4 : 2
(2:0, 2:1, 0:1)
Jegesmedvék Miskolc

HC Košice – DVTK Jegesmedvék Miškovec 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)

Góly a asistencie:  4. Rapáč, 17. Majdan (Skokan, Haščák), 25. Haščák (Belluš), 27. Bezúch (Rapáč, Bučko) – 35. Tousignant (Vojtkó, Ross), 49. Beach (Rodman, Ross)

Vylúčení: 10:9 na dve min., navyše: Dudáš (MIS - 10 min. za nešportové správanie), presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Orolin – Šoltés, Stanzel, 364 divákov

HC Košice: Škorvánek (Košarišťan) — Slovák, Koch (A), Michalčin, Repe, Čížek (A), Růžička, Bučko — Chovan, Klhůfek, Haščák, Majdan, Skokan (C), Bezúch, Bortňák, Rapáč, Belluš, Milý, Suja, Jokeľ

DVTK Miškovec: Rajna (Adorján) – Ross (A), Dudás, Szirányi (C), Vandane, Goz, D. Kiss, Vojtkó – Miskolczi, Galanisz, Magosi – Beach, Vas, Rodman – Harrison, Tousignant (A), Beauvillier – Ritó, Reszegh, P. Kiss – Lovei

V úvode zápasu sa oba celky oťukávali, no už po minúte hry musel riešiť Rajna nepríjemné zakončenie Skokana. Ten strieľal z pravého kruhu na vhadzovanie, ale tento puk napokon nemal gólové parametre. Rovnako Košice obstáli aj po aktivite Belluša. Napriek tomu sa na otvárací presný zásah príliš dlho nečakalo, veď padol sekundu pred uplynutím polovice štvrtej minúty. Puk si v pravom kruhu prevzal Rapáč, ktorý mal hlavu hore a sledoval pohyb Rajnu. Aj preto volil tvrdú strelu priamo pod hornú tyč, čím nedal gólmanovi v službách Miškovca šancu na úspešný zákrok. Košice viedli 1:0. Všetko sa mohlo zmeniť na začiatku dvanástej minúty. Rodman dostal ideálnu prihrávku do pohybu a z pravého kruhu sa snažil prepáliť Škorvánka, ale košický brankár vytiahol čarovný zákrok betónom a svoj celok tak podržal. Skóre sa tak menilo po druhýkrát v sedemnástej minúte. Haščák nabil k zadnému mantinelu Skokanovi, ten zasa prihrával Majdanovi. Ďalšia rýchla strela, aj v tomto prípade bol Rajna bez šance. Po 20 minútach hry tak slovenskí Oceliari viedli pomerom 2:0.

Miškovec sa v úvode prostrednej časti riadnej hracej doby pokúšal prekvapiť Škorvánka a vsietiť kontaktný gól. Galaniszovi však v 21. minúte puk nedosadol na čepeľ vôbec ideálne, čo malo za následok len nepresvedčivé strelecké zakončenie. Na opačnej strane sa zasa snažil presadiť Belluš, no tiesnený toho za bránkou už veľa nevymyslel. Diváci v Poprade tak naďalej sledovali aktívny hokej, avšak bez gólových šancí. To sa zmenilo v 25. minúte, keď si Haščák za ľavým kruhom prebral puk a tvrdou ranou po tretíkrát prekonal Rajnu v sieti Miškovca. Navyše, o dve minúty neskôr skórovali Košice znova a z pohľadu Miškovca to začalo vyzerať zle-nedobre. Do samostatného úniku sa dostal Bezúch a hoci bol faulovaný, ani to ho nezastavilo v jeho ceste za gólom. Celku zo severa Maďarska sa podarilo po prvýkrát presadiť v 35. minúte. V tom čase hral Miškovec v početnej výhode a hoci sa ešte Škorvánkovi podarilo Miskolcziho strelu zneškodniť, puk sa dostal k Tousignantovi, ktorý sa už z ideálnej pozície nemenil. Po dvoch tretinách Košice viedli 4:1.

Ani to však nebol výsledok, s ktorým by sa maďarský celok stotožňoval. Práve naopak, chcel hrať o body. Na začiatku 41. minúty však prišlo vylúčenie Dudása, ktoré Miškovec poriadne pribrzdilo. Naopak, zakončeniami na opačnej strane sa prezentovali Haščák, Koch aj Milý. Ani jedna z týchto striel ale gólové parametre nemala. Presný zásah tak padol až v 49. minúte, keď sa presilovkovým gólom prezentoval Beach. Ten korigoval nepriaznivý stav, odteraz platil nový — 4:2 z pohľadu Košíc. Šlo však o poslednú zmenu skóre v samotnom zápase, Košice tak dokráčali ku zisku prvých troch bodov na Tatranskom pohári.

Bod za víťazstvo v doplňujúcich samostatných nájazdoch si odniesol Miškovec. Za najlepšieho Košičana v zápase bol vyhlásený Juraj Bezúch. V tíme Miškovca bol ocenený Kyle Beach.