(0:1, 1:0, 5:1)
Stav série: 2:0
HC Slovan Bratislava

HC Slovan Bratislava – HC Košice 6:2 (0:1, 1:0, 5:1)

Góly a asistencie: 39. Gachulinec (Takáč, Harris), 43. Takáč (Valach, Rapuzzi), 47. Harris, 49. Jääskeläinen, 60. Sersen, 60. Takáč (Valach) – 18. McPherson (Bartánus, Klhůfek), 44. Slovák (Lapšanský, Pereskokov)

Vylúčenia: 3:2 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia 1:0

HC Slovan Bratislava: Peters (Windsor) – Breton, Golian, Gachulinec, Sersen, Valach, Maier, Fatul – Haščák, Rapuzzi, Yogan – Jääskeläinen, Harris, Takáč – Matoušek, Kytnár, Zigo – Belluš, Bezák, Sukeľ

HC Košice: Košarišťan (Riečický) – Volgin, Šedivý, Snuggerud, Saucerman, Deyl, Romančík, Jacko – Klhůfek, McPherson, Bartánus – Pereskokov, Chovan, Parshin – Rogoň, Slovák, Lapšanský – Jokeľ, Havrila, Milý

Rozhodovali: Hronský, D. Konc st. – Durmis, D. Konc ml.

Dnešný zápas sa začal opatrnejšie. Oba tímy si dávali pozor na defenzívu a nikto sa nedostával do väčších príležitostí. Prvú veľkú príležitosť mal Kytnár, ktorý sa ocitol sám pred Košarišťanom no neprekonal ho. V 16. minúte sa domáci dopustili nedovoleného zákroku a naši Oceliari tak mali možnosť presilovej hry. Pri bránke sa výborne zorientoval Marek Bartánus, ktorý našiel hokejku Allana McPhersona a išli sme do vedenia 1:0. Do konca prvej tretiny už neprišlo k žiadnej vážnej šanci. Domáci mali pár príležitostí, no Košičania ich dokázali eliminovať a do šatní sme šli za stavu 1:0.

Druhú tretinu začali aktívnejšie domáci. V šanci sa ocitol Rapuzzi no nepremenil. Na druhej strane mal príležitoť Patrik Rogoň, ktorý po buly minul bránu. Hralo sa zo strany na stranu a oba tímy mali niekoľko dobrých príležitostí. V 36. minúte sme už mohli viesť 2:0 ale po Pereskokovej strele gól nepadol. V 39. Minúte sme dostali možnosť presilovej hry, no skórovali v nej domáci. Gachulinec vypálil od modrej a po druhej tretine tak svietil na ukazovateli skóre nerozhodný stav.

Do tretej tretiny vstúpili opäť lepšie domáci. V 43. minúte tečoval Valachovu strelu Samuel Takáč a Slovan, tak ako včera otočili stav stretnutia. Naši chlapci však odpovedali najlepším možným spôsobom. Adam Lapšanský našiel prihrávkou Mareka Slováka a ten z medzikružia prestrelil domáceho brankára Petersa. Náš gól nakopol domácich, ktorí sa dostávali do tlaku. V 47. minúte sa po chybe košického obrancu dostal k puku Harris a ten skóroval. O necelé 2 minúty si puk vybojoval fínsky obranca Joona Jääskeläinen, potiahol ho do pásma a skóroval. Po rýchlych dvoch góloch Košičania zvýšili tempo hry a snažili sa o vyrovnanie. V čase, keď bol už Andrej Košarišťan na striedačke však kapitán domácich vystrelil puk cez celé ihrisko a bolo 2:5 z nášho pohľadu. Pár sekúnd pred koncom ešte dokázal skórovať Takáč a v Bratislave sme tak prehrali 2:6.

Foto zdroj: TASR - Pavel Neubauer