3 : 5
(3:0, 0:1, 0:4)
HK Nitra

HK Nitra — HC Košice 3:5 (3:0, 0:1, 0:4)

Góly a asistencie: 2. Krivošík (Švarný, Nemec), 8. Buček (Holešinský, Krivošík), 17. Vitaloš (Sýkora, Drábek) — 26. Milý (Havrila, Šedivý), 51. Klhůfek (McPherson), 54. Parshin (Chovan, Bartánus), 57. Bartánus (Slovák, Šedivý), 60. Chovan (Klhůfek)

Vylúčení: 2:3 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Výleta, Goga — Kacej, Orolin (všetci SVK)

HK Nitra: Honzík (O'Connor) – Mezei, Raskob, Švarný, Nemec, Vitáloš, Bodák, Pupák, Pekarčík – Tvrdoň, Hrnka, Varga – Krivošík, Holešinský, Buček – Bajtek, Baláž, Volko – Drábek, Sýkora, Múčka

HC Košice: Riečický (17. Košarišťan) – Saucerman, Šedivý, Tansey, Deyl, Romančík, Cibák, Jacko – Bartánus, Slovák, McPherson – Pereskokov, Chovan, Parshin – Belluš, Klhúfek, Lapšanský – Milý, Havrila, Jokeľ

V zápase 12. kola sme sa predstavili na ľade Nitry. V prebiehajúcej sezóne sme sa už s týmto súperom stretli v prvom kole a ťahali sme v ňom za kratší koniec.

V úvode zápasu na nás Nitra vybehla a domáci úvodný tlak aj zúžitkovali. Po minúte a pol sme inkasovali gól z hokejky Filipa Krivošíka, keď prekvapil brankára Riečického od mantinelu nečakanou strelou. Corgoni hrali aktívne a výraznejšie nás nepúšťali do útočného pásma. V 8. minúte sme si nedali pozor na Adriana Holešinského a ten perfektne našiel pred bránkou osamoteného Samuela Bučeka, ktorý neváhal a pridal ďalší gól do našej siete. Tréner Kalle Kaskinen si zobral oddychový čas a hra sa ustálila. Prvú výraznejšiu možnosť sme mali v presilovej hre, keď Radek Deyl nahodil puk pred bránu no nikomu z našich hráčov sa nepodarilo skórovať. Potom sa však opäť Nitra dostala do tlaku. Hra bola rozkúskovaná a hralo sa viacmenej zo strany na stranu. V 17. Minúte nitriansky útoční strelou švihom po neprehľadnej situácii pred brankárom Riečickým strelil tretí gól. To následne malo za následok zmenu na brankárskom poste a namiesto Dominika Riečického prišiel do bránky Andrej Košarišťan. Po prvej tretine sme tak odchádzali do šatne za stavu 0:3.

V druhej tretine sa viacmenej opakoval obraz z prvej tretiny. Nitra opäť začala aktívnejšie a všade bola o krok pred nami. V 26. Minúte však Andrej Košarišťan rozohral našu akciu, posunul puk na pravú stranu a Juraj Milý svojou strelou znížil skóre na 1:3. Začali sme svojho súpera tlačiť a svojou hrou sme si skoro vydobili aj kontaktný gól no brankára Honzíka zachránila konštrukcia. Do konca tretiny sa hralo zo strany na stranu obaja brankári si pripísali viacero zákrokov. Po 2 tretinách tak v Nitre svietilo skóre 1:3 pre domácich.

V tretej časti prišiel skvelý obrat Košičanov, ktorí strhli štyrmi gólmi v sérii víťazstvo na svoju stranu. Ešte 10 minút pred koncom nenasvedčovalo nič tomu, že by mala Nitry o body z dobre rozohraného zápasu prísť. Potom však gólovú smršť odštartoval český ostrostrelec Klhůfek. Ten sa v 51. minúte dostal v oslavení do úniku spolu s McPhersonom a strelou k vzdialenejšej žrdi nedal gólmanovi šancu na úspešný zákrok. Od tohto momentu boli hostia na koni a na konci 55. minúty vyšperkovali twento fakt vyrovnávajúcim gólom. Na konci postupnej akcie stál Parshin, ktorý zasúval puk za bezmocného Honzíka. Netrvalo dlho a oceliari šli aj do vedenia. Udialo sa tak v 56. minúte, keď Bartánus ušiel Nemcovi a zavesil puk pod hornú žrď nitrianskeho gólmana. Dokonalý obrat uzavrel piatym gólom v sieti corgoňov v úvode 60. minúty košický kapitán Chovan. Ten našiel prázdnu bránku domácich, ktorí ešte skúšali nepriaznivý stav zvrátiť hrou v šestici. Neúspešne, po dokonalom obrate si Košičania do tabuľky pripísali plné tri body.