4 : 1
(2:0, 0:0, 2:1)
EHC Red Bull Mníchov

EHC Red Bull Mníchov — HC Košice 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Góly a asistencie: 7. Ehliz, 20. Blum (Street, Tiffels), 56. Smith, 58. Street (Tiffels) – 46. Romančík

Vylúčení: 3:4 na dve min., navyše: Kastner (MUN — 5+DKZ za nešportové správanie sa), Réway (KOS — 5+DKZ za nešportové správanie sa), presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

EHC Red Bull Mnichov: Aus Den Birken (Fiessinger) – Seidenberg, Boyle, Szuber, Abeltshauser, Daubner, Blum, Cimmermann – Ehliz, Smith, Kastner, Tiffels, Street, Parkes, Lutz, Hager, Ortega, Gogulla, Schütz, Mauer

HC Košice: Košarišťan (Riečický) – Saucerman, Cibák, Tansey, Novota, Romančík, Deyl, Jacko – McPherson, Slovák, Réway – Pereskokov, Milý, Klhůfek – Lapšanský, Havrila, Bartánus – Belluš, Frič, Jokeľ – Rogoň

Úvod zápasu medzi Mníchovom a Košicami sa niesol v pokojnom duchu. Ako prvý sa k zakončeniu dostal nemecký celok, veľmi rýchlo však hral aj v početnej nevýhode. Oceliari z východu Slovenska to ale nevyužili. Na ich prvú väčšiu šancu tak museli diváci čakať až do šiestej minúty, keď sa na Aus Den Birkena vyrútil osamotený McPherson. Ten predbehol mníchovskú obranu, napokon však trafil brankára len do ramena. Stav sa nemenil o niekoľko sekúnd ani na opačnej strane, kde bol Gogulla prikrátky na Košarišťana. Mníchovčania sa napriek tomu dostali do vedenia ešte pred koncom siedmej minúty. Ehliz si dokorčuľoval voľný puk na bránkovej čiare, odkiaľ to skúsil poslať na košickú bránku. Košarišťan s tým nepočítal a puk si nešťastie zrazil do vlastnej siete. Oceliari mohli vyrovnať na konci 9. minúty, keď puk najskôr z dobrej pozície do siete nedopravil Pereskokov a následne sa to nepodarilo ani delovkou od modrej čiary Bartánusovi. Nemci skórovali pred prestávkou ešte raz, v polovici 20. minúty stál na konci peknej akcie Blum. Košarišťan bol bezmocný, Košice prehrávali po 20 minútach hry 0:2.

Býci z hlavného mesta Bavorska vstúpili aktívne aj do prostrednej časti riadnej hracej doby, výsledkom čoho bol ich súvislý tlak v úvodnej päťminútovke. Na Mauerov puk zareagoval dobre Košarišťan, Smith sa napokon pripravil o možnosť vystreliť sám. Košickí tréneri museli reagovať oddychovým časom, po ktorom prišla možnosť aj pre Košice. V polovici 27. minúty zakončoval nepríjemne osamotený McPherson, no Aus Den Birken si so všetkým poradil. V 32. minúte si Mníchovčania puk šikovne vymenili, pričom na konci rýchlej útočnej akcie mal stáť Gogulla. Ten však zaváhal zoči-voči Košarišťanovi aj po druhýkrát. Ešte pred prestávkou sa snažil v predbránkovom priestore niečo vymyslieť Slovák, následne ho podporil technickými zručnosťami aj Pereskokov. Slovenskému celku to však na gól nestačilo, stav sa tak počas druhej tretiny nemenil.

Zmenil sa až 6 sekúnd pred koncom 46. minúty, keď sa Košice usadili v pásme po Pereskokovej aktivite. Nasledoval zblokovaný puk na modrú čiaru, kde si ho uchmatol Romančík. Ten príliš neváhal, využil rad tiel pred Aus Den Birkenom a bezpečne ho prepálil. Košičania znížili zo svojho pohľadu na 1:2. O osem minút neskôr mohli aj vyrovnať. Veľkú porciu práce odviedol s pukom na hokejke Klhůfek, ktorý ešte našiel lepšie postaveného Pereskokova, no jeho bekhendový blafák bol napokon príliš pomalý. Svoju výhru napokon spečatil nemecký celok dvomi rýchlymi gólmi z 56. a 58. minúty, keď sa postupne presadili Smith a Street. Mníchov si tak zahrá finále proti Libercu, Košice budú hrať o konečné tretie miesto so Salzburgom.