3 : 5
(2:2, 1:1, 0:2)
HK Poprad, s.r.o.

HC Košice – HK Poprad 3:5 (2:2, 1:1, 0:2)

Góly a asistencie:  4. Spilar (Koch), 15. Klíma (Ignatuškin, Hričina), 23. Nagy (Šedivý, Spilar) – 15. Abdul (Lichanec, Petran), 18. Ťavoda, 25. Svitana (Olejník, Mlynarovič), 48. Takáč, 58. Zagrapan

Vylúčení: 2:5 na dve min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Štefik, Valach - Stanzel, Gajan, 3045 divákov

HC Košice: Škorvánek (Habal) – McDowell, Dudáš (A), Čížek, Pulli, Šedivý, Koch, Michalčin – Spilar (A), Suja, Nagy (C) – Petráš, Brophey, Kafka – Klíma, Ignatuškin, Hričina – Žitný, Galamboš, Jokeľ – Vrábeľ

HK Poprad: Nechvátal (Vošvrda) – Petran, Brejčák (A), Fabian (C), Erving, Ťavoda, Brincko, Václav, Česánek – Takáč, Zagrapan, Abdul – Olejník, Mlynarovič, Svitana (A) – Bondra, Heizer, Lichanec – Belluš, Paukovček, Kundrík

Do zápasu vstúpili lepšie Kamzíci z Popradu, čo sa napokon prejavilo aj na ich prvej šanci. Po práci Ťavodu v obrannom pásme sa na začiatku druhej minúty vydal do samostatného úniku Svitana, no Škorvánka jeho zakončenie neprekvapilo. Na opačnej strane zakončoval švihom Spilar, aj popradský gólman ale prvý dôležitý zákrok zvládol. Skóre sa po prvýkrát menilo napokon na konci štvrtej minúty. Po individuálnej akcii sa presadil Spilar, ktorého puk prepadol Nechvátalovi až do siete. O dve minúty neskôr zakončoval aj Pulli. Ten si puk ešte premiešal na čepeli a skúsil to bekhendom, no na toto zakončenie už gólman dokázal zareagovať dobre. Keď sa nepresadil ani Jokeľ, na opačnej strane vyrovnal na 1:1 strelou od mantinela Abdul. Takéto skóre však platilo len 14 sekúnd. Pred Nechvátalom totiž ostal nepokrytý Klíma, ktorý pohotovou strelou upravil na 2:1 z pohľadu Oceliarov. Napriek tomu sa stav v prvej tretine ešte raz menil. Udialo sa tak v 18. minúte, keď zakončil z ľavej strany Ťavoda. Obranca druhej popradskej formácie sa nepomýlil a Škorvánka prestrelil. Po 20 minútach hry sa tak do šatní odišlo za stavu 2:2.

Úvod prostrednej časti riadnej hracej doby patril pre zmenu Oceliarov. Tí mali k dispozícii presilovú hru a využiť ju dokázali pomerne rýchlo. Po zakončení z pravej strany musel loviť puk zo svojej siete Nechvátal, o čo sa postaral košický kapitán Nagy. O minútu neskôr z toho mohlo byť najvyššie vedenie v zápasu, keď sa proti brankárovi rozbehol osamotený Hričina. Táto situácia ale gól nepriniesla. Platilo tak staré známe nedáš-dostaneš, keďže na opačnej strane Škorvánek nedokázal zareagovať na Svitanovo zakončenie švihom. Písala sa 25. minúta a stav bol opäť vyrovnaný. Navyše, Kamzíci mohli ísť aj do vedenia, no Paukovčekov teč počas presilovej hry zamieril napokon len k mantinelu. V 34. minúte bolo v prospech Popradu nariadené trestné strieľanie. Realizoval ho Bondra, ktorý si chcel rozpohybovať Škorvánka a pomedzi jeho betóny zakončiť až do siete. To sa mu ale nepodarilo. No a keďže sa už v závere druhej tretiny zamerali oba celky na pozornú defenzívu, skóre sa pred prestávkou viac nemenilo.

Do tretej tretiny vstúpili oba celky s jednoznačným cieľom - minimálne raz skórovať a výrazne sa tak priblížiť k zisku troch bodov. Zároveň však bolo aktérom jasné, že jediná chyba môže rozhodnúť v ich neprospech, a tak nemohli zabúdať ani na pozornú defenzívnu činnosť. Na prvú väčšiu šancu sme si tak museli počkať do 48. minúty, keď si pred Nechvátala nakorčuľoval Suja. Ten skúsil zakončiť, no puk si napokon svoje miesto v sieti nenašiel. Neplatilo to na opačnej strane, keď sa po samostatnom úniku presadil v oslabení Takáč. Poprad viedol po prvýkrát v zápase. Výsledku dal napokon konečnú podobu v poslednej minúte gólom do prázdnej bránky Zagrapan. Poprad porazil Košice 5:3.

Roman Šimíček, tréner Košíc: „Očakával som z našej strany väčšie nasadenie. Inkasovali sme zbytočné góly po našich chybách, naopak, sami sme spálili množstvo šancí. Poprad dnes vyhral zaslúžene. Potvrdilo sa, že v hornej časti tabuľky to skáče. My sa už musíme sústrediť na zápas s Budapešťou, v ktorom musíme hrať úplne inak, ako dnes.“

Roman Stantien, tréner Popradu: „Do Košíc sme cestovali s cieľom vrátiť im prehru. Prvá tretina bola vlažná, no potom sa to rozbehlo. Trikrát sme prehrávali a trikrát vyrovnali. S/per nám viackrát pohrozil, no vďaka výbornému gólmanovi sme to zvládli a napokon vyhrali za tri body.“