2 : 1
(1:0, 0:1, 1:0)
Mhk 32 Liptovský Mikuláš

HC Košice — Mhk 32 Liptovský Mikuláš 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly a asistencie: 7. Šedivý (McPherson), 51. Chovan (Paršin, Klhůfek) – 29. Ventelä (Handlovský, Kriška)

Vylúčení: 2:1 na dve min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Smrek, Valach — Beniač, Gegáň (všetci SVK). Diváci: bez divákov.

HC Košice: Košarišťan (Jurčák) — Snuggerud, Deyl, Šedivý, Romančík, Cibák, Saucerman, Jacko — McPherson, Slovák, Pereskokov — Paršin, Chovan, Klhůfek — Rogoň, Mrázik, Bartánus — Jokeľ, Havrila, Milý — Lapšanský

Mhk 32 Liptovský Mikuláš: Vošvrda (Kozel) — Ventelä, Droppa, Ilenčík, Varttinen, Krempaský, Mezovský, Feherpataky, Dunčko — Kriška, Hovorka, Handlovský — Jurák, Walega, Uhrík — Paločko, Murček, Chuvilov — Nemec, Urban, Kalousek

Úvodná tretina zápasu medzi Košicami a Liptovským Mikulášom sa niesla v opatrnom duchu. Napriek tomu si dokázali oba celky vypracovať viacero zaujímavých šancí. Paradoxne, gólom sa skončila hneď tá prvá košická zo siedmej minúty. Liptáci sa vtedy nesformovali pred Vošvrdom ideálne, čo sa podarilo využiť Šedivému. Už o minútu neskôr však mohlo byť vyrovnané. Peknou individuálnou akciou sa prezentoval Walega, ktorý prenikol s pukom zo stredného pásma až do toho útočného, stiahol si ho medzi kruhy a vypálil na Košarišťanovu bránku. Nanešťastie pre hostí bol košický gólman úspešný. V 15. minúte zasa mohli domáci svoje vedenie navýšiť. Puk poslal tesne ponad ľad od modrej čiary Romančík, ten to posielal svojim spoluhráčom ešte na teč. Najúspešnejší bol v tomto prípade Vošvrda. Domáci tak po úvodnej dvadsaťminútovke viedli 1:0.

Aj prostredná časť riadnej hracej doby priniesla podobné obrázky. Hra sa často prelievala zo strany na stranu a ani jeden z celkov si nedokázal vypracovať súvislejší tlak. Hosťom však pomohol štvorminútový trest Cibáka, počas ktorého sa im podarilo vyrovnať na 1:1. V 29. minúte skóroval Ventelä, ktorý sa presadil strelou od modrej čiary k bližšej žrdi. V 38. minúte mohli dokonca hostia vyhrávať, Droppova strela z podobnej pozície totiž vypadla Košarišťanovi z rukavice. Napokon však košický brankár situáciu na dvakrát zvládol. Po 40 minútach tak odchádzali celky do šatní za nerozhodného stavu 1:1.

Pred treťou časťou tak bolo všetko otvorené. Ak ale chcel favorit z Košíc bodovať naplno, musel zlepšiť pohyb v útočnej tretine a svoje šance musel začať premieňať. Proti odhodlaným Liptákom to však mali domáci ťažké. Zápas sa napokon lámal v polovici 51. minúty. Chovan inkasoval dobrý puk spoza bránky od Paršina a spred bránkoviska ho dokázal jemným padáčikom poslať za Vošvrdu. Oceliari znova viedli. A viedli napokon až do absolútneho konca zápasu, keďže Liptáci si súvislejší tlak vypracovať nedokázali. Vošvrda preto musel ostať vo svojej bránke, a tak sa už stav nemenil. Po výhre v pomere 2:1 si do tabuľky pripísali tri body oceliari.