2 : 5
(1:2, 1:3, 0:0)
HC 21 Prešov

HC Košice — HC 21 Prešov 2:5 (1:2, 1:3, 0:0)

Góly a asistencie:  19. Havrila, 27. Lapšanský (Klhůfek, Chovan) – 8. Čacho (Bakala, Charbonneau), 12. Charbonneau (Welychka), 28. Charbonneau (Welychka), 37. Čacho (Nauš), 39. Nauš (Jokinen, Zagrapan)

Vylúčení: 8:13 na dve min., presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Snášel, Orolin — Beniač, Pribula (všetci SVK)

HC Košice: Košarišťan (Riečický) — Cibák, Saucerman, Romančík, Tansey, Novota, Deyl, Jacko — McPherson, Slovák, Rogoň — Klhůfek, Chovan, Pereskokov — Bartánus, Milý, Lapšanský — Jokeľ, Havrila, Belluš — Frič

HC 21 Prešov: Bespalov (Petrík) — Bakala, Rais, F. Fekiač, Ľalík, Novický, Růžička, Turan, Jendroľ — Charbonneau, Welychka, Čacho — Jokinen, Zagrapan, Nauš — Šimun, V. Fekiač, Klíma — Krasničan, Halama, Magdolen

Zápas medzi Košicami a Prešovom sa začal v pokojnom duchu. V polovici druhej minúty sa síce Bakala pokúsil o prízemnú krížnu strelu ku Košarišťanovej vzdialenejšej tyči, puk však nemal potrebnú rýchlosť, preto si s ním košická defenzíva bez problémov poradila. Na opačnej strane mohol zakončovať do odkrytej časti bránky McPherson, ale aj obrana Prešova sa v tomto prípade vyznamenala. Diváci si museli na prvý gól počkať do ôsmej minúty. Presilovková strela hostí z kruhu bola zrazená, nanešťastie pre Košice priamo pred ich bránkovisko. To využil Čacho, ktorý poslal Prešovčanov do vedenia. V 12. minúte bolo toto vedenie už dvojgólové, keď si v samostatnom úniku Charbonneau puk pred bránkoviskom ešte premiešal a Košarišťanovi tak nedal šancu na úspešný zákrok. Košice kontrovali ešte pred prestávkou gólom Havrilu. Ten skóroval v 19. minúte počas oslabenia aj s pomocou žrde Bespalovovej bránky. Oceliari po 20 minútach hry prehrávali 1:2.

Prostredná časť riadnej hracej doby odštartovala lepšie v prospech košických korčuliarov. Tí sa v 27. minúte dočkali vyrovnania na 2:2. Počas presilovej hry prenikol do pásma po ľavej strane Klhůfek. Ten ešte posunul puk pred bránkovisko, kde si ho prebral Lapšanský a prekonal tak padajúceho Bespalova. Od tohto momentu však skóroval už len Prešov. V 28. minúte využil prihrávku od mantinela na rýchle zakončenie z kruhu Charbonneau, ktorý poslal hostí opäť do vedenia. V 37. minúte na neho nadviazal pri prečíslení troch proti dvom aj Čacho. No a tretí prešovský gól v druhej časti zápasu pridal o dve minúty neskôr Nauš. Aj v tomto prípade sa pritom hostia dostali do prečíslenia, tentokrát dvoch proti jednému. Košice prehrávali po 40 minútach už 2:5.

Ak ešte chceli zverenci fínskeho tandemu Kaskinen — Saarikoski v tretej tretine s výsledkom niečo urobiť, museli do nej nastúpiť aktívne. Ani hráči vedení pod taktovkou Bokroša však nešli trojgólový výsledok za každú cenu brániť. Výsledkom tak bol obojstranne vyrovnaný hokej doplnený o viacero kontaktných súbojov. Narástol počet vylúčených, hra sa často prerušovala. Stav sa už v tretej tretine nemenil. Na ľade Steel arény sa tak zrodilo prešovské víťazstvo.

V doplnkových samostatných nájazdoch sme nevideli presný zásah ani na jednej strane.