19.kolo
6 : 2
(3:0, 1:2, 2:0)
HC Mikron Nové Zámky

Domácim stačilo len 25 sekúnd na to, aby opečiatkovali konštrukciu košickej bránky. Na ostrý štart nadviazali už v 3. minúte gólom. Zaknihoval ho Ligas. Onedlho mal ťažkosti po súboji Lamper a Košičania sa chystali vrátiť to býkom gólom. Mnohé šance však zmaril Kantor. Hra sa naďalej prelievala zo strany na stranu a príchuť zápasu dávali okrem presiloviek aj potýčky. Potom prišli v priebehu pol minúty dva novozámocké góly, ktoré určili smer zápasu. V oboch prípadoch sa z nich tešil Johnson. Ani to nevzalo oceliarom motiváciu útočiť, no hoci domáceho gólmana do sirény zamestnávali, do šatne odišli bez presného zásahu.

Prvých 5 minút prostredného dejstva patrilo domácim hokejistom. Krátky tlak hostí prerušila ďalšia zdravotná komplikácia Lampera, ktorého puk zasiahol do tváre. Z kontry sa mohol v 29. minúte presadiť Farley, no napokon puk napol sieť na opačnej strane. Rýchly Slovák prešprintoval konkurenciu a úspešne znížil. Vášnivú atmosféru zápasu obohatila nejedna drsná šarvátka najmä v tomto dejstve. K hokeju sa vrátili ďalším gólom domáci. Presilovú hru využil Farley – 4:1. Napriek šanciam sa Košičania trápili s vylúčeniami. Paradoxne oceliari skórovali v presilovke – po prihrávke Jääskeläinena nezaváhal Olsson a strelou preťal všetko v ceste. Býci mohli potrestať aj chybu v obrane, ale Riečický zasahoval sebavedomo.

Ďalšie brejky a početné výhody prichádzali na strane Novozámčanov, no zo začiatku tretej tretiny ich nedokázali využívať. Riečický mal v bránkovisku plné ruky práce. Nepríjemné strely prichádzali na neho z každej strany. Uhasil však aj Johnsonovu strelu do takmer prázdnej bránky. Iniciatívu za oceliarov prebrali v ofenzíve Parshin, Jääskeläinen či Olsson, no ani ich príležitosti nestačili na Kantora. Napokon sa v 56. minúte podarilo Johnsonovi zavŕšiť hetrik. O minútu neskôr domáci viedli už 6:2 po góle Kozáka. Po tejto akcii sa zápas prakticky už len dohrával. Košičania v Zámkoch neuspeli, no napraviť to budú môcť počas dlhej série domácich zápasov.