(0:0, 0:0, 0:1)
HK Poprad

HK Poprad - HC Košice 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Góly a asistencie: 52. Hovorka (Kafka, Čížek)

Vylúčení: 3:4 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Lokšík – Orolin, Stanzel, 2248 divákov

HK Poprad: Corbeil (Ivanov) – Fabian (C), Davydov, Brejčák (A), König, McDowell, Šterbák, Zadražil, Dinda – Ježek, Heizer, Majdan – Abdul, Mlynarovič, Svitana (A) – Martančík, Lichanec, Bondra – Bogoslovskij, Paločko ml., Paločko

HC Košice: Habal (Škorvánek) – Šedivý, Dudáš, Bača, Čížek, Pulli, Kessel, Koch, Matejka – Nagy (C), Boltun, Hričina – Jenčík (A), Hovorka (A), Kafka – Klíma, Pacan, Koyš – Šoltés, Suja, Vrábeľ

Východoslovenské derby sa pod Tatrami začalo rýchlym vylúčením na strane hostí, ale Popradčania Nagyov faul nepotrestali a Habalovu bránku výraznejšie neohrozili. Skóre mohli potom v plnom počte v závere šiestej minúty otvoriť hostia, keď Klíma spoza bránky našiel pri pravej žrdi Pacana, ale jeho pokus bol zblokovaný a potom uprataný do bezpečia. Gól nepadol ani v deviatej minúte, keď Hričina vypálil z ľavého krídla po Boltunovej prihrávke. Prvá tretina viacero významnejších šancí na jednej či druhej strane nepriniesla. Oba celky vystrelili po štyrikrát a gólmani si so všetkými pokusmi poradili, a tak sa do šatní odišlo za stavu 0:0.

Presné zásahy si diváci neužili ani po prestávke. Ihneď po zmene strán to síce v zakončení z pravého kruhu na dvakrát skúšal Hričina, ale neuspel a o pár minút neskôr na opačnej strane nepochodil ani Heizer, ktorý pálil od mantinelu. V 28. minúte nepríjemne ohrozila Habala strela Königa, ale košický brankár situáciu ustál a puk schoval v lapačke. V druhej polovici strednej časti hry rozhodcovia až päťkrát vylučovali, a tak videli diváci viacero streleckých pokusov. Zatiaľ čo domáci vypálili počas celej dvadsaťminútovky 11-krát, hostia to skúšali až 14-krát, no gól aj tak nepadol a prestávka sa začínala za nezmeneného stavu.

Záverečná tretina pokračovala košickou snahou. Ihneď po vhadzovaní domáceho gólmana Corbeila ohrozili Pacan a Kessel, ale ani jeden z nich neuspel. Nebezpečná bola aj Hovorkova rana od modrej čiary, ktorá sa od zadného mantinelu odrazila priamo pred bránku, ale tam zase nepochodil Kafka. Najväčšiu šancu spálil v 48. minúte Šoltés, keď popri Dindovi prenikol až pred popradského brankára, ale bekhendovým blafákom neuspel. Otvorenia skóre a zároveň jediného gólu zápasu sa diváci dočkali v 52. minúte, keď Hovorka presne zakončil dorážkou z pravého kruhu. Poprad sa ešte v samom závere zápasu pokúšal vyrovnať aj hrou bez brankára, ale domácim sa Habala nepodarilo prekonať ani raz a tri body si odniesli zverenci trénera Jančušku.

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Zápas mal úroveň aj kvalitu. Svojich zverencov nechcem zatracovať, pretože Košice sú kvalitné. Snažili sme sa s nimi držať krok až do konca, ale bez gólu nemôžeme vyhrať."

Milan Jančuška, tréner Košíc: „Bolo to klasické derby vo výbornej atmosfére. Zápas bol zaujímavý a dramatický až do konca. Poprad bol podľa mňa až príliš defenzívny, bol to tvrdý oriešok a dobre im zachytal aj brankár. Z našej strany to bol veľmi dobý zápas, aj keď s tesným výsledkom."