(0:0, 0:1, 0:1)
MHC Nové Zámky

HC Nové Zámky – HC Košice 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly a asistencie: 29. Suja (Ignatuškin), 60. Nagy (Suja)

Vylúčení: 2:6 na dve min., navyše: Koch (KOS - 10 min. za vrazenie na mantinel), Hričina (KOS - 10 min. za vrazenie na mantinel), presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Jonák, Šefčík, Synek

HC Nové Zámky: Košarišťan (Glosár) – Andersons, Kudla, Hain, Henderson, Ordzovenský, Novák, Hatala – Bajtek, Urban, Štrauch – Rogoň, Zbořil, Jurík – Ondrušek, Jakúbek, Nejezchleb – Fábry, Slávik

HC Košice: Habal (Škorvánek) – Šedivý, Pretnar, Dudáš, McDowell, Pulli, Čížek, Koch – Nagy, Brophey, Spilar – Suja, Ignatuškin, Vrábeľ – Šoltés, Galamboš, Netík – Žitný, Klíma, Hričina - Krajňák

Počas úvodných sekúnd prvej tretiny si oba celky vystriedali pozície pred gólmanmi súpera. Ako prvý sa k zakončeniu dostal Bajtek, no jeho strelu Habal bez problémov pokryl. O niekoľko sekúnd neskôr to tak mohol na opačnej strane vyskúšať Dudáš, no ani Košarišťan na začiatku zápasu nezaváhal. Na väčšiu šancu si následne diváci museli počkať až do siedmej minúty. Práve v tomto čase stál pred bránkoviskom Nejezchleb, no ten ani napriek výbornej pozícii puk do siete nedostal. Na začiatku deviatej minúty zasa prišlo košické prečíslenie dvoch proti jednému. Zodpovednosť v ňom na seba vzal Hričina, otestoval však len kvalitu Košarišťanových betónov. Podobná situácia prišla na opačnej strane o minútu neskôr, keď sa Nové Zámky do prečíslenia dostali počas vlastného oslabenia. Habal však Oceliarov podržal a Juríkovo zakončenie do siete prejsť nenechal. O tom, že boli gólmani ozdobou prvej tretiny, nás napokon v šestnástej minúte presvedčil aj Košarišťan. Ten musel riešiť Netíkovo zakončenie, no jeho noha bola v permanencii včas. Úvodná časť zápasu nám tak góly nepriniesla, po prvej tretine sa do šatní odišlo za stavu 0:0.

Okamžitá šanca novozámockých hokejistov z úvodu druhej tretiny poriadne vystrašila košickú defenzívu. Letiaci puk sa ešte jednému z domácich podarilo tečovať, no Habal nechal vyniknúť svoje reflexy a všetko vyriešil. Nemenej náročnú situáciu mal pred sebou aj na začiatku 24. minúty, keď sa na jeho bránku rútil Zbořil. Ani tento únik však presný zásah nepriniesol, a tak sa zdalo, že sa bude hrať bez gólov ešte dlho. Do dvoch šancí sa však dostal Jakub Suja a aj keď ešte počas 26. minúty neuspel, v tej 29. poslal Oceliarov predsa len do vedenia. Košarišťan pri jeho presnom zásahu doplatil na neprehľadnú situáciu pred bránkoviskom. Nové Zámky sa tak od tohto momentu pokúšali vyrovnať, no v prostrednej časti zápasu sa im to už nepodarilo. Dobre strieľali Zbořil i Štrauch, avšak rozchytaný Habal sa prekonať nenechal. Navyše, pri Štrauchovom zakončení mu pomohla aj konštrukcia jeho bránky. Po bezgólovej prvej tretine sme tak v tej druhej videli jeden presný zásah, po ktorom Oceliari viedli pomerom 1:0.

Tesné košické vedenie vyprovokovalo domácich korčuliarov v úvode záverečnej časti zápasu k zvýšenej útočnej aktivite, no košická defenzíva si si na ňu dávala dostatočný pozor. Naopak, Oceliari sa sami dostali k niekoľkým zakončeniam. Jedno z nich vyslal na Košarišťana Koch, ktorý však trafil domáceho gólmana len do masky. Vážnejšie zranenie z toho, našťastie, nebolo. Na konci 48. minúty sa k zakončeniu dostal aj Henderson, no Hričina sa po jeho prudkom puku obetavo hodil a pomohol tak Habalovi medzi tromi žrďami. Poctivá defenzívna práca zdobila košický celok aj v nasledujúcich minútach, a tak sa už novozámockým hokejistom Habala prekonať nepodarilo. Naopak, pri hre domácich bez brankára upravil na finálnych 2:0 pre Košice Nagy. Do tabuľky sme si tak pripísali tri body.

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: „S výsledkom, samozrejme, spokojný nie som, aj keď snahu chlapcom uprieť rozhodne nemôžem. Nedarilo sa nám však premieňať šance, ktorých sme mali dosť. Bez gólov sa ale vyhráva ťažko.“

Roman Šimíček, tréner Košíc: „Vedeli sme, že nás čaká náročný zápas, a tak sme sa patrične pripravovali. Napriek tomu nám dnes úplne nevyšlo. Výrazne nás však podržal gólman. Za tri body sme tak veľmi radi.“