1 : 3
(0:0, 1:2, 0:1)
HK Nitra

HK Nitra — HC Košice 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Góly a asistencie: 26. Kollár (Yellow Horn, Morrison) — 21. Haščák (Skokan, Chovan), 22. Klhůfek (Chovan, Skokan), 58. Pavlin (Chovan, Koch)

Vylúčení: 6:7 na dve min., navyše: Scheidl (NIT — 10 min. za hrubosť), Bortňák (KOS — 10 min. za hrubosť), presilovky: 1:2 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valach, Müllner — Drumis, Frimmel, 2228 divákov

HK Nitra: Šimboch (Nagy) – McNally, Kubka, Morrison, Mezei, Pupák, Versteeg, Sloboda, Rácz – Buček, Šiška, Hrušík – Scheidl, Yellow Horn, Fominych – Čaládi, Kollár, Lušňák – Csányi, Škvarek, Tábi

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) — Pavlin, Repe, Růžička, Koch, Čížek, Zeleňák — Rapáč, Chovan, Haščák — Faith, Skokan, Sukeľ — Paršin, Bortňák, Klhůfek — Milý, Eliáš, Nagy

Úvod zápasu medzi Corgoňmi z Nitry a košickými Oceliarmi sa niesol v pokojnejšom duchu, minimálne čo sa herného obrazu týka. Niet sa čo čudovať, hostia šli v priebehu prvých desiatich minút dvakrát do štvorice, a tak si na útočnejšiu hru trúfnuť nemohli. Naopak, proti zabezpečenej defenzíve to mohli skúsiť domáci, ani im sa však príliš nedarilo a puk ich útočné pásmo opúšťal až príliš často. Zaujímavý moment prišiel v 11. minúte, keď hlavný arbiter avizoval vylúčenie na nitrianskej strane. Slovinský reprezentant Pavlin však darovanú presilovku odmietol, za čo si vyslúžil potlesk nitrianskej arény. Ďalší taký sa na rad dostal už o tri minúty neskôr. keď pekne zakombinovali Košice. Na konci ich postupnej akcie stál Haščák, ktorý to síce nemieril zle, ale Šimbochov betón bol v plnej permanencii a proti puku vystrelil včas. V sedemnástej minúte sa nepresadil ani Yellow Horn, ktorý to skúšal poriadnou delovkou. Puk totiž spolu s Košarišťanom preletel aj jeho bránku, Oceliari tak mohli ostať pokojní. Stav sa mohol po prvýkrát meniť dve minúty pred koncom. Ani Bortňák však recept na súperovho gólmana nenašiel. A keďže išlo o poslednú väčšiu šancu prvej tretiny, po 20 minútach hry platilo, že diváci pod Zoborom presný zásah nevideli.

Veľmi rýchlo im to však bolo vynahradné v úvode prostrednej časti, keď mali Košice k dispozícii dve presilové hry o dvoch mužov — a obe využili. Prvý, veľmi rýchly gól, padol už po 27 sekundách hry, keď sa puk z hokejky Haščáka kĺzal po ľade a napokon zapadol priamo medzi tri žrde. Oceliari viedli 1:0, no platilo to len 35 sekúnd. Po nich to bolo z ich pohľadu ešte veselšie, veď z predbránkového priestoru zvyšoval už na 2:0 ich český legionár Klhůfek. V slede pomerne rýchlych presilovkových gólov sa pokračovalo aj v 26. minúte — tentokrát sa z presného zásahu tešila domáca Nitra. Na konci jej presilovkového formátu prišla rana Kollára, ktorá si našla cestu až za Košarišťanov chrbát. O minútu neskôr mohol byť náskok Oceliarov opäť dvojgólový. Spoza bránky to skúšala košická najnovšia akvizícia Paršin, keď sa puk pokúšal zasunúť k žrdi. Šimboch s tým počítal a na svoje konto si pripísal dôležitý zákrok nohou. Na prelome prvej a druhej polovice riadnej hracej doby to proti Košarišťanovi skúšali Pupák s Yellow Hornom, ani jedna ich strela ale výraznejšie gólové parametre nemala. Gól nepadol ani po zakončení Versteega. Košice po dvoch tretinách v Nitre viedli 2:1.

Tento stav tak pred treťou tretinou sľuboval ešte poriadne zaujímavé dianie. Dalo sa očakávať, že Nitra bude chcieť bojovať o body, a tak sa museli mať Oceliari v defenzíve na pozore. Zároveň sa však museli sami naďalej snažiť aj smerom dopredu. Výsledkom bolo viacero dobrých šancí na jednej či druhej strane z tých košických môžeme spomenúť Paršinovu „Demitrovku“ či Bortňákovo natlačenie sa pred Šimbocha. Na opačnej strane zasa ranu zápästím vyslal Scheidl, každopádne, puk sa zatrepotal v lapačke pozorného Košarišťana. Práve gólmani oboch celkov tak boli najdôležitejšími mužmi tretej časti zápasu. Nitra napokon doplatila na presný a tvrdý Pavlinov príklep od modrej. Slovinský reprezentant v košických službách tak v úvode 58. minúty rozhodol o tom, že tri body si na svoje konto pripíšu Oceliari z východného Slovenska.

Miroslav Kováčik, tréner Nitry: „V prvej tretine nebol náš výkon zlý, opäť sme však nevyužili šance. Súperovi sme darovali zbytočné presilovky a aj keď sme si povedali, ktorých hráčov si musíme postrážiť, Haščák skóroval. Gólom sme sa ešte do zápasu vrátili, ale v tretej tretine si už Košice výsledok skúsene postrážili a do šancí nás nepúšťali. A ak aj áno, stroskotali sme na výbornom Košarišťanovi, ktorý súpera drží celú sezónu.“

Peter Draisaitl, tréner Košíc: „Pre nás to nebol vôbec ľahký zápas. Po tom, čo sme v druhej tretine využili presilovky, sme sa s vedením uspokojili a prestali sme hrať. A to sa mi nepáči. Dôležité sú však body do tabuľky, cieľ je splnený, tie z Nitry si totiž berieme domov.“