8 : 0
(3:0, 4:0, 1:0)
MHK 32 Liptovský Mikuláš

HC Košice — MHK 32 Liptovský Mikuláš 8:0 (3:0, 4:0, 1:0)

Góly a asistencie: 8. Bortňák (Růžička, Haščák), 11. Haščák (Květoň), 19. Haščák (Skokan, Květoň), 27. Haščák (Květoň, Růžička), 29. Klhůfek (Růžička), 30. Skokan (Květoň, Haščák), 34. Haščák (Skokan), 45. Jokeľ (Belluš, Klhůfek)

Vylúčení: 2:6 na dve min., navyše: Stehlík (LMI — DKZ za nešportové správanie sa), presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valach, Orolin — Stanzel, Šoltés, 5066 divákov

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) — Slovák, Repe, Čížek (A), Růžička, Michalčin, Koch (A), Bučko — Květoň, Bortňák, Haščák — Rapáč, Skokan (C), Klhůfek — Milý, Suja, Jokeľ — Belluš, Vrábeľ, Hrabčák

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Zalivin (41. Romančík) — Petran (A), Droppa, Nemec, Kurali, Mezovský, Roman, Smutný, Stehlík — J. Sukeľ, Piatka, Kriška (C) — Lunter, Oško, Ru. Huna (A) — Nechal, Uhrík, Michalík — Ri. Huna, Ro. Huna, Haluška

Stretnutie medzi Košicami a Liptovským Mikulášom sa nieslo vo výnimočnej atmosfére. Bolo totiž venované pamiatke 17. novembra 1989, čo potvrdili svojou účasťou študenti troch košických univerzít a svojím slávnostným príhovorom aj profesor Pavol Sovák, rektor Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

Zápas začal z oboch strán opatrne, aj keď aktívnejším celkom bol ten košický. V prvých minútach sa však do vážnejších šancí nedostal, diváci skôr sledovali taktický hokej vychádzajúci zo zabezpečených defenzív. Hráči im to však všetko vynahradili na konci ôsmej minúty, ktorá priniesla prvý gól z prvej vážnejšej šance. Bortňák sa zorientoval v neprehľadnej situácii najlepšie a ponad ležiaceho Zalivina poslal puk do siete. Košice viedli 1:0. Rýchlo mohli svoje vedenie navýšiť, veď už o 40 sekúnd neskôr dostal ideálny puk pred bránkovisko Rapáč. Po bekhendovom blafáku však zakončoval len do hrude gólmana Liptákov. Ten mal na svojom konte jeden inkasovaný gól napokon do 11. minúty. Hostia počas nej zaváhali a súperovi dovolili dostať sa do prečíslenia troch proti jednému. Košice pritom ideálnu príležitosť zúročili tým najlepším možným spôsobom, keď puk do siete dopravil Haščák. Navyše, rovnaký muž sa presadil aj o osem minút neskôr. Tentokrát sa prezentoval gólovou strelou z ľavej strany, keď potrestal vylúčenie Uhríka. Košice tak po úvodných dvadsiatich minútach hry viedli nad Liptovským Mikulášom pomerom 3:0.

Domáci celok bol tým lepším aj počas prostrednej časti hry, čo sa prejavovalo aj na zmenách stavu. V úvode tejto časti sme síce vážnejšie šance znova nevideli, no potom prišla košická gólová kanonáda. V polovici 27. minúty to odštartovalo ideálnou prihrávkou pred bránku, odkiaľ poslal Haščák puk až do siete. Zavŕšil tak svoj hetrik. O dve minúty neskôr zasa využil nedôraznosť súpera v defenzíve český legionár Klhůfek. Poltucet v liptovskej sieti zavŕšil v 30. minúte presilovkovým presným zásahom Skokan. Hostia boli zrelí na uterák, napriek tomu sa ale naďalej snažili so svojím súperom držať krok. K dispozícii mali aj jednu presilovú hru, no nevyužili. Prišiel tak trest v podobe ďalšieho inkasovaného gólu. Po štvrtýkrát sa presadil muž večera — Marcel Haščák. Liptovský Mikuláš mohol ešte pred prestávkou korigovať na 1:7 zo svojho pohľadu, keď vyslal Richard Huna slabú, ale dobre ukrytú strelu. Košarišťan musel puk reflexívne vykopávať. Zvládol to, po 40 minútach hry tak platil stav 7:0 pre Košice.

Všetkým tak bolo jasné, že v záverečnej časti sa už bude zápas len dohrávať, diváci prítomní v Steel Aréne boli zvedaví predovšetkým na finálnu podobu výsledku. Upraviť sa ju snažili Suja i Klhůfek, obaja zaujímavým spôsobom. Romančík však neinkasoval. Ani to ale neplatilo dlho. V polovici 45. minúty sa totiž do listiny strelcov pripísal nezmazateľne aj Jokeľ. Oceliari mali ešte následne niekoľko dobrých náznakov na góly, ale viackrát sa už stav nemenil. Deštrukcia Liptovského Mikuláša tak nakoniec priniesla osem presných zásahov — všetky do siete hostí. Andrej Košarišťan si na svoje konto pripísal ďalšie čisté konto. Ostrostrelec Marcel Haščák zápas ukončil s bilanciou štyroch gólov a dvoch asistencií. Český legionár David Květoň si zasa v domácej premiére pripísal hneď štyri kanadské body za rovnaký počet asistencií.

Peter Draisaitl, tréner Košíc: „Prvý gól bol veľmi dôležiťý. Po ňom sme sa dokázali upokojiť a súperovi sme výraznejšie odskočili. Sme radi, že sme zápas zodpovedne dohrali a hráči nezačali vymýšľať. Boli sme to dlžní našim brankárom, ktorí podávajú počas celej sezóny výborné výkony.“

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša: „Košičania vstúpili do zápasu s výborným pohybom. Bolo vidieť, že chcú odčiniť prehru v Miškovci. My sme s nimi držali krok do ôsmej minúty, keď sme prvýkrát inkasovali. Potom sme sa rozsypali a nezvládli sme to ani psychicky.“