0 : 4
(0:1, 0:1, 0:2)
HK Spišská Nová Ves

HK Spišská Nová Ves – HC Košice 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Góly a asistencie: 9. Bartoš (Jokeľ, Linet), 36. Ferenc (Tybor), 44. Watling (Campbell, Leskinen), 59. Leskinen (Watling).

Vylúčení: 4:4 na dve min., presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Tornay, Snášel (ml.) – Wolf, Ordzovenský (všetko SVK)

HK Spišská Nová Ves: Surák (Varša) – Žiak, Ulander, Ališauskas, Romaňák, Ordzovenský, Podlipnik, Česánek – Verbeek, Kerbashian, Tkáč – Štrauch, Nellis, Rapáč – Ščurko, Salituro, Giľák – Novák, Vartovník, Hamráček

HC Košice: Košarišťan (Riečický) – Southorn, Šedivý, Novota, Ferenc, Deyl, Romančík, Bartoš – Watling, Campbell, Leskinen – Jääskeläinen, Chovan, Tybor – Bartánus, Slovák, Lamper – Havrila, Linet, Rogoň – Jokeľ

Už na konci 3. minúty si musel odísť sadnúť na trestnú lavicu Havrila. K jedinej strele domácich v početnej prevahe sa dostal Salituro, no Košarišťan úspešne zasiahol. Väčšina akcií na začiatku stretnutia skončila len zblokovanou strelou alebo odzbrojením. Oba tímy stavili na spoľahlivú defenzívu. Neúspešné kombinácie Novovešťanov onedlho zamrzeli. V 9. minúte otvorili skóre Košičania zásluhou mladíka Bartoša, ktorý tečoval strelu Jokeľa. Neskôr pohrozil aj kapitán hostí Michal Chovan. Úvodný gól rozprúdil vlnu útokov na oboch stranách. V 13. minúte vyskúšal strelu volejom Salituro, ale puk skončil len na bočnej sieti. Spišiakom sa darilo udržať útočné pásmo, ale košickú svätyňu neohrozovali. Na opačnej strane mohli Košičania už dvakrát zvýšiť – najprv po tutovke Southorna, neskôr Tybora. Aj oceliari si zahrali presilovku, no hrali veľmi kostrbato a nevyužili ju. Na konci tretiny sa druhýkrát previnili proti pravidlám hostia.

Po skončení trestu Linet ihneď preveril Suráka. Dlhý nápor Košičanov sa snažil gólovo zavŕšiť aj Šedivý, ale aj tentokrát bol pozorný gólman Spišiakov. Na opačnej strane sa zrodil nádejný protiútok. Podlipnika však odzbrojil Ladislav Romančík. V 24. minúte Ališauskas padáčikom takmer prekvapil gólmana oceliarov. Frekventované chyby v rozohrávke domácich sa podpísali pod citeľnú prevahu Košíc. Novovešťani ťažili z protiútokov. V 28. minúte dostal prihrávku cez celé stredná pásmo aktívny Podlipnik – šancu nezúžitkoval. Zakrátko sa po krídle rútil na gólmana domácich Watling – strelou zasiahol Suráka. V 31. minúte pálil bezprostredne po buly Bartánus. O zvýšenie sa pokúsil v samostatnom úniku Rogoň, ktorého Surák prečítal. Hoci sa domáci dostávali do šancí len ojedinele, dokázali ustarostiť Košarišťana. Postupne si Spišiaci vytvárali viac príležitostí, ale doposiaľ Košarišťana neprestrelili. V 36. minúte prišiel poistný gól z hokejky Jakuba Ferenca, ktorý puk ľahkým oblúkom poslal cez prehustené kruhy do ľavého horného. Nápor oceliarov pokračoval pri presilovej hre v závere dejstva.

Za nepriaznivého stavu sa domáci snažili konečne presadiť. V 42. minúte zahodil ďalšiu veľkú šancu Ščurko. V 45. minúte zvýšil Patrick Watling, čím šance domácich veľmi okresal. Na akcii sa podieľali aj ďalší dvaja legionári – asistovali Leskinen Campbell. Domáci zatlačili oceliarov v obrannej tretine, no opäť preváhali správny moment na strelu. Osudným sa im mohol stať nájazd Bartánusa, ktorého Surák vychytal. Aj po 50. minúte mala domáca defenzíva veľa práce. Oddýchla si pri úniku Ališauskasa, ktorého prihrávka pred prázdnu bránu bola na dlhú hokejku pre Romaňáka. Novovešťania nevyužili ani tretiu presilovú hru v zápase a ich nádeje na čestný gól takmer zanikli. Záver stretnutia okorenilo niekoľko ďalších menších trestov. Gól padol pri hre štyroch proti trom, a to opäť do siete domácich. Autorom sa stal Ville Leskinen. Košičania tak zavŕšili predsezónnu prípravu solídnym víťazstvom a čistým štítom.