(0:0, 2:1, 1:0)
Stav série: 1:2
HC Slovan Bratislava

HC Košice – HC Slovan Bratislava 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly a asistencie: 25. Lapšanský (Slovák, Pereskokov), 31. Ihnačák (Deyl, Saucerman), 59. Rogoň (Ihnačák, McPherson) – 29. Haščák.

Vylúčení: 5:5 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Orolin – Šoltés, Stanzel (všetko SVK), Martinko (videorozhodca)

HC Košice: Riečický (Košarišťan) – Šedivý, Volgin, Romančík, Snuggerud, Saucerman, Deyl, Jacko – Parshin, Chovan, Klhůfek – Bartánus, Ihnačák, McPherson – Lapšanský, Slovák, Pereskokov – Milý, Havrila, Rogoň – Vaculik

HC Slovan Bratislava: Peters (Hlavaj) – MacKenzie, Breton, Sersen, Gachulinec, Maier, Valach – Yogan, Rapuzzi, Haščák – Takáč, Harris, Jääskeläinen – Zigo, Kytnár, Matoušek – Chalupa, Preisinger, Belluš

Pred takmer vypredanou Steel Arénou sa ako prvý v šanci ukázal Marek Slovák, ale jeho pokus spomedzi kruhov ľahko pokryl Peters. V prvých minútach mali navrch domáci a pred bránou hostí pohrozili aj ChovanIhnačák. Až v 7. minúte mohli Belasí trestať chybu košickej defenzívy, no nepodarilo sa im to. Práve tá príležitosť hostí zobudila ich ofenzívu. K šanciam sa dostali aj mená ako Valach, ktorého strela zazvonila na konštrukcii a Jääskeläinen, ktorý prenikol cez obranu a stroskotal až na gólmanovi Oceliarov. V 14. minúte sa na ľavom krídle otvoril priestor na strelu pre Luca Snuggeruda – pálil však z veľkej diaľky. V poslednej minúte tretiny odišiel na trestnú lavicu hosťujúci Haščák za nepríjemný zákrok na beka Deyla. V úvodnom dejstve sme žiadnu tutovku nevideli a súperi odišli z ľadu za bezgólového stavu.

Početne zvýhodnení Oceliari mohli na začiatku tretiny inkasovať z brejku Takáča, ale Riečický odolal. Už od úvodu sa zdala byť druhá tretina akčnejšia ako prvá a volala po otváracom góle. Ten prišiel v 25. minúte z hokejky Adama Lapšanského. Včerajší oslávenec sám rozprúdil akciu prihrávok a zaslúžene ju zakončoval. Radosť domácich netrvala dlho. V 29. minúte zužitkoval stret košických obrancov na útočnej modrej Marcel Haščák, ktorý zakončoval napriek tomu, že sa na Riečického rútili štyria hostia. Divokú druhú tretinu zakrátko okorenil gólom Brian Ihnačák, ktorý úspešne tečoval Deylovu strelu. Nebezpečné strely prichádzali na oboch stranách – Bartánusova delovka z kruhov ani Haščákovo zakončenie kombinácie v medzikruží však nenašli cestu do siete. V prvej presilovke Belasých mohol udrieť Rapuzzi otočkou poza bránku, ale skvelý zákrok vytiahol Dominik Riečický. V 35. minúte mohol zvýšiť na rozdiel dvoch gólov Bartánus, ale tesne minul pravú žrď Petersovej svätyne. Záver prostrednej tretiny ovplyvnilo aj niekoľko vylúčení. Videli sme rýchle protiútoky aj kontroverzné situácie. Poslednú minútu pred sirénou odohrali Košičania v presilovke o dvoch mužov, avšak ani strely Bartánusa, SnuggerudaKlhůfka nezmenili skóre.

Košickú presilovku skrátil v úvode tretieho dejstva faul Pereskokova. Slovanisti prebrali kontrolu nad hrou a neraz pohrozili košickej defenzíve. Domáci odpovedali posilnenou ofenzívou. V 46. minúte zápas opustil so zranením pravej nohy Marek Bartánus a svoje si vytrpel pri zblokovanej strele aj Michal Chovan. Košičania ubránili aj náročné oslabenie o dnes aktívneho Luca Snuggeruda. Na oplátku dostali Košičania presilovku po faule Matouška na košického forwarda Ihnačáka. Košičania opäť urobili v presilovke chybu, ktorú aj tentokrát mohol trestať v samostatnom nájazde Takáč, ale aj na druhýkrát ho ubránil Riečický. Začiatkom 55. minúty sa šikovne dostal k zakončeniu Pavel Klhůfek, no na prekonanie Petersa jeho strela nestačila. Dve minúty pred koncom tretiny si zobrali hostia oddychový čas na strategické pokyny, z ktorých vyplynulo, že pôjdu do šiestich. Belasí nešetrili to najlepšie na záver a strieľali z každej možnosti, ale zápas rozhodol gólom do prázdnej brány Patrik Rogoň. Oceliari odolali aj poslednej presilovke hostí a zaknihovali prvé víťazstvo v sérii.

Juraj Milý, útočník HC Košice: "Tešíme sa, že sme konečne porazili Slovan po dlhej dobe a je to dôležité víťazstvo. Zajtra je nový deň, trochu sa potešíme a ideme ďalej, chceme vyhrať aj zajtra. Do štvrtého zápasu treba ísť s ochotou bojovať, blokovať strely a pridať do toho trochu hokejového umu."