6 : 0
(0:0, 4:0, 2:0)
HK Poprad

HC Košice - HK Poprad 6:0 (0:0, 4:0, 2:0)

Góly a asistencie: 27. Mrázik (Volgin), 31. Slovák (Paršin), 37. Ihnačák (McPherson, Mrázik), 39. Volgin (Rogoň), 46. Bartánus (Deyl, Saucerman), 50. Chovan (McPherson)

Vylúčení: 5:4 na dve min., presilovky 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Valach – Ordzovenský, Ševčík (všetci SVK)

HC Košice: Košarišťan (Riečický) – Volgin, Romančík, Deyl, Saucerman, Novota, Šedivý, Jacko – Parshin, Slovák, Bartánus – McPherson, Ihnačák, Mrázik – Klhůfek, Chovan, Pereskokov – Lapšanský, Havrila, Rogoň

HK Poprad: Tomek (50. Valluš) – Brejčák, Drgoň, Ulrych, Hudec, Demo, Rymsha, M. Mešár – Valigura, Arniel, Svitana – Livingston, F. Mešár, Bondra – Petráš, Bjalončík, Paločko – Sokoli, Mlynarovič, Stanček – Jevoš

Košičania začali východniarske derby aktívne. Už po necelej minúte hry využil zlú rozohrávku hostí. Slovák sa dostal do zakončenia, ale jeho prudkú ranu zrazila defenzíva popradského tímu. O tri minúty neskôr sa domáci hráči sami museli brániť. V úniku bol Svitana, ale veľmi tesne ho stíhal Mrázik, ktorý napokon útočiamu hráčovi puk v poslednej chvíli vypichol z hokejky, a tak si Košarišťan poľahky poradil. V závere šiestej minúty mali veľkú šancu opäť Košičania, ale neuspel ani Klhůfek, ani jeho spoluhráči pokúšajúci sa o dorážku. Prvýkrát sa vylučovalo po 11 minútach hry. Na trestnú lavicu odišiel domáci Saucerman, ale jeho spoluhráči si poradili. Keď sa Saucerman vrátil na ľad, črtalo sa prečíslenie dvoch proti jednému, ale domácich zastavil ofsajd. Ešte pred prestávkou sa bránil aj Poprad, ale aj veľká snaha Košíc sa skončila bezgólovo. V poslednej minúte prvej tretiny bol v úniku hosťujúci Bondra, ale ukážkovo ho dostihol Deyl a čisto ho v stopercentnej šanci odstavil. Do šatní sa preto odišlo za stavu 0:0.

Po bezgólovej prvej tretine sa Košičania dvakrát bránili pri vylúčení Mrázika. V prvej početnej nevýhode súpera do žiadnej veľkej šance nepustili. V tej druhej však museli odolávať. Arniel zakončoval do ľavého horného rohu, no v poslednej chvíli ho lapačkou vychytal Košarišťan. Vzápätí pálil aj Drgoň, ale iba tesne vedľa. Prvý gól zápasu padol v 27. minúte. Na modrej čiare sa do puku oprel Volgin a jeho ranu nechytateľne tečoval Mrázik. O dve minúty neskôr Košičania nevyužili presilovku, ale druhýkrát skórovali tesne po nej. Podarilo sa to Slovákovi, ktorý zúžitkoval výbornú prácu Paršina pri mantineli a aj jeho následnú prihrávku. Na 3:0 zvýšil v 37. minúte Ihnačák po tom, čo McPherson neuspel v úniku. O dve minúty neskôr sa ranou takmer od modrej čiary presadil aj Volgin a na svetelnej tabuli bolo skóre 4:0. V samom závere druhej periódy ešte fauloval Šedivý, takže Košičania sa museli brániť.

Oceliari oslabenie zvládli bez inkasovania, ale nie bez ďalšieho vylúčenia. V 42. minúte smeroval na trestnú lavicu Volgin a Poprad hral desať sekúnd vo výhode o dvoch mužov. To však nevyužil a zrejme sa tak definitívne pripravil o možnosť na zvrátenie vývoja zápasu. Podľa hesla nedáš-dostaneš potom Poprad po šiestich minútach hry záverečnej periódy inkasoval. Po skvelej individuálnej práci Deyla sa o to postaral Bartánus, ktorý zvýšil na 5:0. Oceliari boli pri chuti a zakrátko zavŕšili aj poltucet v popradskej sieti. V polovici päťdesiatej minúty sa na modrej čiare do puku oprel Chovan a v presilovke prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Po tomto góle hosťujúci Tomek prenechal miesto v bránke Vallušovi. Mladý gólman si v poslednej desaťminútovke poradil a neinkasoval. Východoslovenské derby sa preto skončilo jasným výsledkom 6:0.