4 : 0
(2:0, 2:0, 0:0)
HC Nové Zámky

HC Košice — HC Nové Zámky 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Góly a asistencie: 5. Klhůfek (Romančík, Pereskokov), 7. Klhůfek (Parshin, Chovan), 31. Cibák (Pereskokov, McPherson), 33. Slovák (Saucerman, McPherson)

Vylúčení: 8:5 na dve min., navyše: Bartánus (KOS — 5+DKZ za hrubosť), Hatala (NZM — 5+DKZ za hrubosť), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Žák — Beniač, Šoltés (všetci SVK)

HC Košice: Košarišťan (Riečický) — Saucerman, Šedivý, Tansey, Deyl, Romančík, Cibák, Jacko — Bartánus, Slovák, McPherson — Pereskokov, Chovan, Parshin — Lapšanský, Klhůfek, Rogoň — Milý, Havrila, Jokeľ

HC Nové Zámky: Engstrand (33. Lackovič) — Hatala, Bull, Ligas, Reini, Roman, Holenda, Šeliga, Knižka — Števuliak, Jackson, Farley — Mišiak, Šiška, Klempa — Varga, Barto, Kurbatov — Ferenyi, Ondrušek, Hrabčák

Úvod zápasu medzi Košicami a Novými Zámkami sa niesol v pokojnom duchu. Viac z hry mali síce domáci oceliari, ale v pomere šancí sa to neprejavilo. Tú prvú si Košice vypracovali až v piatej minúte a hneď ju pretavili v gól. Klhůfek totiž inkasoval krížnu prihrávku k bránkovisku a presúvajúceho sa Engstranda skúsene prepálil. O dve minúty a štrnásť sekúnd neskôr skóroval rovnaký hráč opäť, tentokrát zúročil prihrávku medzi kruhy. Oceliari využili svoju prvú presilovú hru, pre českého ostrostrelca Klhůfka išlo o druhý gól v zápase. V polovici ôsmej minúty prišlo aj na päste, keď sa do seba pustili Bartánus a Hatala. Ten stiahol košického kapitána na ľad a súboj vyhral. Každopádne, obaja kohúti sa následne pobrali do šatní. Od tohto momentu si vypracovali zaujímavé šance oba celky. Na košickej strane bola zaujímavá tá McPhersonova z úvodu 10. minúty, keď v úvode oslabenia nevyužil svoj samostatný únik. O minútu neskôr mohol na opačnej strane znížiť Varga, ale jeho tvrdý príklep vykopol Košarišťan do bezpečia. Po prvej tretine tak platil priebežný stav 2:0.

Do druhej časti zápasu vstúpili lepšie hosťujúce Nové Zámky, ktoré sa potrebovali prezentovať zvýšenou útočnou aktivitou. A aj sa im to darilo. V 25. minúte sa okolo bránky obtočil s pukom Jackson, ktorý sa následne snažil skórovať popri Košarišťanovom betóne k bližšej žrdi. Neúspešne. O tri minúty neskôr naštartoval tlak hostí Hrabčák, ktorý pripravil o puk Romančíka. Ani to však Novým Zámkom na gól nestačilo. Ešte počas prostrednej časti riadnej hracej doby tak prišli dva tresty Košičanov. Ten prvý v podobe Cibákovho gólu. Košický korčuliar si puk stiahol na forhend a v 31. minúte poslal svoj celok do trojgólového vedenia. V prvej polovici 33. minúty padol najkrajší gól stretnutia, pri ktorom si Slovák počkal na pohyb Engstranda a následne si ho vychutnal. Tento gól vyhnal novozámockého gólmana z bránky, jeho miesto medzi tromi žrďami zaujal Lackovič. Ten už pred prestávkou neinkasoval.

Hoci sa ešte Nové Zámky snažili v tretej tretine s výsledkom niečo urobiť, dobre organizované defenzívne rady košického celku im to znemožňovali. Domáci vkročili do záverečnej časti s jednoznačným úmyslom, a síce dotiahnuť rozbehnutý duel do zdarného konca. Do jednej z mála šancí sa dostal v 44. minúte Holenda, ktorý mohol potrestať vylúčenie na košickej strane. V presilovkovom góle mu však zabránil pozorný Košarišťan. A hoci už tretia časť viac vážných šancí nepriniesla, Košiciam to mohlo len vyhovovať. Súpera držali ďaleko od Košarišťanovi a svojmu brankárovi tak pomohli k prvému čistému kontu v sezóne.

Kalle Kaskinen, hlavný tréner HC Košice: ,,Som veľmi šťastný za domácu výhru 4:0. Samozrejme, na tento zápas sme sa dobre pripravovali. Opäť sme si detailne naštudovali hru súpera, aby sme dokázali odolať ich silným stránkam. Sú rýchlym tímom s rýchlymi protiútokmi, majú zručných hráčov a najmä vynikajúce presilovky, takže keď zápas skončí víťazstvom na nulu znamená to, že sme podnikli správne kroky. Košarišťan bol veľmi dobrý v bráne a to je veľmi dôležité na to, aby tím vyhrával. Celkovo som spokojný. Na ľade dnes boli aj dvaja noví hráči – Šedivý, ktorý sa vrátil po dlhodobom zranení a taktiež Parshin, ktorý prišiel do tímu počas sezóny a tá adaptácia nie je nikdy ľahká. Obaja odohrali výborný zápas a som spokojný s výkonom tímu, no ideme ďalej."

Gergely Majoross, hlavný tréner HC Nové Zámky: ,,Je to pre nás frustrujúca prehra. Myslím, že nie sme dostatočne konzistentní. Nie je to prvý zápas v sezóne, v ktorom sme hrali dobre, no potom sme boli až príliš motivovaní a míňali sme šance. Toto by sa nemalo stávať. Robíme chyby, zahadzujeme tutovky a tak potom naša hra aj vyzerá. Strelecky vedieme 9:3 alebo 9:4, no skóre je 0:2 pre súpera. Snažíme sa, sme silní, vybojujeme si šance na to, aby sme sa vrátili do zápasu, no následne si súper vybojuje jednu šancu, ktorú hneď premení. Rozumiem tomu, že máme mladý tím a chlapci sa ešte majú čo učiť, no mali by sa učiť radšej rýchlo, aby sme sa dostali vyššie v tabuľke s výkonmi, ktorými disponujeme. Myslím, že hlavným dôvodom týchto zlyhaní je to, že sme raz príliš hore, inokedy príliš dole v určitých situáciách v zápase. Je to o tej konzistencii, na ktorej musíme neustále pracovať, no som si istý, že v ďalších zápasoch to už bude lepšie.“