4 : 0
(1:0, 2:0, 1:0)
HK Nitra

HC Košice – HK Nitra 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly a asistencie: 9. Bartánus (Tybor), 28. Campbell (Jääskeläinen, Southorn), 32. Jääskeläinen (Campbell, Chovan), 42. Jääskeläinen.

Vylúčení: 2:10 na dve min. (1:0 na 5 + DKZ), presilovky 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Žák – Jedlička, Knižka (všetko SVK) – Lauff (videorozhodca)

HC Košice: Riečický (Durný) – Deyl, Olsson, Southorn, Šedivý, Novota, Ferenc, Bartoš A. – Jääskeläinen, Campbell, Leskinen – Tybor, Chovan, Bartánus – Rogoň, Slovák, Lamper – Havrila, Linet, Jokeľ

HK Nitra: Honzík (O’Connor) – Mezei, Bodák, Donaghey, Švarný, Erkamps, Gajdoš, Pupák – Bajtek, Buncis, Krivošík – Sýkora, Morrison, Solenský – Tvrdoň, Hrnka, Pekarčík – Molnár, Šramaty, Lacka

Aj keď Nitra začala lepšie, oceliari sa dostali do vedenia ako prví. Zaváhanie Krivošíka využil Tybor, ktorý puk naservíroval cez pásmo Bartánusovi, a ten skóroval– 1:0. Po tomto góle sa hromadili ďalšie šance oceliarov, ktoré však ostali nepremenené. V 14. minúte premárnil množstvo času na dobré zakončenie hosťujúci Lacka a napokon bránku ani netrafil. Potom dostali Nitrania možnosť presilovej hry, v ktorej mohol vyrovnať Tvrdoň, ale odkrytú časť bránky minul. V 18. minúte rozhodcovia zvážili Slovákov faul ako hodný trestu na 5 minút + do konca zápasu a museli sme sa tak brániť.

Domáci hokejisti bez vážnejších problémov zvládli dlhé oslabenie na prelome dejstiev. Krátko po buly druhej tretiny odišiel do šatne pre zranenie Rogoň. V následnej presilovke sme skórovali. Len čo na ľad naskočil štvrtý nitriansky hráč, Campbell dorážal puk a neminul – 2:0. Na strane hostí sa vylučovalo veľmi často a Jääskeläinen to v 32. minúte využil. Košičania opäť vyťažili z presilovej hry gól. Corgoni sa previňovali však aj naďalej. Minútu pred druhou sirénou sa mohol opäť radovať Jääskeläinen, lenže jeho strela len tesne minula konštrukciu Honzíkovej svätyne.

Na začiatku tretej periódy sa na ľade Rogoň vrátil do stretnutia. Krátko na to zvýšil aktívny Jääskeläinen priestrelom brankára. Až do 50. minúty sa objavovali v šanciach takmer výhradne domáci hokejisti – hostia skôr vyhadzovali puky. Nedisciplinovaní hostia ešte zopárkrát skúšali ohroziť Riečického – ten si však s prehľadom, ale aj výraznou pomocou defenzívy udržal čistý štít.