(0:1, 2:1, 1:0)
HC 21 Prešov

HC Košice - HC MV TRANSPORT Prešov 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Góly:
 27. Pollock (Jääskeläinen, Southorn), 34. Pollock (Leskinen), 47. Pollock (Jääskeläinen) - 17. Gerlach (Girduckis, D. Jendroľ), 38. Gerlach (Giles. Campagna). Rozhodovali: Snášel, Štefik - Haringa, Knižka, vylúčení: 6:6 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3265 divákov.

HC Košice: Janus - Deyl, Olsson, Southorn, Romančík, Šedivý, Ferenc, Novota - Leskinen, Pollock, Jääskeläinen - Tybor, Chovan, Bartánus - Paršin, Slovák, Lamper - Jokeľ, Linet, Rogoň - Havrila

HC MV TRANSPORT Prešov: Rabčan - Giles, F. Fekiač, Lalík, Doetzel, D. Jendroľ, Turan - Nauš, Girduckis, Gerlach - Avcin, Šimun, Campagna - K. Jendroľ, Klíma, Žilka - Ščurko, Thomka, Milý

Súboj sa začal útočne. Z toho vzišlo aj prvé vylúčenie na strane hostí. Počas presilovky nebezpečne dorážal Tybor, ale Rabčan sa osvedčil. Po tejto presilovke zobrali opraty zápasu do rúk domáci hokejisti. V šanciach sa ocitli Bartánus a nemenej prekvapujúco Jääskeläinen. V 9. minúte mal dobre rozbehnutý únik Nauš, no Janus mu nahodený puk včas vypichol. Koncom 10. minúty mal na hokejke premiérový gól Novota, ale iný mladík Rabčan ho zastavil. JääskeläinenBartánus znepríjemňovali prešovskému brankárovi život aj v ďalšej presilovke, ale ten sa v bránkovisku vyznal. V 15. minúte vytiahol ďalší skvelý zákrok po delovke Bartánusa. O minútu prišla aj dorážka Slováka, ktorá volala po góle, no aj to gólman zastavil. Ohromný tlak domácich nestačil na otvárací gól. V 17. minúte využil zaváhanie za bránkou Girduckis a našiel medzi kruhmi Gerlacha – 0:1. Tento gól nakopol hostí. O chvíľu neskôr bol v nájazde Šimun, ale skúsený Janus vystihol jeho pohyb.

Košičania akoby stratili chuť – naopak Prešovčania ešte viac zatlačili. Zlom mohol nastať po Deylovej strele, ktorá rozozvučala konštrukciu Rabčanovej bránky. Napokon sa domáci fanúšikovia dočkali. Po 13 sekundách presilovky skóroval Pollock. K prvému gólu v extralige prispela rozumná prihrávka Jääskeläinena. Závar nastal už o minútu aj pred Janusom, ale puk dostal do bezpečia. Ofenzívne divadlo pokračovalo aj ďalším prečíslením Prešova, ktoré zachránil Janus. Neskôr Linet nebezpečne dorážal Rogoňovu strelu. V 34. minúte sa oceliarom podarilo dostať do vedenia. Opäť Pollock zužitkoval dobrú nahrávku – teraz od Leskinena. Po dlhých minútach košického oslabenia o dvoch hráčov napokon vyústil nápor Prešova ku gólu. Jeho autorom sa stal opäť Gerlach.

Tretie dejstvo začalo presilovkou Košíc a pokračovalo hneď druhou. Ani jedna sa neskončila vytúženým gólom. V 46. minúte síce oceliari skórovali, ale po konzultácii s videorozhodcom nebol uznaný pre teč vysokou hokejkou. Už o pár sekúnd však Pollock zavŕšil neuveriteľný hetrik a bolo vymaľované. Napriek oslabeniu domáci javili väčšiu chuť zvýšiť, čo znemožňovalo Šarišanom dostať sa do príležitostí. Nešťastie sa kopilo na ich strane v podobe zlomenej hokejky pri nádejnej strele, vylúčení a nemožnosti hrať dopredu. V šestici hrali len posledných 40 sekúnd, no okrem vyvolanej šarvátky sa nestalo už nič dôležité. Košičania si darovali tri body pod stromček.