(0:0, 0:1, 0:0)
HC Mikron Nové Zámky

HC Mikron Nové Zámky — HC Košice 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Góly a asistencie: 29. Nemčík (Klhůfek, Mráz)

Vylúčení: 3:5 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Výleta – Kacej, Synek (všetci SVK)

HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – Hain, Västilä, Fereta, Ordzovenský, Drtina, Mikuš, Roman – Obdržálek, Seppanen, Bajtek – Zahradník, Holovič, Okoličány – Jurík, Embrich, Rogoň – Giľák, Ondrušek, Števuliak

HC Košice: Sedláček (Riečický) – Pavlin, Baránek, Nemčík, Růžička, Slovák, Deyl, Cibák – Chovan, Vrábeľ, Reway – Klhůfek, Mráz, Krasničan – Jokeľ, Frič, Belluš – Kiss, Havrila, Milý – Nagy

V úvode zápasu boli aktívnejší domáci hokejisti. Novozámčania pritlačili svojho súpera do jeho obrannej tretiny, kde sa pokúsili aj o niekoľko striel. Väčšina z nich ale gólové parametre nemala, preto sa stav v prvých minútach nemenil. Nezmenil to ani Krasničan, ktorý bol osamotený pred Kiviahom, avšak nevyužil to. Brankára Nových Zámkov totiž trafil len do jeho betónov. V drese oceliarov sa nepresadil v polovici 11. minúty ani Vrábeľ. Medzi tri žrde síce vystrelil hneď dvakrát, avšak v oboch prípadoch bol úspešnejší gólman domáceho celku. Do vedenia sa mohli dostať aj Nové Zámky, keď nahadzoval puk nebezpečným bekhendom na Sedláčka Rogoň. Aj muž v košickej bránke však potvrdil, že strelci to budú mať v zápase len veľmi ťažké. Hra sa následne po Rogoňovej šanci z polovice 16. minúty opticky vyrovnalo, výsledkom čoho už bolo minimum vyložených príležitostí. Jedna z mála napokon prišla v úvode predposlednej 60-sekúndovky, keď sa dostal do šance Mráz. Paradoxne, bolo to počas košického oslabenia. V ňom Mráz unikol domácej defenzíve, opäť však platilo, že Kiviahov betón bol v správny čas na správnom mieste. Počas prvej tretiny sme tak presný zásah nevideli.

Oba celky vstúpili do prostrednej časti riadnej hracej doby odhodlané s týmto faktom niečo urobiť. Prejavilo sa to už počas prvej minúty druhej tretiny, keď sa do vyloženej šance dostal košický kapitán Chovan. Oceliari následne mali k dispozícii aj presilovú hru o jedného muža, ale nevyšla im podľa predstáv. Naopak, k vážnejšej šanci sa dostali opäť až počas hry piatich proti piatim, no tentokrát už mala aj prívlastok gólová. V 29. minúte to skúsil nahodením spoza ľavého kruhu na vhadzovanie Nemčík, pričom jeho puk prepadol až do siete. Košický obranca si tak pripísal prvý gól v drese svojho nového zamestnávateľa. V druhej polovici druhej tretiny sa však už hokejisti vrátili k hre, akú sme sledovali počas prevažnej časti jej otváracej časti. Gólmani mohli byť pomerne pokojní, na ich bránky neletel puk, ktorý by mohol zapadnúť až do siete. Po 40 minútach hry tak mohli odísť do šatne s jednogólovým vedením a psychickou výhodou hosťujúce Košice.

Pochopiteľne, novozámockí hokejisti o body na domácom ľade prísť nechceli, a tak im pred treťou časťou ostávalo jediné — prekonať dovtedy stopercentného Jakuba Sedláčka v košickej bránke. Samozrejme, proti rozchytanému gólmanovi a pevnej defenzíve oceliarov to mali len veľmi ťažké. Novozámčanom sa pritom nedarilo počas hry piatich proti piatim ani dvoch početných výhod, ktoré mali k dispozícii počas prvej päťminútovky. Až pri tej tretej sa domácim podarilo Košice pritlačiť pred Sedláčka, no dvomi strelami to nevyužil Holovič. V absolútnom závere si už Košice zápas postrážili a súpera nepustili k ničomu výnimočnému. Oceliari si tak po najtesnejšej možnej výhre pripísali na svoje konto plné tri body.