4 : 2
(1:0, 2:1, 1:1)
HC Nové Zámky

HC Mikron Nové Zámky – HC Košice 4:2 (1:0,2:1,1:1)

Góly a asistencie : 8. Šiška (Bull, Jackson), 31. Šiška (Jackson), 33. Jackson (Langkow) 58. Ahlholm – 26. Cibák (Deyl, Slovák), 43. Pereskokov ( Slovák, Parshin)

Vylúčení: 4:3 na dve min. , presilovky 0:1, oslabenia 4:3

Rozhodovali: D. Konc st., Novák – Ševčík, Durmis – Beniač.

HC Nové Zámky: Bakala (Lackovič) – Bull, Knižka, Meszároš, Hatala, Holenda, Ligas, Tóth – Števuliak, Langkow, Klempa – Jackson, Šiška, Farley – Varga, Barto, Ahlholm – Mišiak, Ondrušek, Ferenyi

HC Košice: Riečický (Košarišťan) – Saucerman, Snuggerud, Romančík, Šedivý, Deyl, Cibák, Jacko – McPherson, Chovan, Klhůfek – Paršin, Slovák, Pereskokov – Rogoň, Mrázik, Bartánus – Jokeľ, Linet, Lapšanský

Na juhozápade republiky začali oceliari veľmi aktívne smerom do útoku. Prvýkrát v zápase pohrozil Rogoň, ktorý zachytil zlú rozohrávku Dana Bakalu, puk za čiaru sa však nepodarilo dotlačiť jemu a ani dorážajúcemu Mrázikovi. Boli to paradoxne domáci, ktorým sa podarilo otvoriť skóre. Po vyhratom vhadzovaní prišla rýchla výmena puku a nahrávka pred bránu na Šišku, ktorý poslal puk do poloodkrytej brány. Novozámčania mali k dispozícii aj dve presilové hry, Košičania ale potvrdili najlepšiu oslabovku v lige. V 15.minúte ešte pohrozil Jackson nepríjemnou strelou z kruhu na vhadzovanie.

V druhom dejstve mal lepší vstup domáci celok. Po ich dobrej pasáži, v ktorej mali viacero šancí udreli Oceliari, kedy Cibák dostal nahrávku do voľného priestoru a svojou strelou švihom nedal žiadnu šancu domácemu brankárovi. Po vyrovnávajúcom góle Košičania znova naštartovali obrátky smerom dopredu. Vďaka svojej útočnej aktivite sa dostali do výhody o jedného hráča. Boli to napokon domáci, ktorý túto, z ich pohľadu nevýhodu dokázali pretaviť v presný zásah. Jackson vyviezol puk do útoku, nahodil ho na Riečického, kde si ho medzi hráčmi Košíc našiel Šiška a prepasíroval ho do brány. O niekoľko okamihov potom mal veľkú šancu na vyrovnanie Pereskokov, Bakala svoj tím dokázal podržať. O minútu pridali domáci gól na 3:1, ktorému však predchádzala hokejka v tvári Pavla Klhufeka. Hostí to trochu vyviedlo z koncentrácie a Jackson z osi ihriska skóroval. V závere tretiny musel ešte Riečický vytiahnuť zákrok po tom, čo sa na neho Števuliak rútil úplne sám, košický brankár ho ale dokázal prečíťať.

Prvá minúta tretej časti priniesla šancu býkov, po dobrej strele od modrej musel Riečický likvidovať hroziacu šancu. Košičania svoju príležitosť na kontaktný gól okamžite dokázali využiť. Vylúčenie Farleyho delovkou potrestal Pereskokov. Dobrú šancu na vyrovnanie mal Bartánus, ktorý dostal puk na hranici pravého kruhu, svojou strelou napokon minul bránu. Oceliari vo svojom ofenzívnom snažení pokračovali aj ďalej. Z tejto aktivity hostí pramenila nervozita domácich Zámkov. Vrátiť momentum na stranu domácich sa snažil škaredým hitom Farley, ktorého rozhodcovia poslali na trestnú lavicu. Veškerá košická aktivita s cieľom vyrovnať už úspech nedokázala priniesť a do prázdnej brány uzavrel skóre Ahlholm.