s ich realizáciou. Napriek tomu sme sa na súpera gólovo dotiahli, všetci sme verili vo vyrovnanie. To síce neprišlo, no hráči si záverečný potlesk zaslúžili.“

Marcel Šimurda, tréner Košíc: „V Trenčíne sme odohrali náročný zápas, s čím sme vopred rátali. Dôležité bolo, že sme dokázali dvakrát ustáť oslabenie o dvoch mužov. Zdalo sa, že vedenie 4:0 bude stačiť, no potom prišiel osemminútový výpadok, čo sa nám stávať nemôže. Aj naďalej sme však pracovali poctivo a zodpovedne, preto sa tri body dostavili. Chlapcom za predvedený výkon ďakujem.“