3 : 2 sn
(1:1, 0:1, 1:0 – 0:0)
HK DUKLA Trenčín

HC Košice – HK Dukla Trenčín 3:2 sn (1:1, 0:1, 1:0 – 0:0)

Góly a asistencie: 5. McPherson (Snuggerud, Saucerman), 46. Jokeľ (Snuggerud, Chovan), rozh. náj. Slovák – 16. Hudec, 37. Starosta (Mahbod, Duda)

Vylúčení: 1:2 na dve min., presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Žák, Adamec – Ševčík, Valo

HC Košice: Košarišťan (Riečický) – Volgin, Romančík, Snuggerud, Saucerman, Novota, Šedivý, Jacko – Mi. Chovan, Slovák, Bartánus – McPherson, Ihnačák, Pereskokov – Klhůfek, Mrázik, Rogoň – Jokeľ, Havrila, Milý

HK Dukla Trenčín: Bowns (Valent) – Lemcke, Kudla, Ma. Chovan, Žiak, Martiška, Starosta, Gaťár, Nemčík – Berisha, Mahbod, Minárik – Tybor, Valach, Duda – Hudec, Sojčík, Honzek – Krajčovič, Rehuš, Švec

V úvode zápasu boli aktívnejší Košičania a súpera ani nepúšťali k bránke. Po dvoch minútach hry sa do nebezpečnej strely oprel Saucerman, ale jeho pokus od modrej čiary gólman Dukly vyrazil do bezpečia. To sa mu však nepodarilo o približne tri minúty neskôr, keď McPherson otvoril skóre. Stalo sa tak po tom, čo zostal úplne osamotený pri ľavej žrdi a puk iba usmernil do odkrytej časti siete. Na opačnej strane mohol byť Košarišťan pokojný. Hostia boli veľmi nepresní a razantnejšie ho dlho nevedeli ohroziť. V 12. minúte mohol na rozdiel dvoch gólov zvýšiť domáci Mrázik. Ten sa pretlačil za defenzívu a pred bránkou bol úplne sám, ale v rýchlosti mieril vedľa. Potom sa však šťastie obrátilo aj na stranu Dukly. V 15. minúte ešte Martin Chovan trafil žrď, ale o minútu neskôr už Hudec využil zlú rozohrávku v strednom pásme a vyrovnal na 1:1. Za tohto stavu sa odišlo aj do šatní.

Po zmene strán boli aktívnejší domáci hokejisti. V 22. minúte zachytil ťažkú prihrávku v ľavom kruhu Hudec a prudko vystrelil, ale Košarišťan puk vrátil do hry. O štyri minúty neskôr mal priestor voľný aj Martiška, no v poslednej chvíli sa rozhodol nestrieľať, ale prihrávať, avšak spoluhráčov nenašiel. V polovici druhej tretiny hostia zahodili aj ďalšie príležitosti. Najskôr tvrdú Mahbodovu strelu ramenom vyrazil Košarišťan, a potom rovnaký gólman betónom zlikvidoval individuálny pokus Tybora. Na gól čakali diváci až do 37. minúty. V nej Košičania zaváhali a z ofenzívy sa nestiahli dostatočne rýchlo. Výsledkom bol úplne nepokrytý Starosta, ktorý si mohol vybrať, kam zakončí a puk zavesil pod hornú žrď. Po dvoch tretinách preto Dukla v Steel aréne vyhrávala tesne 2:1.

Na začiatku poslednej časti riadnej hracej doby sa prvýkrát vylučovalo. V 44. minúte sa podrazením previnil hosťujúci Valach. Oceliari tak mali k dispozícii presilovku, ale v nej sa po individuálnej snahe takmer podarilo skórovať hosťujúcemu Mahbodovi. Košarišťan však ponechal betón na ľade a spoluhráčov tým výrazne podržal. Na opačnej polovici klziska potom početnú výhodu zúžitkoval Jokeľ, keď tečoval Snuggerudove nahodenie. V 49. minúte sa bránili aj Košice, ale Dukla to nezúžitkovala. Vylučovalo sa aj o štyri minúty neskôr, tentokrát opäť v tíme hostí. Košičania síce v presilovke spálili niekoľko šancí, ale gól nedali. A presný zásah nepadol ani do konca riadnej hracej doby a ani v päťminútovom predĺžení. O víťazovi tak rozhodli až samostatné nájazdy. V nich za Košice postupne uspeli Pereskokov, McPherson a Slovák a za hostí iba Berisha a Valach. Dva body preto zostali v Steel aréne.